Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Emerytowany demokrata - Blog Andrzeja Celińskiego Emerytowany demokrata - Blog Andrzeja Celińskiego Emerytowany demokrata - Blog Andrzeja Celińskiego

20.09.2016
wtorek

Hołota – nic nadzwyczajnego, kiedy swoją niszę zajmuje

20 września 2016, wtorek,

Hołota jest zawsze i wszędzie. Była i będzie. Nic nadzwyczajnego. Jak seksizm, rasizm, antysemityzm i ksenofobia, bezwstydne bekanie w zatłoczonym tramwaju, sikanie na chodniku (szczególnie jakoś popularne w Paryżu), defekowanie się na deskę, spluwanie, obleśne obłapianie nieznajomych kobiet.

Jedni uważają, że tak nie przystoi, inni nie dostrzegają niestosowności. Idzie o proporcje, o to, jak wielki jest margines tych, którzy nie dostrzegają zjawiska hołoty.

W jakimś też stopniu zależy to od cywilizacji, miejsca i pozycji w społecznej strukturze. Chińczycy, pośród swoich, bekając i plując wokół stołu resztkami jedzenia, dają świadectwo, że im smakuje, że są zadowoleni, że doceniają. Kiedy niektórzy posłowie niezapomnianej Samoobrony zachowywali się w Sejmie niezupełnie tak jak reszta, nie różnili się od swoich kolegów z knajpy w Końskich czy Darłowie. W Sejmie byli jednak oryginałami.

Przecież w upalne dni można by przyjść tam w szortach albo w podkoszulku. Wystarczać powinna norma: „nie przychodzi się”, „nie wypada”, „tak się nie robi”. Kiedyś ktoś mruknął „nie wypada” albo spojrzał, lekko unosząc brew. Wystarczyło. Dzisiaj coraz częściej owo „nie wypada” odsłania słabość, odwołując się do jakichś miękkich cech tam, gdzie moc charakteru podparta być powinna coraz normalniejszą bezczelnością.

Ludzie o jakimś wymiarze swej osobowości – mówiono kiedyś: kulturze – w takich sytuacjach, które są przecież agresją w publicznej przestrzeni, spuszczają na ogół głowy, nie chcą w tym w jakikolwiek sposób uczestniczyć, chcą też, nie angażując się w przegraną walkę z chamstwem, jak najszybciej zapomnieć. Są ofiarami. Uległość zaś wobec chamstwa, schlebianie hołocie, racjonalizacja jej agresji wedle naszej najlepszej wiedzy, a w tej sferze akurat psychologia społeczna wiele ma do powiedzenia, jest oznaką albo słabości własnego charakteru, albo znakiem chęci wykorzystania hołoty przeciw komuś, kto podsunięty jej pod nos jako możliwy cel agresji może rzeczywiście stać się ofiarą.

Szczególne zagrożenie chamstwem i agresją jest w czasie wielkich zmian, zwłaszcza kiedy dynamizuje się struktura społeczna, mieszają się grupy, ludzie wokół awansują, albo, przynajmniej względnie, ubożeją. I kiedy niejasne są kryteria. W takich sytuacjach ważna jest pozycja i rola autorytetów. Obok publicznie wpływowych kapłanów, ludzi widzianych i identyfikowanych na publicznej scenie – znaczenie i wpływ ma jakość świata polityki. Warto to pamiętać, kiedy obserwuje się polski Sejm, kulturę wypowiedzi i relacji pomiędzy posłami, słyszy i widzi parzonych ze sobą w najbardziej egzotyczne konstelacje polityków w programach telewizyjnych, czyta ich komentarze o płonących stadionach. Jest w Polsce oczywiste przyzwolenie, czasem zdaje się, że nawet inspiracja dla poszerzania przestrzeni zagarniętej przez hołotę. Zanikają granice.

Nie sądzę, żeby ich brak – albo daleko idąca dyfuzyjność, przenikanie chamstwa do salonów polskości – dobrze Polakom służył. Zdaje mi się, że lepiej przyszłości służy, kiedy elity są elitami, a hołota hołotą. To wszystko poddaję pod rozwagę niektórych prezydentów miast, posłanek i posłów, ministrów i ministerek, szefów partii i klubów, a nawet prezydenta. Mieszanie pojęć, znaków wartości, standardów i samych zachowań to rzecz niebezpieczna. Coś więcej na ten temat wiedzą np. Niemcy. To jest historyczny naród. Uczą tam w szkołach nie tylko o wielkości Niemiec, ale i o czasach ich małości.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 287

Dodaj komentarz »
 1. Szanowny Panie Celinski

  Od nas samych zalezy w jakim swiecie bedziemy zyli. Jesli chce pan zyc w swiecie holoty to bedzia pan mial taki swiat. Ja na przyklad ubieram sie porzadnie po to aby pokazac innym ludziom ze ich szanuje. Nie uzywam wulgarnego jezyka bo szanuje rozmowce. My ksztaltujemy nasz swiat. Z tego tez powodu krytykuje Passenta bo nie chce miec jego w swoim swiecie a panu on nie przeszkadza. Kto tu jest wiec holota?

  Slawomirski

 2. To nie wina PiS. Ta zdechła katolicka partia jest emanacją Solidarności. Tam zgromadziła się cała Polska hołota, która zdegradowała kraj do poziomu kolonii niemieckiej i satelity USA. Szczytowym osiągnięciem była wyprawa na piknik partyjny do Katynia zakończony katastrofą w Smoleńsku. Dla zmylenia przeciwnika zamienia się władzą z siostrzana partią PO.

 3. Mam strach, czy przypadkiem tą hołotą, chamem jestem, że tym wpisem na to miano sobie zasłużyłem:
  http://celinski.blog.polityka.pl/2016/09/15/kiedy-wyborca-pis-powie-dosc/#comment-7971

  Nie zostałem za to jeszcze skarcony. Nawet za to, że Stanisław Lem nie jest moim pisarzem. Przyznam się, jeszcze nie słyszałem nikogo, żeby Lema skrytykował,
  niepochlebną ocenę o nim wyraził.

  Bycie hołotą, chamem jest rzeczą względną.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. jasny gwint
  Kto tu jest hołotą:
  ten co do katastrofy doprowadził,
  ten, który z winowajcy robi „bióstwo”,
  czy hołotą, chamami są ci, którzy nie są w stanie odróżnić,
  człowieka szlachetnego od hołoty, chama.

 6. Rasistowski tekst.

 7. Panie Andrzeju – ma Pan oczywistą rację.
  Dawno, dawno temu – czyli w bajce, powiedział w Polsce pewien ktoś – o kim nikt nie pamięta: „takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Jakie jest chowanie – widać, sam Pan to właśnie opisuje.

  Żeby z naturalnego dla środowiska stanu hołoty zrobić niehołotę, potrzeba tego samego, co w przypadku działania ewolucji: bardzo dużo czasu, i odpowiednich czynników. W Polsce nie ma czasu – za przerabinie hołoty na niehołotę wzięo się kilkaset lat później niż na zachodzie Europy, oraz słabo wstępują odpowiednie czynniki. A jak już się jakieś znajdą, są bardzo wrażliwe na działanie hołoty.
  Za jakieś 200 lat może coś będzie. Albo i nie będzie.

 8. Nie ma pozytywnych wzorcow. Ynyteligenty i elity widzialy swego wodza i przywodce w absolwencie szkoly podstawowej z Popowa. Ynteligenty i elity zeszly do poziomu motlochu i w tym jest problem. Partyjna trzoda, media, system edukacji i kk systematycznie niszcza zdobycze cywilizacji w Polsce. Promuje sie tylko negatywy; waslizm, zboczenie, rusofobie,…
  a klamstwo stalo sie norma. I tak bedzie dopoki nie wprowadzi wsie wymogu minimanych kwalifikacji na stanowiskach publicznych i systematycznego rozliczania wladzy i mediow.

 9. Nie wykluczone ,że obecność krzyża w Sejmie i w przestrzeni publicznej prowadzi do pomroczności politycznej.Ludzie są wrażliwi w obecności symboli religijnych a reakcja jest nieobliczalna. Dla przykładu krzyżacy z symbolem na płaszczach byli agresywni na widok Słowian co doprowadziło do ich ludobójstwa. Podobnie wehrmacht mordował w ramach Drang nach Osten ! z błogosławieństwem Piusa XII i logo na klamrach Gott mit uns ! O znaku krzyża na czołgach i samolotach luftwaffe nie wspomnę. Tak sobie myślę,że w kraju katolickim pewna symbolika podnosi poziom agresji społecznej.

 10. Postulat, aby hołota zajmowała swoje nisze jest godny poparcia. I owszem ważna jest pozycja i rola autorytetów i ma ona znaczenie i wpływ na jakość świata polityki. Przypomnę jednak postać Jacka Kuronia, który jako Minister Pracy w ocenie Mazowieckiego miał być przeciwwagą dla Balcerowicza, a zdaniem Mazowieckiego zawiódł. W rezultacie przemiany gospodarcze i sposób funkcjonowania państwa oraz Wymiaru Sprawiedliwości i podmiotów teoretycznie mających chronić obywateli przed bezprawiem i arbitralnością miały charakter chamski w odczuciu wielu obywateli. I to właśnie na tle tej frustracji, zarzucając chamstwo autorytetom do władzy doszli przeciwnicy Salonu. Najpierw Samoobrona a obecnie PiS. Pytam się więc gdzie były autorytety i ludzie odpowiedzialni wówczas, gdy był czas, aby przed dojściem „chamstwa i prostactwa, oraz innej obleśności” do władzy gęgać niczym gęsi kapitolińskie, nie tyle że idzie niekorzystna politycznie zmiana, niosąc zagrożenie dla polityki wewnętrznej, gospodarczej i zagranicznej, ile że właśnie w odczuciu społecznym organy państwa są skorumpowane, działają bezprawnie i arbitralnie, a przy tym słabo działa system ochrony praw podstawowych i z tego powodu można przegrać każdą sprawę nawet w której racja jest po naszej stronie lub co najmniej mamy odczucie, że jeśli chodzi o nasze prawa podmiotowe, to ich egzekucja nie jest niczym pewnym.

  W tej jednak sytuacji pojawia się pytanie czy taka formacja, która jasno doszła do władzy na tle frustracji obywateli nie powinna być traktowana inaczej – jako formacja polityczna reformatorska przez opozycję, a nie dalej jako ludzi niebezpiecznych, których trzeba otaczać kordonem sanitarnym. Uważam, że kluczem jest uwrażliwienie się autorytetów na przyczyny frustracji obywateli, które doprowadziły faktycznie do władzy PiS, a nie do negowania tych frustracji, jak to ma miejsce dotychczas. Warto podkreślić, bowiem że PiS jest w szczególnej sytuacji politycznej, gdy rządzi i nie do końca rządzi, bo prowadzi wojnę z innymi organami państwa. W ten sposób PiS może nabijać sobie dalsze punkty za frustrujące obywateli działanie organów państwa. A jedynym obszarem, gdzie może to czynić bezkarnie jest właśnie Wymiar Sprawiedliwości oraz obszar obrony praw obywateli, czyli działalność RPO oraz korporacji prawniczych, bo to są organy autonomiczne wobec władzy rządu.

 11. jakowalski
  20 września o godz. 14:08
  Nasze elity w 1918 r. zdecydowały, iż Polskę nie interesuje odzyskanie historycznie polskich ziem, sprzed I rozbioru, lecz tylko odzyskanie takich ziem, których polskość jest jeszcze cywilizacyjnie i demograficznie głęboko odciśnięta. Nie było więc w 1939r. żadnych dalekich kresów. Ruskie poza tym likwidowali ową „polskość” na każdym obszarze, który okupowali wprowadzając swoją „ruskość”. Ludność miejscowa, białoruska i ukraińska znała natomiast od wieków barbarzyński sposób funkcjonowania Rosji oraz wiedziała co się dzieje w sowietach z ich bliskimi, że giną z głodu i są traktowani jak śmiecie – nie mogła więc armia czerwona w ich imieniu wymarzać innej sprawiedliwości niż swoja ruska prawda. A ta ruska prawda była prawdą państwa imperialnego, opartego na systemie niewolniczym, niezwykle represyjnego i rusyfikującego. Była to prawda chamska i chama, jak to mówimy w Polsce do ruskich.

 12. @Tanaka

  Jan Zamoyski miał racje tylko częściowo. Ja powiem inaczej:

  Takie młodzieży chowanie, jakie Rzeczpospolite. Co widać, słychać i czuć (na szczęce).

 13. Panie Redaktorze,

  Niegdys Jan Pietrzak proponował, aby chamstwu przeciwstawiać się „siłom i godnościom osobistom”, co miało sugerować, ze ten, co chce się przeciwstawiać, to tez cham. Ja wiec zaproponuje co innego: zakuc w dyby i wybatozyc!

 14. Wiemy, wiemy Panie Celiński. Wy z Kaczyńskim na czele w telewizorze to elita, a my obywatele polscy to zwykła hołota. Tak sobie urządziliście swoje prywatne państwo.

 15. Głos Zwykły
  Polskie elity przedwojenne nie były zainteresowane Polakami ze Śląska, Pomorza, Warmii i Mazur, a tylko latyfundiami należącymi do polskiej magnaterii, a położonymi na dalekich wschodnich kresach przedwojennej Rzeczypospolitej, gdzie Polacy byli w mniejszości, jako że na wschód od Buga przeważali Białorusini, Ukraińcy i Litwini, poza Wileńszczyzną przekazaną przez Hitlera i Stalina Litwie i (częściowo tylko) okolicami Lwowa, przekazanymi przez Stalina i FDR Ukrainie:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kresy_Wschodnie#/media/File:Mapa_rozsiedlenia_ludno%C5%9Bci_polskiej_z_uwzgl%C4%99dnieniem_spis%C3%B3w_z_1916_roku.jpg
  Na Kresach Wschodnich RP żyło w roku 1939, ok. 13 mln ludzi, w tym:
  Polacy – 43,1%
  Ukraińcy – 33%
  Żydzi – 8,3%
  Białorusini – 7,6%
  Tutejsi (głównie Białorusini)– 6%
  Inni – 2%
  Według województw wyglądało to zaś tak:
  Województwo Polacy % Ukraińcy % Żydzi % Białorusini % Inni %
  Białostockie ok. 71% – 11,9% 14,5% 2,6%
  Wileńskie ok. 52% – 8,5% 32% 7,5%
  Nowogródzkie ok. 34% – 7,3% 58,3% 0,4%
  Poleskie 11,2-14,5% 19,3% ok. 10% 59,5%  ?
  Wołyńskie 15,5-16,5% ok. 69% 10% – 5,5-4,5%
  Tarnopolskie 37% 53% 10% – –
  Stanisławowskie ok. 16,5% 72,9% 9,5% – 1,1%
  Lwowskie 46,5% ok. 41,8% 10,9% – 0,8%
  Tak więc na Polesiu Polacy stanowili niewiele więcej niż 10% mieszkańców, a na Wołyniu mniej niż 1/5 mieszkańców, podobnie jak w Stanisławowskiem. Takie są fakty, a z nimi się nie dyskutuje.

 16. Głos Zwykły
  Poza tym, to jesteś rasistą, a więc przypominam ci, że więc ta twoja antyludowa i antyrosyjska histeria, tu przez ciebie wyraźnie propagowana, ociera się mocno o rasizm oraz narusza ona polskie prawo karne (kodeks karny), który wyraźnie głosi:
  „Art. 256.
  § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  Art. 257.
  Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”
  Swoboda wypowiedzi NIE jest więc w Polsce nieograniczona. Patrz także:
  „Art. 212.
  § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
  § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
  § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.”
  Starczy?

 17. Jakowalski. Jak każdy ruski jesteś po prostu beszczelny. Do ciebie i innych ruskich znajdują zastosowanie paragrafy k.k. Nikt jednak was nie będzie ścigał, bo jedyne co potraficie udowodnić , to to, że ruskie są durnymi chamami.

 18. @Kalina 18.51
  Akurat ten tekst pochodzi ze słynnego skeczu w wykonaniu Gołasa i Kobuszewskiego (kabaret Dudek). Nie chce mi się wierzyć, żeby jego autorem nawet w tej prześmiewczej wersji był Pirtrzak, który ostatnio dał popis wyjątkowego chamstwa.
  Może bierze się to stąd, że jego najlepsze teksty pisał kto inny np. Passent, a teraz nie ma chętnych i sam próbuje coś nieudolnie skrobnąć.

 19. Promile Panu szkodzą, dlatego tak komentuje i rzuca „hołotą”.

 20. Kalina
  20 września o godz. 18:51 8418………Panie Redaktorze,
  Niegdys Jan Pietrzak proponował, aby chamstwu przeciwstawiać się „siłom i godnościom osobistom” ……….. Kalina – a nie czasem Stanisław Tym?

 21. @Kalina
  20 września o godz. 18:51 8418
  „Panie Redaktorze,
  Niegdys Jan Pietrzak proponował, aby chamstwu przeciwstawiać się „siłom i godnościom osobistom”, co miało sugerować, ze ten, co chce się przeciwstawiać, to tez cham. Ja wiec zaproponuje co innego: zakuc w dyby i wybatozyc!”
  To chyba nie Jan Pietrzak był autorem tej frazy, którą w kabarecie Dudek wygłaszał Jan Kobuszewski w skeczu „Ucz się Jasiu”:)

 22. Tanaka
  20 września o godz. 17:35 8407

  Drański jest twój wpis, łajdacki. Ten niby cywilizowany Zachód to ludobójstwo, kolonizacja, niewolnictwo, wybicie ok. 70 mln Indian. A choćby teraz w Niemczech kilkaset rasistowskich ekscesów, podpalenia domów uchodźców czy w Anglii zabicie Polaków tylko dlatego, że są Polakami. To tylko drobne przykłady niewyobrażalnego barbarzyństwa Zachodu. Polacy na ich tle to anioły…

  Ohydny, rasistowski twój tekst, plugawy.

 23. @Witold, mopus11

  Tak jest:))) Kobuszewski z Gołasem w kabarecie „Dudek”:)))

 24. Przepraszam, Pana, że tu. Jakiś biskup się wypowiedział. Już nie będę wspominał, że o obco brzmiącym nazwisku. Mering?. Mogę się mylić. Temat to muzyka w kościele podczas ślubu. Tak coś takiego znalazłem .https://www.youtube.com/watch?v=dm6Nccy6QnQ

 25. Sikanie na znicze przed Pałacem Prezydenckim w 2010 roku, baner „zimny Lech” wywieszony na przeciw Wawelu przed pogrzebem nie spotkały się pańską zdecydowaną ripostą. Czemu?

 26. Kalina
  20 września o godz. 18:49 8417

  Kierunek – w tą, lub odwrotnie o tyle nie ma znaczenia, że ważne są skutki. A skutki, masz rację, czuje się na twarzy.

 27. takei-butei
  20 września o godz. 20:23 8430

  No i patrz – sam sobą ilustrujesz, co piszę. Prawie podziękuję.

 28. takei-butei
  20 września o godz. 20:23 8430

  Szanowny Panie takei-butei

  Polacy tez maja za uszami. Jestesmy ulepieni z tej samej gliny. Czy zapomina pan o Polaku donosicielu Danielu Passencie…

  Zachod jest bogatszy od Polski kulturowo, ekonomicznie i intelektualnie. Emigranci z Bliskiego Wschodu nie chca sie osiedlac w panskim kraju.

  Antyamerykanizm tez nie dodaje panu uroku.

  Slawomirski

 29. takei-butei
  20 września o godz. 17:27 8405
  Rasistowski tekst.
  *
  Dzieje własne – Polityka.pl http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/185895,1,dzieje-wlasne.read

 30. Zachowania jakie p. Gospodarz opisal widzialem dawno temu w Polsce, ale byla to niepolska Polska. W grudniu 1989 r. przybylem do Polski zaczynajacej byc Polska. Bylo b. zimno, szaro, wieczorami ciemno, brudno, w tramwajach… holota jaka pamietalem z peerelu. Na wszelki wypadek zarejestrowalem swoje przybycie w ambasadzie (USA), po wyjsciu zrobilem sobie spacer. Na rogu Pieknej zobaczylem tlum, Polacy wiwatowali przed rumunska ambasada. Ceaușescu dostal w czape. Swift justice. Po swietach wrocilem do domu.
  Dopiero w 2011 ponownie odwiedzilem Polske, rzeczywiscie zupelnie inna. Byl wrzesien. Pierwszy spacer; Nowym Swiatem do Starego Miasta. Przy Europejskim wielka wystawa uliczna z wojny polsko-bolszewickiej, przed Palacem Prezydenckim bariery.
  I tu zobaczylem holote, jakiej przyznaje, nie widzialem na zadnym kontynencie. Przy wyjsciu z Kordegardy, w kacie, byla grupka moze 10-15 starszych ludzi; niektorzy stali, inni kleczeli, palili znicze, mieli krzyze w rekach – pamietali smierc Prezydenta i innych ktorzy zgineli w Smolensku rok wczesniej. Nie tamowali ruchu. Wokol nich byla gromada bydlakow z puszkami piwa; potracali ich, popychali, pluli, jezyk… blogowy. Policja stala i nic. A chodnikiem ciagnal sie sznur turystow z zagranicy. Holota, bydlo iscie bolszewickie, untermenschen. Taki obraz z Polski wywiozlem.
  A tu na blogach?
  Moglbym cytowac bez konca Tanake, axioma, mr. off, Leonida, Kaline, Slowianina (yeah… right!)… lista jest dluga. I gospodarz blogu taki czy inny niewiele im ustepuje. Nieustanna rywalizacja, kto lepiej i dosadniej dolozy KK, partiom politycznym, politykom. Nikt juz nie uzywa nazwisk, przestrzega gramatyki, innymi slowy, robi na ile jemu/jej IQ pozwala, byleby tylko dehumanized ta druga strone. Wydarzenia, fakty historyczne sa perwersyjnie interpretowane – takich rzeczy normalni ludzie nie robia. Robi to holota.
  Pierwszy z brzegu przyklad, cyt.:”Dla przykładu krzyżacy z symbolem na płaszczach byli agresywni na widok Słowian co doprowadziło do ich ludobójstwa.”
  It’s a complete perversion of history. Krzyzacy przybyli na prosbe prawdziwych Slowian-Polakow, wysoko postawionych, nie mogacych sobie dac rade z agresywnymi nie-Slowianami nie-chrzescijanskimi. Inny przyklad, cyt.:”Ten niby cywilizowany Zachód to ludobójstwo, kolonizacja, niewolnictwo, wybicie ok. 70 mln Indian”
  Od Alaski do Bahia Thetis w najlepszym przypadku w okresie pre-Columbian zylo pomiedzy 10 a 50 mln „Indians”.
  Another complete perversion of history.
  W USA, utarlo sie, ze Blacks maja „monopol” na uzywanie slowa „nigger”, tu na blogach Leonid (kowalski whatever) nadal sobie monopol na antysemitzm tylko dlatego, ze sam bedac Zydem o to nie moze byc oskarzonym.
  Holota.
  Wsrod blogowej holoty przewaza holota z mania przesladowcza; glownie na tle chrzescijanstwa, Kosciola Katolickiego.
  To sa „znawcy” liturgii, teologii, historii, Bibli, etc.
  Incurable perversion.
  Holota zamorska, ta ktora wczesniej w pocie czola budowala bolszewizm w Polsce, z typowa dla holoty uporem wpieprza sie w sprawy polskie.
  Holota.
  Ale sytuacja nie jest beznadziejna.
  Holota, czy to uliczna, czy blogowa zyje, oddycha nienawiscia, nienawisc ich spala i od niej, nienawisci, szlag ich trafi.
  Amen to that!

 31. Hahaha … hihihi …
  21 września o godz. 4:33 8439

  Ale ja nie wziąłem tej liczby z sufitu, a z opracowań naukowych… Ludobójstwo Indian wybijanych przez światły europejski Zachód trwało 500 lat, 5 wieków rzezi.

  Hahaha … hihihi …, masz świetną okazję wykazać się wiedzą, udowodnij kłamstwo naukowcom, udowodnij, że to nieprawda:
  „Owe 85%, które zabrała kolonizacja Ameryki, przekłada się na 65 do 70 milionów ludzi.”
  http://www.cochise.com.pl/ludobojstwo_indian.html

 32. mr.off
  21 września o godz. 1:55 8438

  Dziękuję za link, wywiad taki sobie, niczego nowego się nie dowiedziałem.

  Tekst p. Celińskiego nadal pozostaje rasistowski, niestety…

 33. Slawomirski
  20 września o godz. 22:25 8437

  Ale ja nie napisałem, że Polacy nie mają za uszami. Natomiast napisałem, że w porównaniu z Zachodem Polacy to anioły.

 34. Tanaka
  20 września o godz. 22:02 8436

  Racz zauważyć, że pisałem o twoim plugawym tekście, a nie o tobie.

 35. mr.off
  21 września o godz. 1:55 8438

  Moją Ojczyzną, moją Polską jest język polski, jest ukochana polszczyzna, jej dzieje.

  Natomiast genom… Jestem z pogranicza polsko-ukraińskiego, na pewno mam więc geny wielu narodów, ale przecież także (ewolucja!) zwierząt, roślin. To jednak niczego nie zmienia: Polakiem jestem nie ze względu na genom, a z powodu języka polskiego.

 36. W krajach cywilizowanych, elity rządzą hołotą.
  U nas hołota rządzi hołotą, a resztki elit siedzą jak mysz pod miotłą.

 37. @Hahaha … hihihi …

  Mam dla Pana propozycje: proszę pozostać tam, gdzie Pan aktualnie się znajduje, a Polski już nie odwiedzać. Tylko Pan się denerwuje i zupełnie bez sensu, jako ze nie rozumie Pan ni keska z tego, co się u nas dzieje:)))

 38. Nie należny do elity ten, kto się tylko uważna za elitę a już szczególnie ktoś, kto innych ma za hołotę.
  Elita to najlepsi z najlepszych, zdolni skutecznie przewodzić grupie ale bez wsparcia jej członków sami nic nie zrobią.
  Alternatywą jest przymus działanie ale jakie to przynosi efekty sami wiemy ze swej historii.
  Czy ogół społeczeństwa poprze tych, którzy znaczną jego część mają za hołotę ?

 39. Oj biada, biada – hołota rośnie w siłę! Trzeba odróżnić brak manier od agresji, chuligaństwa, braku ogłady, a najlepiej nie używać słowa cham czy hołota, bo deprecjonuje i rodzi agresję. Jeśli jestem chamem, to pokażę wam ,co potrafi cham . Tzw. poprawność polityczna, obecnie niemodna i wykpiwana ma swoje zalety. Na tym blogu też pełno agresji: Kalina zabrania komuś odwiedzać Polskę, w innym tekście odsyła faszyzującą młodzież ” do czworaków”

 40. Kalina 21 września o godz. 9:34 8449
  @Hahaha … hihihi …
  Mam dla Pana propozycje: proszę pozostać tam, gdzie Pan aktualnie się znajduje, a Polski już nie odwiedzać. Tylko Pan się denerwuje i zupełnie bez sensu, jako ze nie rozumie Pan ni keska z tego, co się u nas dzieje:)))
  =================================================

  Kalina! Słabo myślisz. To znaczy w wcale nie myślisz. Podobnie jak Twoja historia
  i historycy. Tylko fakty historyczne opisują, niby badają – nie szukając przyczyn zjawisk.
  Wg stwierdzenia prof. Władyki to się dzieje: historia jest mądrzejsza od historyków.

  Ten śmieszny blogier niezwykle trafnie ocenił nasze 27. lecie.

  @Hahaha … hihihi …
  Słusznie napisał: wszyscy jesteśmy hołotą, bo myśleniem negatywnym się posługujemy, swoim myśleniem do zła zmierzamy, jeżeli w ogóle myślimy.

  Człowiek słabo myślący, tylko do opisywania rzeczy się nadaje, i tylko takie opisywanie na blogach POLITYKI występuje.

 41. @Stachu39

  Przyznam, ze ludzi bez manier unikam, a na agresorów i chuliganów wzywam policję. Ale co zrobić z osobnikami, którzy otarli się na kursach dobrego wychowania o jakie takie maniery i nie atakują ludzi w tramwajach, cierpia natomiast na przypadłość, która moja babcia nazywała „chamstwem duszy”? Ta przypadłość ma dwa źródła. Jedno – to prymitywizm mentalny środowiska, w którym delikwent wzrastał i wyssał z mlekiem matki buractwo. Drugie – to osobista bezmyslność i głupota, która kaze ludziom zamieszkałym w dalekich krajach optować za PiS. I co z takimi zrobić? Tylko poradzić grzecznie, żeby się tu nie pokazywali:)))

 42. być hołotą brzmi dumnie
  patrząc na elity.

 43. Być może z daleka widać lepiej skoro Polacy z dalekich krajów optuja za PIS.

  Z oczywistych powodów mają lepszą perspektywę, szersze horyzonty i większy dystans…
  Niż lokalna prowincjonalna hołota pretendująca do elity.
  Im bardziej słoikowi słoma z butów wystaje tym bardziej swoją ostentacyjną niechęcią odcina się od ludowego w charakterze PiSu .

 44. Celinski
  pogardzajacy hołotą…typowa polska „lewica” od siedmiu boleści.
  Pewnie mu bieda śmierdzi.
  To cała lewicowa inaczej POLITYKA.
  Nic dziwnego, że mają zerowe realne poparcie .
  Pan lewicowy Kalisz wożący swoją tłusta dupę Jaguarem na lewicowy wiec… ale już nie na wies bo by nie daj Boże ubrudzil lakierki w krowim łajnie

 45. Andrzej Falicz (21 września o godz. 13:57 8456)
  100% zgoda!

 46. Andrzej Falicz
  21 września o godz. 13:38 8454
  21 września o godz. 13:48 8455
  Jak wyżej – też 100 zgoda!

 47. głos zwykły (20 września o godz. 20:07 8423)
  Znów podpadasz pod paragrafy wymienione przeze mnie 20 września o godz. 19:27 (8421).

 48. Kalina
  20 września o godz. 18:51 8418
  Nie Pietrzak, szanowna Pani, tylko Kobuszewski.
  Tez jan zreszta.

 49. Slawomirski (20 września o godz. 22:25 8437)
  Zapomniałeś napisać, że Zachód jest bogatszy od Polski kulturowo, ekonomicznie i intelektualnie tylko dla tego, że wzbogacił się on na nieludzkim wręcz wyzysku kolonii i ich mieszkańców, zaś imigranci ekonomiczni z Bliskiego Wschodu nie chcą się osiedlać w Polsce, gdyż nie dostana oni tu pieniędzy od rządu. Oni wolą więc jechać do Niemiec, gdzie dostają oni bez pracy tyle, ile przeciętny pracujący Niemiec dostaje na rękę po opłaceniu podatków idących przecież także na owych ekonomicznych imigrantów z Bliskiego Wschodu. Nie muszę chyba dodawać, że taka sytuacja doprowadzi najpewniej w Niemczech do ponownego dojścia tam do władzy skrajnej, faszystowskiej prawicy. 🙁

 50. Hahaha … hihihi … (21 września o godz. 4:33 8439)
  Nikogo tu nie obchodzi to, że jako współpracownik CIA musiałeś się zarejestrować w ambasadzie USA po przyjeździe do Warszawy. A co do krzyżaków, to byli oni tak samo zakłamani jak wszyscy zakonnicy, a więc nic dziwnego, że zamiast pomagać Polakom, którzy ich do Polski sprowadzili w celu walki z wrogimi nam jak zawsze Litwinami, zajęli się oni walką z Polakami. Konrad Mazowiecki nie miał wiele wiadomości na temat jacy są naprawdę zachodni zakonnicy, ale dziś, setki lat później, to powinnismy już wiedzieć, że z Zachodu do Polski nie może przyjść nic dobrego. A co do Indian, to fakt, że za czasów, kiedy jeszcze Ameryka nie została najechana przez zachodnich Europejczyków to Ameryka była słabiej zaludniona niż dziś, w niczym nie usprawiedliwia Holocaustu dokonanego na owych Indianach przez przybyszów z zachodu Europy.

 51. HURTEM:
  Sugadaddy (21 września o godz. 9:30 8448)
  Od lat praktycznie na całym Zachodzie mamy ochlokrację, czyli rządy hołoty, tyle, że nieprzyzwoicie wręcz bogatej.

  Kaesjot (21 września o godz. 9:45 8450)
  Otóż to – czy ogół społeczeństwa poprze tych, którzy jak n.p. pan Celiński czy Kalina, znaczną (jak nie najliczniejszą) jego część mają za hołotę?

  Kalina (21 września o godz. 12:40 8453)
  Doskonale samą siebie opisałaś! Tak samo jak bardzo trafnie opisał ciebie Stachu39 (21 września o godz. 12:06 8451)

 52. Szanowni Panstwo,
  czyz nie jest przejawem chamstwa, ze dojrzali, nie znajacy sie nawzajem ludzie
  zwracaja sie do siebie per „ty”?
  Czyz nie jest to zachowanie typowe dla holoty?

 53. M. le Var
  Blogi są medium nieformalnym, a więc zwracanie się na ich do kogoś per „Pan” jest sztuczne, nienaturalne i pretensjonalne.

 54. jakowalski
  21 września o godz. 15:49 8465
  Czy mam to tak rozumiec,
  ze fomalnie obowiazuje kultura, a nieformalnie to juz nie?
  A moze jest tak, ze w odczuciu chama okazywanie innym respektu jest czyns sztucznym, a dla czlowieka kulturalnego jest czyms jak najbardziej naturalnym?

 55. @Kalina.
  Nie chodzi mi o to ,żeby popierać naganne zachowania. Chodzi mi o etykietowanie, etykieta może być obraźliwa i wzbudzać agresję.Rzeczy można oczywiście nazywać po imieniu ,ale w sposób niebudzący resentymentów. Szczególnie wypominać pochodzenia ” z czworaków”, bo w ONR nie będą o to pytali. r

 56. Levar
  21 września o godz. 17:03 8467

  Zwal wszystko na anglicyzmy……
  Ten model porozumiewania sie, zdaje się niezbyt często używa formalnych form typu „sir”.

  Sporo tu emigrantów, czy czytających w obcych językach.
  Więc pewne przeniesienia, zapożyczenia, są normalne.
  I nie mają nic wspólnego z „hołotą” czy plebsem.
  ============

  Mamy elity?

  Po ich ubytku w trakcie działań zbrojnych, czystek etnicznych, celowej eksterminacji, emigracji, przetrwały i miały się nieźle.
  Emanowały KLASĄ, dystynkcją, czymś nieuchwytnym, niepodrabialnym.

  Pani Beata Tyszkiewicz- na przykład….
  I oczywiście, wiele innych postaci.
  Nawet tzw „komuniści” nie pozbywali się przedwojennej inteligencji, czy arystokracji.
  Inżynierowie, dyplomaci, nauczyciele, wykładowcy, lekarze, nie wzięli się z księżyca, nie dosłano ich nam w ramach UNRRA….

  Kiedy, w którym momencie zaczęło się to psuć?
  Kto rozpoczął niszczenie autorytetów, etosu, obniżać zaczął znaczenie elit?

  „ŁŻEELITY” chyba zapoczątkowały ten proces…….

  Twórca terminu stworzy nam nowe?
  Lepsze?
  Na ogół, nawet rewolucjoniści nie niszczyli dorobku poprzedników, ani nie likwidowali fachowców z doświadczeniem niezbędnym do zarządzania, czy tworzenia, badania.
  Zafundowano nam eksperyment, przeżyjemy- chyba….

  Ps.

  Elity od plebsu odróżniał język, akcentowanie, zasób słownictwa.
  Sądząc z podsłuchów, współczesny język elit bankowych, biznesowych, politycznych, dziennikarskich, niczym się specjalnie nie różni.
  Jest wyjątkowo egalitarny.
  Kibol wyraża się jak minister.
  i odwrotnie…..

 57. A propos holoty

  Dystyngowany z liczacym sie dorobkiem naukowym lwowski professor idacy w pierwszym szeregu demostracji pierwszmajowej trzymajacy czerwony sztandar.

  Czy to holota czy czlowiek upodlony przez komune?

  Slawomirski

 58. Slawomirski
  21 września o godz. 18:23 8470

  To człowiek INTELIGENTNY, dostosowujacy się do zmian środowiska…..
  Weź też pod uwagę fakt, że przedwojenne środowisko PPS miało wielu zwolenników.
  Nawet w tamtych elitach.
  Nurty socjalistyczne miały wielu zwolenników.
  Z Piłsudskim na czele.

  Zaczęto socjalizm mieszać z komunizmem dopiero po 1989 roku.
  Ele, to nie elity, tylko tłuki pancerne i ideolodzy ze styropianu.

 59. wiesiek59
  21 września o godz. 18:41 8471

  Nie.

  Wielu Niemcow dostosowalo sie do zmiany srodowiska po 1933 roku. Unika pan podjecia moralnego osadu.

  Slawomirski

 60. @Stachu39

  Ci z ONR raczej nie czytują moich postów. W ogole nic nie czytają:)))

 61. @Levar

  Już poprawiłam się powyżej. Nie odrobil Pan lekcji:))))

 62. Jeśli swego czasu pan Celiński na antenie TVN24 nazwał ukraińską złodziejkę z warkoczem (Tymoszenko) KUR/WĄ (zresztą jak najbardziej zasłużenie) to chamstwo czy nie? Tak tylko pytam……………….

 63. jakowalski
  21 września o godz. 15:07 8461

  Glupia Merkel niszczy mloda niestabilna niemiecka demokracje ktorej gwarantem jest armia amerykanska. Obwinianie Zachodu o postep cywilizacyjny ktory mial tam miejsce i kolonizowanie odleglych kontynentow dowodzie niezrozumienia rewolucji przemyslowej.

  Slawomirski

  Slawomirski

 64. ziomekp.1
  21 września o godz. 19:08 8475

  Gratuluje brdzo dobrego pytania.

  Slawomirski

 65. ziomekp.1
  21 września o godz. 19:08 8475

  Kurwa to zawód z długą historią, jedną z najdłuższych zresztą.
  Stąd powinien być szanowany na równi z innymi, równie starymi.

  Nie podejrzewam pana Celińskiego o zażycie przyjemności z panią Tymoszenko. Jezeli ktoś miałby płacić, to raczej ją by na to było stać….
  Ot, kupiła sobie żigolaka.
  Tak jak Kaska Wielka Poniatowskiego….

  Obrażanie kobiet ŚWIADCZY o chamskiej proweniencji bezsprzecznie.
  Geltlemani pewnych spraw nie omawiają publicznie.
  =========

 66. Slawomirski
  21 września o godz. 19:17 8476

  Armia nigdy nie służy demokracji, zawsze do okupacji albo dominacji.
  Kto ci takich bzdur nagadał, że amerykańska demokracji pilnuje?
  Amerykańskich INTERESÓW geopolitycznych, i owszem.
  To samo zresztą robią Francuzi w Afryce.
  Brytole spuścili z tonu.
  Nie stać ich na to.

  Zresztą, racjonalnie i nowocześnie.
  Zamiast dominacji militarnej, Brytyjczycy przestawili się na dominację ekonomiczno- finansową.
  Żaden dyktator im nie podskoczy, skoro ma konto w brytyjskim raju podatkowym…..

 67. wiesiek59
  21 września o godz. 18:09 8469
  „Kiedy, w którym momencie zaczęło się to psuć?”

  Szanowny Panie,
  (przepraszam za uporczywe uzywanie tej formy ale, jak mowia, przyzwyczajenie
  staje sie druga natura czlowieka)
  odnosze wrazenie, ze to wszystko zaczelo sie na tzw. „zachodzie” od tzw.
  „rewolucji kulturalno-seksualnej” na przelomie lat 60-tych i 70-tych.
  Paradoksalnie w Polsce tzw. „komuna” w kwestiach obyczajowych byla dosc konserwatywna. (byc moze na skutek pewnej symbiozy z czescia srodowisk
  postendeckich, byc moze dlatego, ze starzy „komunisci” w swojej mlodosci
  przeszli cos, co potocznie nazywano kindersztuba)
  Kiedy my przechodzilismy rozne odnowy (Gierek), stany wojenne (Jaruzelski) itp.itd.
  na zachodzie powoli ale systematycznie do wladzy dochodzilo do wladzy pokolenie
  nacpanych hippiesow, ktorzy w 68 toczyli na ulicach zachodnich miast boje z silami
  prawa i porzadku. Przez dziesiatki lat w wiek dojrzaly wchodzily kolejne roczniki
  wychowanych bezstresowo egoistycznych chamow, ktorzy doprowadzili do tego,
  ze cywilizacja zachodnia powoli zaczela chylic sie ku upadkowi.
  Kiedy zerwana zostala tzw. „zelazna kurtyna” fala chamstwa traktowana przez wielu
  przedstawicieli naszych zakompleksionych pseudoelit jako symbol postepu zaczela sie przelewac do nas. (za podobny symbol postepu uwazano kiedys zadymione powietrze
  i zatrute sciekami rzeki).
  Tragikomiczny przy tym wszystkim jest fakt, ze na chamstwo i holote narzekaja dzis ci,
  ktorzy walnie przyczynili sie do zepsucia obyczajow w kraju.
  Mamy na szczescie takze do czynienia z faktem pozytywnym, dajacym nadzieje na przyszlosc.
  Spoleczenstwo polskie w ubiegloroczych wyborach odstawilo holote na boczny tor.

 68. Kalina
  21 września o godz. 19:02 8473
  „Ci z ONR raczej nie czytują moich postów. ”
  Pewnie wola poczytac Dmowskiego, ktory z pewnoscia mial wiecej sensownego
  do powiedzenia niz szanowna Pani.

 69. Levar
  21 września o godz. 19:50 8481

  Jako że język świadczy o ludziach, poczekamy na kolejne nagrania z podsłuchów nowych elit…..
  Obawiam się, że ten pień jest dość jednolity.
  I wydaje jednolite owoce.

  To „tykanie”, imprezy integracyjne, to anglosaski model, nieco obcy nam kulturowo, ale przyjęty powszechnie.
  Nieco razi ludzi starszej daty, ale……signum temporis….

  Konserwatyzm, jak sama nazwa wskazuje, konserwuje jedynie stan panujący w danym momencie.
  Ale konserwowanie służy jedynie tym będącym w danym momencie na szczytach władzy i pieniądza.
  Taka petryfikacja jest niemożliwa w demokracji.
  ALe, feudalizm przetrwał setki lat.

 70. Slawomirski
  21 września o godz. 19:18 8477
  Dzięki, akurat tutaj pan Celiński miał rację, mnie też brzydziła obrona tej złodziejki i porównywanie jej „cierpienia” w więzieniu do męczeństwa Joanny D,arc (autentyk, jak znajdę podam link), pozdrawiam.

 71. wiesiek59
  21 września o godz. 19:28 8478
  Panie Wiesławie a czy nie winno być tak: „Prostytutka to zawód, ciężki a do tego jeden z najstarszych dlatego winien być szanowany, kurwa natomiast to stan umysłu”, pozdrawiam.

 72. ziomekp.1
  21 września o godz. 20:16 8485

  Semantyka mówi prosto- ta chłopska logika, przy okazji.

  Zawód to dziwka, kurwa to charakter.

  Tyle że tych pazernych, zdradzieckich, interesownych, przekupnych, obrotowych, najwięcej jest mężczyzn.
  I to w polityce.
  Kobiety z reguły były ofiarami męskich decyzji.
  Z rzadka sprawcami, decydentami.
  Na palcach jednej ręki policzysz kobiety mające znaczący wpływ na świat, politykę, decyzje.
  Przynajmniej do końca XIX wieku.

  Kokoty, metresy, hetery, muzy, kochanki, nałożnice, konkubiny- to drugoplanowe role. Światło odbite, choć nie bez wpływu na „słońca”.

 73. Slawomirski
  Co najmniej dwóch wybitnych profesorów, przedstawicieli lwowskiej szkoły matematycznej, było ludźmi lewicy. Mam tu na myśli Banacha i Mazura.

 74. Wiesiek
  Oczywiście, ze US Army pilnuje NIE pokoju czy demokracji, a tylko interesów amerykańskiego kapitału, a w jego interesie jest ciągle prowadzenie wojen, jako że USA są już od dawna na takim schyłkowym etapie, że bez prowadzenia wojen, to ich gospodarka nie przetrwała by nawet roku. Slawomirski za dużo naoglądał się westernów i generalnie amerykańskich filmów z gatunku „zabili go i uciekł” i nie rozumie, że na rewolucji przemysłowej zyskali tylko zachodni kapitaliści, a reszta świata na niej straciła – głównie wolność, niepodległość i godność a także swoją kulturę.

 75. @Hahaha … hihihi …
  Generalnie uważam, że masz rację w sprawie hołoty.

 76. Levar
  1. Odróżnij prawdziwą kulturę osobistą od zewnętrznych objawów przestrzegania, na ogół przecież zakłamanych, towarzyskich konwenansów.
  2. Znany polsko-amerykański socjolog Florian Znaniecki już w roku 1921 wydał książkę pod tytułem „Upadek cywilizacji zachodniej”. Upadek zachodniej cywilizacji jest więc zacznie starszy niż pokolenie hippisów, które ty obarczasz winą za tenże upadek, a ma on swoje źródła w wyczerpywania się potencjału rozwojowego kapitalizmu, który wkroczył w swą terminalną fazę w momencie, kiedy zachodnie mocarstwa podzieliły między sobą kolonie, a więc nie można już by zdobyć nowych rynków zbytu i nowych źródeł surowców, jak tylko przez odebranie ich innym mocarstwom kolonialnym, czyli inaczej, kiedy kapitalizm stał się grą o sumie zerowej, a to nastąpiło przecież już na początku ubiegłego wieku, i wywołało I Wojnę Światową. Oczywiście, kapitalizm, tak jak przedtem feudalizm i niewolnictwo, upadać będzie przez setki lat, ale ten proces upadku kapitalizmu jest nie do zatrzymania, a oznacza on także upadek opartej na niej cywilizacji bazującej na wyzysku ekonomicznym, czyli tzw. cywilizacji zachodniej.
  Patrz też: http://www.legitymizm.org/upadek-cywilizacji-zachodniej-znaniecki

 77. Głos zwykły i Haha
  Obaj jesteście typowymi przedstawicielami hołoty. 🙁

 78. Jak już Wiesiek doszedł do wniosku, ze stacjonowanie obcych wojsk na terenie innego państwa to okupacja, to jednak nie ma nadziei, że uzna stacjonowanie ruskich wojsk na Białorusi jako okupację. Podobnie nie uzna Wiesiek, że prowadzenie polityki zagranicznej przez Białoruś pod dyktando Kremla, to przejaw takiej okupacji. A już na pewno Wiesiek nie uzna, że fakt iż Białoruś korzystała z pomocy gospodarczej Rosji, za przejaw jakiejkolwiek zależności, tak jak to ma miejsce w przypadku Polski, którą już sam fakt prowadzenia handlu z krajami Zachodu, oraz dopuszczenia do inwestycji zagranicznych w połączeniu z demontażem umiłowanych przez Wieśka nierentownych i niekonkurencyjnych przedsiębiorstw państwowych stawia w pozycji koloni.

 79. Pociesza mnie w tej wizji powolnego gnicia Zachodu, okoliczność, że skoro u ruskich też jest kapitalizm, to oni też gniją od środka. Ich rozkład jednak jakby jest szybszy. Kompletne wygnicie Rosji to chyba nie będzie perspektywa setek lat, ale raczej dekad :).

 80. głos zwykły
  21 września o godz. 21:20 8492

  A sa tam jakieś, poza jednostką lotniczą?
  Teren kontroluje nieodmiennie PIECHOTA!!!

  Rosja kontroluje kilka krajów Azji Środkowej.
  Ale, nie Białoruś akurat.

  Francja ma kontyngenty Legii rozmieszczone w kilkunastu krajach afrykańskich. Do tego, wszystkie transfery finansowe MUSZĄ przechodzić przez francuski bank centralny.
  Niezły sposób kontroli…….

  Co robią Amerykanie i gdzie są, każdy widzi.
  Zauważ, że główne bazy rozmieścili w krajach pokonanych w czasie II światowej.
  I dalej tam są, kontrolując podbitych.
  Przypadek?
  Czy ograniczenie możliwości emancypacji politycznej?
  Taki, miecz Damoklesa?

 81. @jakowalski
  proponuję nie wystawiać laurek – zwłaszcza samemu sobie

 82. Levar
  21 września o godz. 19:50 8481

  Szanowny Panie Levar

  Czy wszyscy musimy zyc zgodnie ze zwyczajami bliskowschodnich pasterzy sprzed 3000 lat?

  Slawomirski

 83. jakowalski
  21 września o godz. 20:58 8487

  Mialem na mysli biochemika.

 84. jakowalski na jakiej planecie ty zyjesz

  ” na rewolucji przemysłowej zyskali tylko zachodni kapitaliści, a reszta świata na niej straciła „

 85. Wiesiek opanuj się. Niemcy i Japonia to jedne z bogatszych krajów świata. Bez problemu mogłyby pozbyć się resztek baz amerykańskich u siebie, tak jak my pozbyliśmy się ruskich kiedy tylko mieliśmy okazję. W tym miejscu przypomnę tylko, że Północna Grupa Wojsk ruskich liczyła w szczytowym okresie na ziemiach polskich 400 tys. żołnierzy.

  Eeeee, ale co to za okupacja… 400 tys. przyjacielskiego wojska!

 86. auntie Leonid:
  „Nikogo tu nie obchodzi to, że jako współpracownik CIA…”
  Thank you very much indeed for very nice complement, auntie Leonid. CIA rekrutuje wspolpracownikow glownie w Ivy League i czolowych kilku US Universities. Najchetniej widziani kandydaci, to z cum laude a najlepiej maxima cum laude, albo bardzo blisko pierwszej dziesiatki. Squeaky clean background of course, minimum 130 plus IQ i specjalizacja jakiej CIA szuka. Zatem nazywajac mnie jednym z CIA sprawiles mi wielki complement.
  A co mozna powiedziec o was z SB tovarisch?
  Ho, ho, ho… Sami „noblisci”.

  takei-butei
  Tak, wziales z sufitu czyli ze strony internetowej nie znajac autora, motywacji, kontekstu, a co najwazniejsze historii Americas; pre-Columbian i post. Nie przyszlo ci do glowy by zajrzec do innych zrodel, skonfrontowac. Wstapic do ksiegarni (To sa „sklepy” w ktorych mozna kupic ksiazki, niektore sa z obrazkami), do bibliotek (To sa miejsca gdzie mozna ksiazke wypozyczyc, ale nalezy ja oddac).
  Sadzisz, ze jakas wiki zastapi wiedze?
  Dear boy, have a cigar…

  Wiesiu-mamrotka, tax expert: „Żaden dyktator im nie podskoczy, skoro ma konto w brytyjskim raju podatkowym…”
  UK jest rajem podatkowym… Hi, hi, hi…
  Wiesiu-mamrotka, geopolityk i WWII historyk:
  „Zauważ, że główne bazy rozmieścili w krajach pokonanych w czasie II światowej. I dalej tam są, kontrolując podbitych.”
  Wsrod „podbitych” przez U.S. of A w WWII sa m.in.:
  Israel, Bahrain, Spain, Portugal, Turkey, Oman, South Korea, Emirates, Singapore, Denmark, Honduras, etc.
  Wstydu nie masz mamrotko.

 87. Haha
  1. Mnie nie chodzi o etatowych pracowników, których CIA rekrutuje także na najlepszych uniwersytetach USA, ale o agentów, czyli Tajnych Współpracowników (TW), których CIA rekrutuje często nawet wśród niepiśmiennych chłopów w III świecie. Nie muszę chyba tu tłumaczy, że ty do tej pierwszej kategorii nie należysz.
  2. Izrael NIE został nigdy podbity przez USA, a wręcz przeciwnie, to USA zostały kilkadziesiąt lat temu podbite przez Izrael.
  3. Na koniec – to jest polski blog, a więc komentujemy na nim po polsku, a nie w łamanym, „murzyńskim” pseudo-angielskim.

 88. Hahaha … hihihi …
  22 września o godz. 3:00 8500

  Chrzanisz i pieprzysz. Nie czytałem o ludobójstwie Indian w Wikipedii, ale podałem ci link do tekstu, który przeczytałem. Nie ze mną więc polemizujesz, a z autorką tekstu: http://www.cochise.com.pl/ludobojstwo_indian.html

  Udowodnij, że autorka tekstu nie ma racji. Nie umiesz udowodnić, więc pozostaje ci pieprzenie?

 89. Zrobiło mi się bardzo smutno po przeczytaniu wielu komentarzy, większość z nich nie odnosi się do problemu tylko zajmuje się ,,dowalaniem” przedmówcy, jasny dowód polskiego piekiełka”. Prawda jednak jest taka, że czy tego chcemy czy nie w KAŻDYM społeczeństwie, bez względu na poziom cywilizacyjny jakiś procent to hołota. Chodzi o to aby nie zniżać się do jej poziomu i nie akceptować ich norm zachowań społecznych, czy tak trudno to zrozumieć?

 90. http://www.polsatnews.pl/wideo-program/gosc-wydarzen-stefan-niesiolowski_6382294/

  Koledzy Celinskiego…czyli ludzie „lewicy”z ZHN.
  Czyli gdzie naprawde st holota

 91. Artykuł typu „jedna pani drugiej pani….”.Można się tam dopatrywać różnych „izmów”.
  Spojrzenie na co?Na nasze postawy wobec siebie?Na to,że w chłop się zachowywał w sejmie tak jak w Końskim?A jaka różnica jest między wykształconymi politykami szerzącymi w sposób „kulturalny” chamstwo,nietolerancję,obłudę i zakłamanie a chłopem z Końskich.Nawet tu niby jesteśmy tacy ważni w swoich racjach a nie zawsze zdajemy sobie sprawy z naszej postawy.Totalnie potrafimy negować wszystko w zależności od poglądów i swoich osobistych urazów lub osobistego nichilizmu.Było PRL,było 27 i trwa ,PO i teraz PIS ale to też byliśmy i jesteśmy my.Na nic się nie da odgradzanie,pogarda,obmawianie.To cały czas jesteśmy my Polacy.Te ostanie parędziesiąt lat to nie byliśmy my?”Nie było nas w domu?”
  Osobiście chcę podziękować takej-butej(chociaż z jego postawą i poglądami w większości się nie zgadzam) za link http://www.cochise.com.pl/ludobojstwo_indian.html.I nie chodzi wg. mnie tylko o indian jak również bym tu postawił na równi religie chrzescijan ,muzułmanów,żydów i inne pod pretekstem których ludzie dokonywali grabieży i ludobójstwa od tysięcy lat.Zgadzam się z autorką,że to nasze obłudne postawy moralne i pycha uderzyły w końcu w nas samych rójnując pół świata a zwłaszcza Europę .

 92. @Levar

  W takim razie polecam młodzieńcom z ONR moja swieżo wydana książkę:
  Jolanta Niklewska. Roman Dmowski – droga do Polski, Warszawa, RYTM, 2016
  Może Pan tez się skusi? Pozdrawiam:)))

 93. uderz w stol a nozyce sie odezwa.

 94. takei-butei
  Mam w swojej domowej bibliotece ksiazke, z obrazkami, w ktorej sa opisane niezwykle mutacje zaobserwowane w nature, w tym ludzi.
  Jest tam zdjecie osobnika ktoremu na czole wyrosl…
  Penis!
  Nazwiska oczywiscie nie podano, jedynie, ze osobnik zyje w Polsce i podpisuje sie “t..- b..”
  Ja mysle, ze to twoje zdjecie.
  Udowodnij mi, ze to nie ty, albo kloc sie z autorem ksiazki.

  Bye, bye …

 95. Do Hahaha … hihihi ….
  No to już się posunąłeś za daleko w stosunku do kolegi.W takim razie ty się zmieniłeś głowami.

 96. Hahaha … hihihi …
  22 września o godz. 15:22 8509

  To jestem ja, tak, potwierdzam, ten osobnik-mutant, o którym piszesz, to jestem ja.

  A teraz do sprawy: podałem link do publikacji, w której naukowcy piszą o ok. 70 mln Indian ofiar ludobójstwa. Podaj link do publikacji, w której są inne dane.

 97. jasny gwint
  22 września o godz. 9:51 8503

  A jeżeli ich ziemia została przejęta bezprawnie, nawet nielegalnie wobec praw nacjonalizacji, to co? Popierasz bezprawie? A jeśli tobie bezprawnie państwo zajmie twój majątek (twe mienie), to co? Wpienisz się? Czy machniesz ręką?

 98. prospector
  22 września o godz. 16:15 8510

  Dzięk!

 99. Kalina
  22 września o godz. 13:18 8507
  niewykluczone, ze skorzystam z propozycji.
  Kilka dni temu mialem okazje przeczytac recenzje na portalu Prawica.net.
  Byla bardzo pozytywna.
  Jak znowu przyjade do Wroclawia to na pewno wpadne do MPiK-u i zapytam o ksiazke.

 100. takei-butei
  22 września o godz. 17:23 8512

  Gdyby prawo własności było wieczne, to jakieś 1/3 terytorium Polski dalej byłaby własnością biskupów. Kasacje zakonów dokonane przez zaborców, sekwestracje, przymusowe parcelacje majątków, ordynacji, reforma rolna z lat 1919-20, zlikwidowały większość latyfundiów.

  Dodaj do tego, że większość kamienic, zakładów przemysłowych, była w obcych rękach.
  W polskich, jedynie kilkanaście %.
  Zwracamy wszystkim?
  Od jakiej daty?

  Po wojnie wiele parcelacji, wywłaszczeń, dokonywano na fali entuzjazmu bezprawnie- fakt.
  Tylko, czemu to służyło?
  Korzyściom osobistym „komuchów”, czy wyższemu dobru- społeczności lokalnej?
  Gdzieś te szkoły, sierocińce, ośrodki zdrowia, trzeba było ulokować.
  Nie mówiąc już o bezdomnych, inwalidach, ofiarach wojny.

  To tez byli LUDZIE……
  Których losem w ramach możliwości się zajęto.
  Dzisiaj, byłoby to niewykonalne.
  W katolickim kraju można zdychać pod płotem.

 101. Rezim wyslal polskie wojsko do Donbasu. Kilka tygodni etemu. Jest to niezgodne z prawem, z konstytucja.

  Nikt, zadna z partii, z mediow ani ynteligenty ani Celinski sie tym nie interesuja. Nie wiedza ?
  To sprawa najwyzszej wagi. Gdzie jest opozycja, gdzie TK podobno stojacy na strazy Konstytucji. Gdzie te dedbilne nie rozgarniete i sprzedajne jak kurwy media ?
  To stada nawet nie holoty. To stada nie rozgarnietych pizdzielcow !

  Jak to mozliwe ze osoba prywatna, kawalerzysta Jablonowski wie a wszyscy kotrzy maja obowiazek wiedziec i nie tylko, maja obowiazek stac na strazy prawa i konstytucji, nie wiedza ?
  https://www.youtube.com/watch?v=BxrxpfDnHDM

 102. takei-butei
  22 września o godz. 17:23
  Ja bym nie stawiał znaku równości między mieniem a majatkiem.
  Twoi przodkowie ciężką pracą mogli zagospodarować kilkanaście hektarów stepu czy puszczy, zrobić z nich pola uprawne, pobudować domy i zabudowania gospodarcze i to jest ich mienie. Jak wspólnota się rozrastała to i rozrastał się obszar, na którym gospdarowali.
  Ale kiedyś zjawił się tam pan na koniu w otoczeniu zbrojnych i oświadczył, że z tą chwilą przejmuje władzę nad tą wspólnotą i muszą mu np. 1/3 tego co wytworzą jemu dodać. Jak przywódca wspólnoty zaprotestował to mu łeb zwyczajnie ucięli pytając, czy ktoś jeszcze podziela zdanie tamtego.
  Tak najczęsciej powstawały majątki.
  Dlatego osobiście uważam zabór mienia za przestępstwo a zabór majątków i rozdzialenie go pomiedzy tych, co na nim pracowali za sprawiedliwość dziejową.

 103. Nie wszystko mozna podciągnąć pod relatywizm kulturowy.

 104. axiom1
  22 września o godz. 18:31 8516

  Moja próba komentowania tego faktu, skończyła się komentarzem:

  „no, no, nie komentujemy”…..

  Białe plamy w demokracji również występują.
  I cenzura.
  Władza definiuje obszary newralgiczne.
  „Ciemny lud ” nie ma prawa wiedzieć o wielu sprawach.

 105. kaesjot
  22 września o godz. 19:08 8517

  Tak było. Moi przodkowie wykarczowali las, pańszczyzną ich obłożono o wiele później.

  Ale: po zniesieniu pańszczyzny kilka razy zmieniali się właściciele folwarku, oni już płacili za pracę na folwarku. Nic nam chłopom nie zabierali, to im państwo (komuniści) znacjonalizowało ziemię i zagarnęło dworek. Moim zdaniem, prawem kaduka. Od zniesienia pańszczyzny minęło bowiem 100 lat, właściciele folwarku (w chwili nacjonalizacji) nie bogacili się z pańszczyzny, płacili za pracę zgodnie z umową. Jaka więc sprawiedliwość dziejowa?

  Rozumiem, gdyby zaraz po zniesieniu pańszczyzny znacjonalizowano folwarki i ziemię rozdano chłopom. Ale w 100 lat później wymierzać sprawiedliwość? Stosować odpowiedzialność zbiorową? Właściciele rozparcelowanego folwarku nawet drzewa genealogicznego nie mają, więc żadna to szlachta… Widzisz sens karania kogoś za nieswoje winy?

 106. wiesiek59
  22 września o godz. 19:34 8519

  Kowalski tez nie wie. Jeszcze tego nie ma w Wikipedii. Kowalski jest lata swietlne za kawalerzysta Jablonowskim.

 107. wiesiek59
  22 września o godz. 18:00 8515

  Ale to nie tak. To, co się działo przed II wojną, zostało zamknięte przez II RP. Rzecz dotyczy wyłącznie bezprawia PRL-u. Powtarzam, bezprawia, bo nie tych zajęć (tej nacjonalizacji), za które zapłacono odszkodowanie. A płacono odszkodowanie. Np. ta działka w Warszawie: Duńczyk dostał odszkodowanie, jakim więc cudem znowu tę działkę komuś zwracano?

 108. wiesiek59
  22 września o godz. 18:00 8515

  Katolicki kraj… No, dobra, ale przecież p. Celiński polityk nie jest katolikiem. Co robił, aby ludzie nie zdychali pod płotem? To jego kumple korowcy dogadali się w Magdalence z klerem i to właśnie ci kumple i p. Celiński odpowiadają za to, co się stało?

 109. wiesiek59
  22 września o godz. 18:00 8515

  Manipulacja lewicowych mediów polega na tym, że ci właściciele z Michałowa dopominają się nie o zwrot rozparcelowanej ziemi, ale o zwrot ziemi zajętej wbrew komunistycznemu prawu, niepodlegającej parcelacji.

  Sprawa parcelacji bardzo mnie interesuje, bo 1) uczyłem się w dworku zamienionym na szkołę. Jakim prawem komuś zabrano dom? Dworek nie nadawał się na szkołę, np. klasę mieliśmy w sypialni dziedzica, wchodziło się do niej przez inną sypialnię… Hałasowaliśmy (jak to dzieci), więc sufit spadał na głowy, naprawdę, raz nawet nauczycielka straciła przytomność, gdy na naszych oczach kawał sufitu spadł jej na głowę, przez pół roku nie pracowała… Co najgorsze, budynki gospodarcze (chlewnie, obory, stajnie itp.) zdewastowano…

  2) Ciekawiło mnie, dlaczego we wsi nikt źle nie mówił o wygnanym dziedzicu, a psioczono na ekonoma. Dowiedziałem się niedawno, że ekonom zapisał się do partii, z parcelacji dostał najlepsze kąski, a ostatnio jego rodzina sprzedała je na działki budowlane, zarabiając krocie…

 110. axiom1
  O wojsku wysłanym do Donbasu alarmował bodajże tygodnik „Nie” (pewności nie mam) i red. Żakowski, pisała „Gazeta Wyborcza”. Równocześnie „wybuchło” kilka afer z zatrudnianiem misiewiczów, projektem całkowitego zakazu aborcji itd. Ani dziennikarze, ani opozycja nie wiedzą, czego się chwytać, bo co godzinę afera. Żyjemy w chaosie, z którego korzystają ludzie z partii rządzącej. I nawet łamanie Konstytucji uchodzi im płazem, bo syreny wyją całą dobę, więc się ludzie znieczulili i przestali słyszeć.

 111. Od dekretów Bieruta, czy reformy rolnej, nacjonalizacji przemysłu, minęło sobie lat ile?
  60- 70?
  Można odgrzewać te spory, po minięciu dwóch pokoleń.
  Tylko zastanowiłbym się nad skutkami takich pociągnięć.

  W kolejce ustawią się wszyscy zainteresowani.
  W pierwszym rzędzie, ci których stać na drogie kancelarie adwokackie, z dojściem do polityków.
  Efekty w Warszawie czy Krakowie, już były.
  A to jedynie cisza przed burzą.
  Nieliczni zyskają, liczni stracą.

  Z kamienic przejętych z różnych tytułów i różnym sposobem, wyeksmitowano 40 000 rodzin.
  W moim miasteczku gość przejął grunt na którym stoi osiedle na 30 000 mieszkańców i domaga się praw….
  Za chwilę, do roszczeń dołączą zagraniczni właściciele, udziałowcy, spadkobiercy, cwaniaczki.
  Miliardów do wydania mogą być setki.
  Z naszych pieniędzy jako państwa.
  Dogmaty sa dobre, ale kosztowne……

  Znowu nasuwa się czeski przykład.
  Dekretów Benesza o wywłaszczeniu Niemców i innych obcych, nikt nie rusza.
  Swoim zaproponowano jedynie zwrot w jakiejś części dawnego majątku.
  A my ślepi, głusi, durni.
  Zaslepienie ?
  Czy tez możni sponsorzy za okruch pozyskanej wartości kupują sobie durniów pracujących na ich rzecz?

  Ps.
  Pokolenie uczące się na pańskich komnatach, właśnie schodzi z tego łez padołu.
  Bez takiego przejęcia, byliby analfabetami.
  Tak jak ich przodkowie.
  Ich wnuki uważają umiejętność czytania i pisania za rzecz oczywistą.

  Czytałem o uchodźcach w Niemczech.
  Ponoć 90% z nich to analfabeci……
  sukces kapitalizmu w pigułce.

 112. agnese74
  22 września o godz. 20:58 8525

  Ale PO już nie rządzi, więc po co przypominasz łamanie Konstytucji przez PO i afery PO co godzinę?

 113. wiesiek59
  22 września o godz. 21:12 8526

  Ale zwrot trwa w najlepsze: kler katolicki odzyskał, kler innych wyznań odzyskuje, odzyskiwanie całą parą w Warszawie i innych miastach…

  Ale moi dziadkowie chłopi z dziada pradziada przed II wojną ukończyli szkołę, umieli czytać i pisać, notabene: szkołę wybudowaną pod koniec XIX stulecia. Ta szkoła jest do dziś we wsi, teraz jako dom prywatny. Miała dwa pomieszczenia na lekcje i mieszkanie służbowe. A poza tym wielu chłopów przed II wojną zostało profesorami, np. uniwersytetu we Lwowie…

 114. wiesiek59
  22 września o godz. 21:12 8526

  Proszę bardzo: kapitalny życiorys chłopskiego syna-profesora uniwersytetu lwowskiego, sławny uczony…

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Inglot

 115. Slawomirski
  Konkretnie, to w jaki sposób na rewolucji przemysłowej skorzystali mieszkańcy kolonii angielskich, francuskich a szczególnie zaś belgijskich?

 116. wiesiek59
  22 września o godz. 21:12
  „Czy tez możni sponsorzy za okruch pozyskanej wartości kupują sobie durniów pracujących na ich rzecz?”
  Moim zdaniem częściowo tak jak piszesz a częściowo pazerni cwaniacy u władzy.
  Urzędnicy dużego miasta za bezcen kupują grunty rolne, gdyż wiedzą o planach włącznienia tejże wsi do tegoż miasta a także że przygotowywanym planie zagospodarowania przestrzennego tereny te będą przeznaczone pod osiedla domków jednorodzinnych i cena tych grunktów wzroscie mniej wiecej stukrotnie.

 117. takei-butei
  22 września o godz. 21:23 8529

  Pan Inglot miał szczęście.
  57% mieszkańców Wołynia, Podola, tego szczęścia nie miało.
  Było analfabetami z dziada pradziada.
  Po prostu, urodzili sie w złym czasie, miejscu i rodzinie.
  Tak jak i obecnie jakaś połowa populacji świata.

  Po prostu, wielu z moich szanownych polemistów umyka fakt, że rzeczy dla nas oczywiste, prozaiczne, do tej pory sa w innych miejscach ewenementem.
  Nie doceniamy tego co mamy, czy mielismy do niedawna.
  I co wywalczyły często krwawo poprzednie pokolenia.

  Tego nie dał kapitalizm, tylko socjalizm i konfrontacja bloków ideologicznych.
  Bez niej, moglibysmy byc na poziomie rozwoju powiedzmy Meksyku.

 118. kaesjot
  22 września o godz. 21:36 8531

  Słynnej urzędniczce która weszła w posiadanie 36 milionów za działkę w Warszawie, nikt już o ile mądra była, nie odbierze tej kwoty…..

  Średni Polak na milion musi pracować przez 30 lat.
  Czyli, jest ustawiona do końca życia, wraz z wnukami.

  Madrzy ludzie mówią, żeby nie ruszać g… bo śmierdzi.
  Roszczenia reprywatyzacyjne sięgają jedynie ze strony gmin żydowskich 65 miliardów $.
  Ot, roczny budżet Polski.
  Każde ruszenie tego niewypału pokrytego pyłem czasu, spowoduje eksplozję.
  Ale prywatne korzyści są spore, więc politycy będą eksploatować taką żyłę złota.
  Dla PRYWATY, jak zwykle w tym kraju.

 119. wiesiek59
  22 września o godz. 21:52 8532

  Profesor Inglot miał chęć i upór.

  Nie przeczę, że w Polsce przed II wojną nie było analfabetów. Byli i wielu. Trzeba jednak ciągle pamiętać, że przedwojenna Polska odrodziła się po zaborach, straszliwej rusyfikacji i germanizacji, eksploatacji typu kolonialnego. Nie można było od razu wybudować tysięcy szkół.

  Ale kto chciał, to budował szkoły. Powtarzam, pod koniec XIX wieku chłopi z mojej wsi wybudowali szkołę ludową. LUDOWĄ. Dla ludu. Dlaczego oni mogli, a inni nie? Przecież warunki (zabory) były takie same.

  Dlaczego z wioski prof. Inglota (Albigowa) przed wojną tak wielu chłopskich synów się uczyło, robiło kariery? A dlaczego w innych wioskach nie?

 120. Kalina
  Nie wstyd ci aż tak nachalnie reklamować na tym blogu swoją książkę?
  Axiom
  A co TY wiesz?
  Takei-butei
  Czy ty naprawdę uważasz, że polscy chłopi marzą o powrocie feudalizmu?

 121. wiesiek59
  22 września o godz. 21:59 8533

  Politycy… A media?

  Przecież o tym, co się dzieje w Warszawie media wiedziały doskonale. Przecież gdyby prezydent HGW była z PiS-u, to dzień w dzień taka np. „Polityka” dziesiątkami tekstów żądałaby dymisji HGW… Przecież każdego dnia wychodzą przekręty warszawskie… I co? Czy coś pisze o nich „Polityka”? Medialna osłona polityków jest gorsza niż sami politycy, niż dżuma, cholera, tyfus…

 122. jakowalski
  22 września o godz. 22:13 8536

  Czy ty naprawdę wiesz, o czym piszę? Na pewno nie piszę o tym, o czym marzą chłopi.

  Dzięk za link, zaraz tam wpadnę.

 123. jakowalski
  22 września o godz. 22:04 8535

  Cudny życiorys. Jednak trudno prof. Banacha uznać za chłopskiego syna, skoro jego tato to najpierw żołnierz zawodowy, a potem urzędnik.

 124. jakowalski
  22 września o godz. 21:28 8530
  Slawomirski
  Konkretnie, to w jaki sposób na rewolucji przemysłowej skorzystali mieszkańcy kolonii angielskich, francuskich a szczególnie zaś belgijskich?

  mogli kupic sobie mydlo

 125. Panowie……

  Kapitalizm w znanej nam formie jest dość rozrzutny.
  Ile talentów klasy Banacha zmarnował?
  Ile diamentów nie zostało odkrytych?

  Szansa na zaistnienie zależąca jedynie od przypadku, splotu okoliczności?
  „Janko Muzykant” z łaski pańskiej?
  Przecież w takiej sytuacji jest co najmniej 3 miliardy ludzi na Ziemi…..

  Równe szanse startu w życie, niezależne od urodzenia, to byłaby dla mnie kwintesencja humanizmu. Ale, do tego zdaje się trzeba kilku pokoleń.
  Przecież potrzebni sa tani pracownicy, dzieci tkające dywany, pomoc rodzicom w pracach polowych.
  Kto nie pracuje ten nie je, o nauce można zapomnieć.
  Priorytetem jest PRZEŻYCIE.

 126. wiesiek59
  22 września o godz. 22:33 8541

  Panowie… Sto razy lepiej oczytani ode mnie… Nie kapuję, dlaczego patrzycie ahistorycznie?

  Ot, choćby to: komuna wprowadziła przymus edukacyjny. A w Polsce przed II wojną ludzie byli wolni, pomijam biedę spowodowaną nie kapitalizmem, a zaborami. ZABORAMI. Wolny człowiek chciał się uczyć albo nie. Wolna wola, nawet nie wszyscy synowie panów nie mieli wykształcenia, nie chodzili do szkół. Nie było przymusu!

  Przymus ma zalety, ale i wady. Główna wada: potworna niechęć części uczniów do nauki. Nie chodziliście na wywiadówki, sami się nie uczyliście? Iluż uczniów na siłę przepychano z klasy do klasy, bo za nic w świecie nie chcieli się uczyć. Czy każdy, kto skończył ośmioletnią szkołę w PRL-u umiał czytać? Nie przesadzajcie. A Giertycha nie pamiętacie? Tego, jak obniżył kryteria z matury, aby choć 30 % zdało z matematyki?

  Nie dla każdego nauka jest priorytetem. Gdyby dziś znieść przymus i zachować bezpłatność, przypuszczam, że 30 % w ogóle by nie poszło do szkoły…

 127. @Levar

  Dziękuję, ale nie wydaje mi się, żeby recenzja dr Macieja Motasa była bardzo pozytywna. Różnimy się co do poglądów Dmowskiego na Rosję. Dr Motas i jego krąg chcą uparcie widzieć w Dmowskim rzecznika związku Polski z Rosja. Niestety, ale spuscizna Dmowskiego temu przeczy:)))

 128. takei-etc.
  Wiesz co sie dzieje z kotem, ktory pilnuje tylko jednej dziury?
  Z glodu zdycha. Podobnie jest z wiedza. Jezeli ja czerpiemy z jednego podrecznika, jednej ksiazki, jednego czegos na stronie internetowej. Przeczytales cos u jakies pani X i juz stalo sie to ewangelia, jestes gotow za nia polec. W szkole podstawowej w miescie stolecznym W-wa na lekcjach „historii” mowiona nam, ze w Oswiecimiu Niemcy zamordowali 4 miliony Polakow. Dzisiaj wiemy, ze to byla ordynarna ideologia bolszewicka. Przeczytales, ze pani X zrobila rachunek na 70 milionow Indian zamordowanych i nie zastanowila cie ta liczba? Wogole? Czy jak ci podam link albo tytuly ksiazek to w to uwierzysz? Nie sadze, podejrzewam, ze masz, jak reszta na blogach tzw. preconceived notion. In fact, nikt nie jest w stanie obliczyc populacji Americas a tym bardziej ofiar. Ponad 90% ofiar to ofiary nie zbrodni ale chorob. Rownie dobrze mozemy winic Egipt czy Bliski Wschod za Bubonic Plague w Europie, ktora niemal wykonczyla cywilizacje zachodnia. Plaga ta zupelnie ominela Rzeczpospolita. Niczym nie wyjasniony fenomen – cud. Epidemia grypy (the influenza pandemic) w 1918 zabila, nikt nie wie ile, ale okolo 30-40 milionow. Wiecej niz WWI. Dlatego pisalem o kontekscie.
  Kiedy Francisco Pizarro wyladowal w obecnej Panama mial ze soba chyba 80 conquistadores. Szukali mitycznych gor zlota, unikali konfliktu bo bylo ich zamalo i zupelnie nie byli przygotowani na klimat i geografie. Podobnie bylo z Cortés i Velázquez de Cuéllar. Cortés podbijajac dziesiejsze Mexico byl swiadkiem czegos makabrycznego. Byl swiadkiem jak w ciagu jednego dnia Montezuma – Aztecs’ King poswiecil 20 tys. jencow, niewolnikow bogu slonca wyrywajac im serce. W Pln. Ameryce nie bylo conquistadores byli zwykli osadnicy w wiekszosci uciekajacy przed przesladowaniami w Europe. I to oni gineli na tysiace. Indians nie bylo wiecej niz 5 milionow. Bubonic, pneumonic, septicemic – plagi zabijaly kolonistow i Indians. Nie bylo szczepionek. W okresie American Revolution ospa zabila wiecej niz sama rewolucja. Kontest historyczny, dear boy, kontekst historyczny a nie suche niczym nie potwierdzone liczby – wziete z sufitu.
  Jezeli masz ochote na lekture to ci podam nie link tylko tytuly ksiazek. Jedna ciagle w swojej bilbiotece.

 129. takei-butei
  22 września o godz. 22:53
  Znałem takich, co to naukę traktowali jako „dopust boży” . Do szkoły chodził, bo musiał do chwili gdy osiągnął wiek zwalniający z obowiązku szkolnego. Ze mną do III kl. SP miał chodzić chłopak, który zaczął naukę z moim, starszym ode mnie o 5 lat ale się nie zjawił , bo nie musiał już.
  Kim taki ktoś mógł zostać, kiedy się nawet podpisać nie umiał ?
  Rzadko to była niechęć samego dzieciaka związane z jego problemami, których wtedy nie potrafiono zdiagnozować, zastosować odpowiednia terapie – ot mówiło się, ze „wsiowy głupek” i przyjmowano do wiadomości.
  Najczęściej były to wzorce rodzinne – „jo do szkół nie chodził, dziadek do szkół nie chodził i na ludzi my wyszli a tobie na co ta nauka ? Zobocz- nauczyciel taki uczony a kosą kosić trawy ni umi, ani świni nie zarżnie ino ksiunżki czyto a tym dziecioków ni nakarmisz !”
  Gdyby nie pęd do wiedzy, chęć poznawania nieznanego, to my bysmy byli nadal na etapie hordy zbieracko – łowieckiej.

 130. Kowalski, jestes typowym przedstawicielem stada dupkow i pizdzielcow. Tak jak uczona Kalina. Nic was nie rozni. Potraficie wrzeszczec o byle gownie i tylko o byle gownie. Widzicie mrowke a nie widzicie slonia. Podszyci tchorzem demostrujecie co warta jest wasza ekudacja. Jest gowno warta, gowno warta i tyle.

  Doktorat w lemologi nie stosowanej !!! juz sama nazwa „kwalifikacji” mowi wszystko. Debil. Mieszka w Polsce i nie wie co sie w Polsce dzieje. Nie potrafi rozroznic spraw waznych od blachostek,… taki typowy dupek.

  Nie wiedzial o wyslaniu polskiego wojska do Donbasu. Dalej nie wie ze to gwalt na konstytucji i potecjal gigantycnych konsekwencji. Po co ty sie uczyl baranie. Byles dupkiem przed studiami i jestes dupkiem po studiach.

  Inna sprawa. Arcy wazne wydarzenie. Na rozkaz amerykanskiego ambasadora prezydent Mliniak podarowal Ukrainie miliard euro. I co ? i cisza,… wielce unczonego Kowalskiego, ynteligenotw, mediow i opozycji. Nikt nic nie wie. Prezydent Maliniak nie mial miliarda euro w swoim budzecie. Ani miliarda euro dla Ukrainy nie bylo w budzecie rzadu. Budzet rzadu juz ma deficyt 55 mld zl w tym roku.

  W jaki wiec sposob jest to mozliwe zeby prezydent rzekomo niepodleglego, wolnego, suwerennego kraju na rozkaz amerykanskiego ambansrora dal miliard euro Ukrainie ? Miliard ktorego on nawet nie ma. Czy Maliniak pozyczy ten miliard ? Od kogo na jaki procent ? Od Kowalskiego ? A przedewszystkim on nawet nie ma takich akcji w zakresie swych obowiazkow. Znowu Konstytucja jest gwalcona i znowu na rozkaz obcych. Jak z tajnymi wiezieniami.

  Co na to polskie ynteligenty, media, opozycja ??? To stado dupkow nawet nie wie w jakim kraju zyje.

 131. Hahaha … hihihi …
  23 września o godz. 3:19 8544

  No, chrzanisz i na dodatek pieprzysz. Wcale nie korzystam z jednego źródła, przeciwnie, błagam cię: oświeć mnie i podaj link do tekstów naukowych mających inne dane w sprawie ludobójstwa Indian.

 132. kaesjot
  23 września o godz. 7:37 8545

  Pęd do wiedzy ma każdy człowiek, ale nie każdy potrafi przyswoić sobie wiedzę, jaką oferują w szkole.

  Np. ja – w żaden sposób do dziś nie potrafię skapować, po kiego przez dziesiątki godzin kułem wiedzę z pewnego przedmiotu, tracąc czas, zdrowie, siły. A kiedy wykułem na blachę, następnego dnia niczego nie pamiętałem. Do szkoły wręcz się rwałem, ale przymus uczenia się tego jednego przedmiotu zabił we mnie wszelką radość uczenia się, poznawania. Wzbudził nienawiść do szkoły, paniczny lęk na jej widok, nieustanny ból brzucha.

  Ze wszystkich przedmiotów miałem piątki, a z tego jednego – kompletna noga stołowa.

  Dużo by o tym pisać, jak przymus szkolny zabija umysł nawet najbardziej chłonnych dzieci…

 133. wiesiek59
  22 września o godz. 21:12 8526
  Orgia tzw reprywatyzacji jest rozkradaniem fundamentow panstwa polskiego. Prowadzi to do utraty ziem odzyskanych na rzecz niemcow i zydow. Polski rezim tolerujac tzw repywatyzacje daje do zrozumienia ze niemcy i zydzi tez moga wziac udzial w rozgrabieniu panstwa polskiego.
  Czy to nie jest hipkryzja ? Zydzi ukradli ziemie arabom i domagaja sie zwrotu ‚wlasnosci’ w Poslsce nawet bez dowodow ze je posidali. Wspierajacy te akcje USA wylwalszczyl amerykanskich indian ze wszystkiego. Ile Brytania musi oddaac ?
  Jak zwykle polskie dupki daly sie otumanic by niszczyli samych siebie.

 134. axiom1
  23 września o godz. 7:56 8546

  Media to nie jest stado dupków, ale banda sprytnych i inteligentnych ludzi świetnie realizujących główne zadanie już dawno opisane przez wieszcza z Krakowa: Stańczyk do Dziennikarza –
  „Oto naści twoje wiosło:
  błądzący w odmętów powodzi,
  masz tu kaduceus polski,
  mąć nim wodę, mąć. (…)
  Mąć tę narodową kadź,
  serce truj, głowę trać!”

  I media doskonale mącą w narodowej kadzi, robią wodę z mózgu w sposób rewelacyjny, idealny.

 135. axiom1
  23 września o godz. 8:09 8549

  Komuniści i korowcy oddali co to milimetra własność kleru, dlaczego więc inni Polacy oraz obywatele polscy mieliby być obywatelami drugiej kategorii, nie mogąc odzyskać swego?

  Albo wszystkim się oddaje, albo nikomu. Złamanie tej zasady niszczy Polskę, a nie sama reprywatyzacja.

  Proszę tylko spojrzeć, jak jest chroniona HGW, dlatego że jest z PO. Każdy z innej partii na jej miejscu każdego dnia byłby gnojony przez media non stop. Ale nie z PO…

 136. wiesiek59

  Nie daj sie wpuszczac w maliny. Rozwazania na temat tzw ‚kapitalizmu’ nie maja sensu w XXI wieku. I nigdy nie mialy.

  Aksjomat
  **Kapital jest niezbednikiem w kazdym z systemow ekonomiczno-politycznych.**

  Tak zawsze bylo jest i bedzie. Tak tez jest w tzw socjalizmie i w komunizmie i w totalitaryzmie i w kolonialnych zachodnich imperiach tzw demokracjach.

  W Polsce nie nastapila zadna transormacja do ‚kapitalizmu’. Wrecz przeciwnie. Polska transformacja polega na pozbywaniu sie kapitalu w i w obce lapy. A bez wlasnosci bedzie tylko niewolnictwo.

 137. Szanowny Gospodarzu, z okazji 40 rocznicy założenia KOR proszę przyjąć wyrazy najwyższego szacunku i wdzięczności.
  Gratulacje z powodu odrzucenia zaproszenia od atrapy Prezydenta RP.
  Do zobaczenia jutro na manifestacji KOD.
  Przykre, ale musimy zaczynać wszystko od nowa.
  Pozdrawiam życząc wszystkiego najlepszego.

 138. takei-butei
  23 września o godz. 8:18 8551
  W 1945 polskie Panstwo powstalo od nowa. Polskie panstwo nie jest kontynuacja porzadku za sanacji ani porzadku pod zaborami ani Polski szlacheckiej. Nowe Polskie panstwo powstale w 1945 zaostalo uznane przez wszsytkie kraje swiata. Nie ma zadnych podstaw aby rozpatrywac tzw roszczenia. Wszelkie roszczenia przyznane sa aktem rabunku i korupcji.

 139. mohikanin przedostatni
  23 września o godz. 8:23 8553

  Ale zaczynajcie!!! Już, dziś, od zaraz. Dlaczego czekać od jutra?

  A, widzicie, czym się skończyła wasza walka: zwycięstwem PiS-u. Zaczynajcie więc od nowa: nowy PiS (tyle że jeszcze gorszy) już czeka na finał waszej walki, to dla niego się będziecie bić.

  Wio zatem, hetta, już, no, już… Żadnej nauki, żadnych wniosków, cóż…

 140. mohikanin przedostatni
  23 września o godz. 8:23 8553

  A, zapomniałem, to piękne, że dziękujesz Macierewiczowi założycielowi KOR-u…

 141. mohikanin przedostatni
  23 września o godz. 8:23 8553

  Obiecali poprawe zycia proletariatu – postarali sie o przywileje dla burzuazji.
  Wszyscy korowcy winni buc rozstrzelani za zdrade.

 142. axiom1
  23 września o godz. 8:30 8554

  Ale to komuniści, którzy (jak piszesz) założyli w 1945 Państwo Polskie, oddali klerowi, co sami zabrali klerowi, a nie oddali innym…

 143. axiom1
  23 września o godz. 8:33 8557

  No, nie przesadzaj! Chcesz rozstrzelać mohikanina przedostatniego tylko dlatego, że dzielnie się bił, aby rządził Macierewicz?

  Macierewicz (też korowiec) to twór mohikanina przedostatniego, wynika więc, że mohikanin przedostatni będzie zwalczać swego dzieło, aby powstał kolejny Macierewicz, tyle że jeszcze bardziej potężny.

  W ten sposób mohikanin przedostatni znowu będzie mieć okazję do walki z jeszcze bardziej potężnym Macierewiczem w imię powstania najbardziej potężnego Macierewicza, jaki tylko może być.

  Mohikanin przedostatni już tak ma: musi walczyć, bo jego zażarta walka nie przynosi owoców, o jakie walczy. I nigdy nie przyniesie. Liczy się walka. Skutki bez znaczenia…

 144. takei-butei
  23 września o godz. 8:34 8558

  Tak bylo. Komunisci z lat 1980 sami zaczeli rozwalac Panstwo Polskie stworzone przez komunistow z lat 1945.

  Ale, juz nie ma sensu debatowac, kto co zobil,… wiekszosc skorumpowanych towarzyszy juz nie zyje. Ten proces rozkaradania nalezy odwrocic. Uniewaznic wszystkie post 1945 tzw reprywatyzacje.

 145. takei-butei
  23 września o godz. 8:41 8559

  Kazdy KOR-owiec sam powinien sobie strzelic w leb. W swoj zdradziecki leb.

  Dzis praw robotniczych prawie nie ma. KoR-owcy sie do tego przyczynili. Do zniszcznia praw pracowniczych na korzysc obcej burzuazji. Zdradzili i robotnikow i Polske.

  Obiecywali poprawe warunkow pracy i poprawe poziomu zycia robonikow. Przyczynili sie do zniszczenie praw pracowniczych o obnizenia poziomu zycia robotnikow. I do zniewolenia Polski w obce lapy.

  Przykladem sa miliony. Jednym z nich slynny elektryk. Wtedy mial prace i mieszkanie i dymal bez opamietania. Jak zwierze. A dzis tenze elektryk nie bylby w stanie zaadoptowac nawet psa ze schroniska.

  KOR-owcy musza zdac sobie sprawe ze zdrady ktorej dokonali. Podobno KOR-owcy to demokraci. A wiec rowniez wiedza ze w demokracji ODPOWIEDZIALNOSC jest jedna z elementarnych powinnosci. Dlatego powinni sobie strzelic w leb aby przyjac te ze odpowiedzialnosc.

 146. Rusofobiczna dzicz, uczcie sie
  http://www.tvn24.pl/mloda-polka-zabita-w-anglii,678253,s.html

  Anty-polonizm rosnie na zachodzie. Na wschodzie tez bedzie. I na swiecie. Rusofobia dorabia polakom bardzo zla opinie na swiecie. Opinie ksenofobicznych swin, nienawistnikow i prowokatorow. Czas na oglade. Na przysopieszone kursy oglady.
  Polityka tez winna zdac sobie sprawe ze kampania ‚stop hejt’ dotyczy rowniez rusofobi. A w redkacji same rusofoby !

 147. Axiom (23 września o godz. 9:15 8561)
  A tu racja: Dziś, w tej podobno wolnej Polsce, to praw pracowniczych prawie już nie ma, a KOR-owcy się do tego wydatnie przyczynili, czyli do zniszczenia praw pracowniczych na korzyść obcej, głównie zachodniej wielkiej burżuazji. Zdradzili oni więc i Polaków, w tym szczególnie polskich robotników jak też i Polskę.
  Obiecywali oni Polakom poprawę warunków pracy i poprawę poziomu życia, a tak naprawdę to przyczynili się do zniszczenia praw pracowniczych i do obniżenia poziomu życia polskich ludzi pracy a szczególnie zaś robotników oraz do zniewolenia Polski poprzez oddanie jej we władanie wielkiego zachodniego kapitału.
  KOR-owcy muszą więc zdać sobie sprawę ze zdrady której oni świadomie przecież dokonali, za srebrniki judaszowe made in USA. Podobno KOR-owcy to demokraci, a więc wiedzieć oni powinni, że w demokracji, to ODPOWIEDZIALNOŚĆ za swoje słowa i czyny jest jedną z elementarnych powinności. Dlatego też jeśli mieli by oni choć trochę przyzwoitości, to dawno już temu udali by się oni dobrowolnie na wygnanie, najlepiej na jakąś bezludną arktyczną wyspę, aby tam odpokutować w chłodzie i głodzie za swoją zdradę Polski i Polaków.

 148. Axiom jeśli jesteś przeciwko rusofobi to po prostu przestań pisać na polskich blogach. Tak jesteś beznadziejny, że nikt normalny nie podejmie z tobą polemiki na jakikolwiek temat. Na szczęście dla ciebie i kilku innych – macie tutaj większą własną grupę kompletnych pojebków.

 149. jakowalski pisze; „KOR-owcy muszą więc zdać sobie sprawę ze zdrady której oni świadomie przecież dokonali, za srebrniki judaszowe made in USA. Podobno KOR-owcy to demokraci, a więc wiedzieć oni powinni, że w demokracji, to ODPOWIEDZIALNOŚĆ za swoje słowa i czyny jest jedną z elementarnych powinności. Dlatego też jeśli mieli by oni choć trochę przyzwoitości, to dawno już temu udali by się oni dobrowolnie na wygnanie, najlepiej na jakąś bezludną arktyczną wyspę, aby tam odpokutować w chłodzie i głodzie za swoją zdradę Polski i Polaków.’

  Święta prawda!

 150. Prawa pracownicze są w Polsce, bowiem w zasadzie do uregulowań kodeksu pracy stosuje się większość pracodawców. Podobnie są inne prawa w Polsce. Problem leży gdzie indziej. Wówczas gdy prawa są naruszane, słabsza strona w sporze, a może to być pracownik lub podatnik, albo zwykły obywatel przegrywa bez względu na swoje racje. Widać to także w sporach pracodawca państwo. Na gruncie administracyjnym pracodawca jeśli nie przekupi urzędnika nie obroni się, jeśli ma akurat rację, a po drugiej stronie, co jest akurat regułą stoi matoł. Tak więc mamy tutaj w Polsce część sytuacji takiej jak w Rosji i innych krajach poradzieckich. I z tym azjatyckim dziedzictwem arbitralności władzy nie bardzo możemy sobie poradzić. Natomiast to co nas ciągnie do góry do otwarcie się na świat. Właśnie prywatyzacja, właśnie mogłaby to być reprywatyzacja, gdyby została zrealizowana, właśnie gospodarka kapitalistyczna, rynek etc. Świat rozwinięty ciągnie nas cywilizacyjnie, a my Polacy dajemy mu dzielnie, jak dotąd spory odpór. Stąd dla Polski korzystne są wszelkie federacji i TIPP-y etc. Cała globalizacja. Bez tego bylibyśmy tam gdzie Rosja i inne ludy azjatyckie.

 151. axiom1
  23 września o godz. 9:00 8560

  O, ty też jak korowcy (np, mohikanin przedostatni) chcesz unieważnić i zacząć od nowa?

  Ja na przegranych nie stawiam, wszystko przegrali, publicznie to przyznają, a jednak nadal walczą, znów zaczynają… Wolałbym postawić na tych, którzy o nic nie walczyli, a jednak wygrali… Ale stawiam na siebie, czyli: o nic nie walczyć, płacić podatek, pracować i bawić się…

 152. głos zwykły
  23 września o godz. 9:58 8566

  A może by tak ani kapitalizm, ani socjalizm, ani inny izm tylko praca i płacenie podatku oraz zabawa…

 153. Takei-butei
  Ojciec Banacha był z plebsu i było on tylko zawodowym podoficerem a później niskim urzędnikiem, a matka jego była praktycznie bez zawodu, też z gminu. Tylko temu, że Banacha „odkrył” Steinhaus, to Banach został profesorem lwowskiego uniwersytetu. Polecam też książkę Urbanka p.t „Genialni”. Szkoda, że nie pisze on o tym, że w latach 1942-1944 Banach wykładał we Lwowie matematykę na prowadzonej wówczas przez Niemców de facto politechnice, co przecież dawało korzyści zarówno Banachowi jak też i Polakom się od niego uczącym.

 154. Slawomirski (22 września o godz. 22:19 8540)
  Rozumiem, że chodzi ci mydło robione przez Niemców z Żydów. -( Poza tym, to nawet w Portugalii na wsi radzą sobie doskonale bez mydła, a przecież żyją tam oni w czystości, zaś pranie w samej tylko wodzie, bez mydła czy detergentów, nie zanieczyszcza środowiska.

 155. Haha
  1. Gdyby w Oświęcimiu zamordowano choćby tylko jednego człowieka, to wystarczyło by to, aby całą załogę tego obozu oraz jej przełożonych skazać za umyślne morderstwo. Stad też bezprzedmiotowe są rozważania typu czy z rak Niemców zginęły w Polsce w latach 1939-1954 dwa, trzy, cztery, pięć czy więcej milionów Polaków.
  2. Zapominasz też o tym, że oprócz tego, że anglosascy najeźdźcy mordowali z premedytacją Indian, to wybili oni bizony, stanowiące ich główne pożywienie oraz zarazili oni Indian alkoholizm i chorobami, zawleczonymi przez Anglosasów do Ameryki z Europy, chorobami, na które Indianie nie byli odporni, w odróżnieniu od anglosaskich najeźdźców. Tak czy inaczej, to całe USA i cała Kanada należą do Indian i Eskimosów, a reszta, poza tzw. Latinos, czyli mieszańcami Indian z europejskimi kolonizatorami, powinna się z USA i Kanady wynieść tam, skąd przybyła, czyli głównie do Anglii, Szkocji, Irlandii i Walii, a także do Niemiec, Włoch czy Polski. Nic bowiem nie usprawiedliwia agresji Europejczyków na Amerykę i dokonanego tam przez nich Holokaustu Indian.

 156. Mohikanin
  KOD to jest KOR-bis, czyli obca agentura założona i finansowana przez wielki zachodni kapitał i zachodnie wywiady z CIA na czele. Uczestnictwo w działaniach KOD-u równoznaczne jest więc ze zdradą interesów Polski i Polaków.

 157. Axiom
  A po co ci był ten chamski atak na mnie z dnia 23 września o godz. 7:56 (8546)? Co ci on dał, poza chorą satysfakcją „dokopania” komuś, kto nie może ci się odwdzięczyć „pięknym za nadobne” jako że chowasz się tchórzliwie za anonimowym nickiem?

 158. Głos zwykły
  Wolny rynek polega na tym, że rządzi tam zawsze (jak w przyrodzie) silniejszy, czyli że pracownik najemny nie ma tam z definicji żadnych praw.

 159. Trzeba pokoleń,żeby narody nabrały w działaniu dobrych nawyków do efektywnej samorealizacji .Jedne potrzebują jednego pokolenia lub dwóch inne kilka lub kilkanaście.Jak widać od 300 lat nam się nie udaje i co jakiś czas dajemy głowę pod topór płacząc i onanizując się swym bohaterskim losem.”Jeszcze Polska nie zginęła puki my żyjemy”.I ciągły płacz i przeklinanie nad „rozlanym mlekiem”. PO to ,PIS tamto,sprzedali ,rozkradli,doprowadzili do zapaści technologicznej,rozpuścili młode pokolenia aż im się w dupach dzisiaj przewraca i tak możemy narzekać w nieskończoność .I racja.I co z tych racji wynika?Ano nic.I tak się zachowuje większość narodu.Obojętność,polskie „jakoś to będzie”.I jest -bylejakość wszędzie.Nadymany pseudopatriotyzm,propagowany kretyński nacjonalizm,zarządzanie ręczne zarzadzanie gospodarką państwa,stwarzanie potężnej nadbudowy tam gdzie tylko są państwowe firmy czyli zgrubsza PRL bis.Na ile tych zapasów ze zrójnowanej przez PO gospodarki starczy,niewiadomo.Na razie jest przymiarka do tzw. rewolucji kulturalej więc pewnie gospodarkę zostawią we względnym spokoju(na szczęście) ale czy ta kulawa demokracja zadziała w przyszłych wyborach?

 160. prospector
  23 września o godz. 10:44
  Gen. Chłapowski osobiście pojechał do Anglii by tam zapoznać się nowoczesnym ( na owe czasy ) rolnictwem i później podpatrzone metody wdrażał na swoich majątkach we Wielkopolsce. A mógł przecież sprzedać swój majątek jakiemuś lordowi i żyć z renty lub zadowolić się funkcją zarządcy.
  Za „usprawnianie” gospodarki PRL-u wzięli się ci, którzy o gospodarce zielonego pojęcia nie mieli.
  Jak kaczka pływać nie potrafi, to mówi , że woda za rzadka !.
  Nie mając zielonego pojęcia o gospodarce głosili tezę, ze wszystko „samo” się zrobi, że rynek to wyreguluje.
  Koniec już z rządami post styropianowych nieudaczników – mamy 3 lata na przygotowanie młodego pokolenia kierujących Polską.

 161. A, zapomniałem, to piękne, że dziękujesz Macierewiczowi założycielowi KOR-u…
  A dlaczego nie?
  Macierowiczowi należą się podziękowania za KOR. I kaftan bezpieczeństwa za to, co robi po roku 1989.

 162. @kaesjot ( 23 września o godz. 11:11)
  Koniec już z rządami post styropianowych nieudaczników – mamy 3 lata na przygotowanie młodego pokolenia kierujących Polską.
  Na przygotowanie zmian mentalnościowych i kompetencyjnych potrzeba przysłowiowych, biblijnych 40 lat.
  Pod koniec lat 80. ubiegłego wieku najlepszymi zasobami partyjnymi dysponowała PZPR. Dlatego nie należało robić bolszewickiej rewolucji, jaką dzisiaj robi PiS, tylko włączać tych ludzi do przebudowy ustroju.
  „Post syropianowi nieudacznicy” jak ich raczysz nazywać nie maja za sobą nawet 30 lat. Równocześnie są bardzo wewnętrznie podzieleni.
  Władza PZPR była nieporównanie, dla rządzących, wygodniejsza.
  Oczekiwanie, liczenie na to, że przez 3 lata można przygotować młodych, kompetentnych, zdolnych do kierowania krajem, jest pobożnym życzeniem.
  To tak nie działa.
  Trzy lata wystarczą na burzenie, destrukcję. Buduje się wolniej.

 163. … zasobami kadrowymi …

 164. głos zwykły
  23 września o godz. 9:58 8566

  Powielasz mity wytworzone na Zachodzie, dla ciemnych mas.

  Sama ilość barier które maja być zniesione w tych wszystkich TTIP świadczy o tym, że wolnego rynku i wolnej konkurencji NIE MA!!!
  Ta konkluzja zdaje się logiczna?

  Te wszystkie umowy mają za cel jedno- otworzenie na własne produkty cudzego rynku.
  Chodzi o zbyt i miejsca pracy dla SWOICH obywateli.
  W efekcie, ci „cudzy” muszą emigrować za chlebem.
  Spadają wpływy podatkowe od własnych firm.
  Całe gałęzie przemysłu lokalnego ulegają likwidacji.
  Zmniejszają się możliwości Państwa.
  Kraj staje się uzależniony od dostaw z zewnątrz, traci niezależność, suwerenność.

  Kto zyskuje?
  Największe podmioty gospodarcze świata.

  Nieprzypadkowo jedynymi firmami mogącymi konkurować na rynku światowym z powstałymi 150 lat temu głównymi zachodnimi konglomeratami przemysłowymi, są firmy azjatyckie jedynie.
  Poszli drogą budowania krajowych marek na tyle silnych i wspieranych przez Państwo kapitałowo, że dostosowały się z czasem do reguł globalnej gry.
  Ale, zapewniono im czas na rozwój, za pomocą protekcjonistycznej polityki.
  I siły zbrojne, by móc zabezpieczyć własne interesy przed polityką kanonierek, czy jakąś wojną opiumową……

  Mit przewagi prywatnego nad państwowym, nie znajduje potwierdzenia w faktach, czy historii gospodarczej świata.
  Jest dokładnie odwrotnie.

 165. mohikanin przedostatni
  23 września o godz. 11:22 8577

  No, właśnie! Taki kaftan bezpieczeństwa swoim przeciwnikom dawali komuniści z ZSRR, ale przecież ty nie komunista z ZSRR, a korowiec z Polski…

 166. jakowalski
  23 września o godz. 10:11 8569

  Ok. Nie upieram się w sprawie Banacha, genialny uczony z ludu.

  Nie szlachta, a chłopstwo miało przebogatą, różnorodną sztukę, kulturę. Z chłopskiej kultury czerpali inspirację najwięksi polscy artyści: Kochanowski, Mickiewicz, Norwid, Szopen, Moniuszko, Szymanowski, Reymont, Witkiewicz, Żeromski, Młoda Polska itd.

  Chłopi nie byli ciemną masą, gdy tylko zaistniały warunki (zniesienie pańszczyzny) umieli się zorganizować, budować szkoły, robić kariery i to pod zaborami oraz przed PRL-em…

 167. Kalina
  22 września o godz. 23:41 8543
  No coz, prorosyjskie skrzywienie niektorych srodowisk okreslajacych siebie
  jako prawicowe i narodowe jest czasami rzeczywiscie zastanawiajace.
  Czasami irytuje mnie, ze calkiem niezle z poczatku teksty koncza sie konkluzja:
  „najlepiej zlapac sie Rosji za nogawke i wtedy swiat bedzie w porzadku”.
  Przy calym moim sceptycyzmie w odniesieniu do tego co obecnie dzieje sie na Zachodzie i w Polsce, jakos nie moge wzbudzic w sobie przekonania, ze Rosja
  moglaby byc balsamem na wszelkie bolaczki tego swiata.

 168. jakowalski
  23 września o godz. 10:22 8573
  Komentarz z 23 września o godz. 7:56 jest o miliardzie euro ktore amerykanski ambasador rozkazal Maliniakowi podarowac Ukrainie braku z twej stony zdolnosci rozpoznania tego incydentu.

 169. ” Przy calym moim sceptycyzmie w odniesieniu do tego co obecnie dzieje sie na Zachodzie i w Polsce, jakos nie moge wzbudzic w sobie przekonania, ze Rosja
  moglaby byc balsamem na wszelkie bolaczki tego swiata. ”

  Kto twierdzi ze ” Rosja moglaby byc balsamem na wszelkie bolaczki tego swiata ” ?

  Nie jest mi wiadome by ktokolwiek w Rosji wyrazal takie poglady. Kto rzekomo tak powiedzial, gdzie sa dowody ?

  To typowy przyklad. Polski rusofob wymysla klamstwa i teorie i sam je podwaza. Jaki to ma cel ja sie pytam ?

 170. Profesor Salazar był przeciwnikiem gospodarki liberalnej, opartej na wolnym rynku. Uważał, że musi istnieć, w granicach rozsądku, ingerencja państwa w gospodarkę, bez czego niektóre inicjatywy gospodarcze nie mogłyby istnieć. Sprzeciwiał się również liberalnej postawie i filozofii zakładającej konieczność ograniczania państwa jako struktury stanowiącej potencjalne zagrożenie dla wolności jednostek. Był przekonany, że państwo musi pozostawać aktywne i dążyć do upowszechniania odpowiednich wartości. Mawiał że: „Władza absolutna może istnieć, wolność absolutna nie istnieje nigdy”. Uważał państwo za jedyny czynnik zdolny do zorganizowania wolności. „Wolność – pisał Salazar – zagwarantowana przez państwo, określona przez władzę, jest jedyną możliwą wolnością, jedyną, która może doprowadzić do szczęścia, nie mówię jednostki, lecz do szczęścia ludzi”. Uważał, że państwa nie należy fetyszyzować, ani lekceważyć. Tym skrajnościom przeciwstawiał koncepcję państwa silnego, które nie jest wszechwładne, ponieważ ogranicza je moralność, prawo, gwarancje i wolności indywidualne. „Państwo winno być dość silne by mogło nie posługiwać się gwałtem”- pisał w swojej „Rewolucji pokojowej” A. Salazar.
  http://wolnemedia.net/estado-novo-czyli-rewolucja-pokojowa-salazara/
  ==========

  Jedna z interesujących koncepcji……

 171. wiesiek59
  23 września o godz. 11:53 8581
  Twoj link, … dziecinny artykul napisany pod wplywem odurzenia propaganda zachodu.
  W rzeczywistosci nie ma roznic miedzy tym co bylo w np Polsce, firmy tzw panstwowe i na zachodzie firmy tzw prywatne.

  Takie stanowisko jest obecnie absurdem a nawet debilizmem. Niestety nieustannie powielanym przez pseudo intelektualistow i wszelkiej masci zadymiaczy.

  Rozwazmy struktury kapitalowe duzych korporacji. Np General Elekctric (GE).
  GE ma setki milionow akcjonariuszy, bezposrednich i posrednich. Posrednich po przez fundusze inwestycyjne, firmy ubezpieczeniowe, emerytalne, medyczne i banki,…
  Czasy inwywidualnych kapitalistow wlascicieli duzych firm juz dawno sie skonczyly czas to rozpoznac.

  Poza wkladem akcjonariuszy korporacje maja rowniez dlugi w swej strukturze kapitalowej i tu znowu inwestuja instytucje czyli fundusze inwestycyjne, firmy ubezpieczeniowe, emerytalne, medyczne i banki,…

  A kapital funduszy inwestycyjnych, firm ubezpieczeniowych, emerytalnych, medycznych i bankow,.. pochodzi od wszystkich ludzi pracy !!! Ktorzy po przez umowy o prace regularnie wplacaja skladki do funduszy inwestycyjnych, firm ubezpieczeniowych, emerytalnych, medycznych i bankow.
  (Tu widac ze likwidacja przywilejow pracowniczych jest zamachem na funkcjonowanie ekononomi kraju. Za to KOR domadga sie nagrody)

  Czyli ludzie pracy sa beposrednimi i posrednimi wlascicielami swoich miejsc pracy !!! Jak w socjalizmie i na zachdzie.
  Czyli pracownik np General Electric jest jednoczesnie kapialista i proletariuszem.

  Widac to rowniez na przykadzie malutkich jednoosbowych biznesow. Np, jednoosobowa firma hydrauliczna zawladana przez Kowalskiego zatrudnia Kowalskiego.
  Czyli Kowalski jest jednoczesnie rowniez kapialista i proletariuszem.
  Podobnie to wyglada w kazdej firmie.

  Nie ma wiec roznicy miedzy tzw firma panstwowa i firma prywatna. Tj jest poza sposobem ksiegowania struktur kapitalowych. (tzn wlasnosciowych)

 172. @Pan Redaktor Celinski

  Dołączam się do zyczeń Mohikanina przedostatniego z powodu rocznicy KOR. I tez ciesze się, ze nie przyjął Pan zaproszenia od osoby podajacej się za prezydenta:)))

 173. mohikanin przedostatni
  23 września o godz. 11:22
  Masz racje.
  45 lat PRL-u nie starczyło na zmianę mentalności, szczególnie tych, co to „granatem zostali oderwani od pługa”. Dali się zwieść obiecankom „niesprawiedliwego podziału bogactwa” skupiając się na tym „bogactwie” a nie zastanawiając nad tym, co może znaczyć „niesprawiedliwy” Teraz dopiero dociera do nich, że znaczy to, iż owo „bogactwo” to nie dla nich .
  Pozostaje nadzieja, że z Razem coś pozytywnego sie wykluje .

 174. Ostatnio cos jakby pisza, ze to ta holota za ‚pincet’ zlotych.
  Swoja droga to ciekawe, ze artykul o holocie to wydrukowali a moj skromny komentarz uzywajacy tego samego pojecia (holota) kilka tygodni temu cenzura nie puscila. Takie to czasy!

 175. takei-etc.
  Do czytania:
  „1491: New Revelations of the Americas Before Columbus”
  autor: Charles C. Mann
  „In the Hands of the Great Spirit: The 20,000-Year History of American Indians” autor: Jake Page
  and my favorite:
  „Bury My Heart at Wounded Knee: An Indian History of the American West” autor: Dee Brown

  Wszystkie sa dostepne za PLN w amazon. com
  Read it, learn it, only then open your mouth … I chrzan.

 176. Wiesiu-mamrotka:
  „Sama ilość barier które maja być zniesione w tych wszystkich TTIP świadczy o tym, że wolnego rynku i wolnej konkurencji NIE MA!!!”
  Your stupidity never ceases to amaze me.

  prospector:
  „Trzeba pokoleń,żeby narody nabrały w działaniu dobrych nawyków do efektywnej samorealizacji .Jedne potrzebują jednego pokolenia lub dwóch inne kilka lub kilkanaście.Jak widać od 300 lat nam się nie udaje i co jakiś czas dajemy głowę pod topór płacząc i onanizując się swym bohaterskim losem.”Jeszcze Polska nie zginęła puki my żyjemy”.

  A ile kolejnych lat zabierze ci nauka podstaw gramatyki polskiej, hmm…? Inquiring minds want to know.

 177. takei-etc.
  Podalem „linki” sa u moderatora.
  Pojawia sie po niedzieli.

 178. Hahaha … hihihi …
  23 września o godz. 15:02 8592

  Uczę się i mam otwarty czerep (w przeciwieństwie do ciebie). A, to nie jest link, nie mam zamiaru kupować książek, o których piszesz. Wolę wyżłopać piwo.

  Ale przecież możesz zacytować dane z tych książek (ja zacytowałem), dane dotyczące ludobójstwa Indian.

  Poza tym: ci autorzy to Amerykanie? Potomkowie ludobójców? Są wiarygodni? Czy może usprawiedliwiają swoich przodków…

  Proszę o cytat: dane dotyczące ludobójstwa Indian (wedle tych autorów).

 179. Hahaha … hihihi …
  23 września o godz. 15:10 8595

  Oczeń charaszo! Poczekam na te linki.

  Ale możesz zacytować tych autorów (dane dotyczące ludobójstwa Indian).

 180. Kalina
  23 września o godz. 13:49 8589

  O, tak, to jest właśnie przejaw kultury typowej dla elit: olać zaproszenie.

  A, czy p. Celiński w marszu KOD-u będzie niósł transparent: „Popieram prezydenta Komorowskiego, który był atrapą i złamał Konstytucję. Nie popieram prezydenta Dudy, który jest atrapą i złamał Konstytucję”?

 181. KOD-dziarstwo to piata kolumna. Realizuja niemiecka strategie rozbiorowa

 182. Europejski krok, aby uczynić z neoliberalizmu wiodącą doktrynę gospodarczą, jawił się jako szybki, nowoczesny ekspres. Wystartował w latach 80. XX wieku i miał zabrać swoich pasażerów w ekscytującą podróż w kierunku wzrostu i prosperity – pisze w swojej najnowszej książce prof. Philipp Ther z Uniwersytetu Wiedeńskiego.

  Pojazd ten został zbudowany na bazie idealizacji niczym niepohamowanego wolnego rynku, na irracjonalnej wierze w racjonalność rynku oraz na libertariańskiej antypatii do państwa. Zawierał także pewne elementy tradycyjnego podejścia laissez-faire, takich jak np. koncepcja niewidzialnej ręki, co wprowadzało metafizyczny wymiar i sprawiało, że rynek był postrzegany jako ostateczny sędzia wszystkich dóbr.
  http://forsal.pl/artykuly/977181,neoliberalny-pociag-wykoleil-europe-stary-porzadek-sypie-sie-na-naszych-oczach.html
  ============

  Nie lubię rozmawiać z fanatykami, czy dogmatykami.
  Naginają rzeczywistość, fałszują bądź nie dostrzegają FAKTÓW……

  W innym temacie…..

  W Białym Domu jest zdaje się sala Traktatów Indiańskich.
  ŻĄDEN nie został dotrzymany…..

  Pan Zinn napisał ostatnio „Ludową historię Stanów Zjednoczonych”.
  Gdzie rozpisano historię sukcesu na rozdziały.
  Podbojów, mordów, eksterminacji, rabunków, podstępów, wydumanych casus belli.
  Prawda jest przeciwieństwem propagandy.
  Szczególnie w tym Hollywood skim wydaniu.

  Imperializm jest wszędzie taki sam.
  Tyle że niektórzy już podbojów zaniechali, inni jeszcze z tego nie wyrośli.

 183. Szanowna Pani,
  prosze nie odrywac sie od rzeczywistosci, nawet jesli sie ona Pani nie podoba.
  Znam sporo ludzi, ktorym przez dziesieciolecia nia podobala sie PRL, ale mimo to jej sluzyli, poniewaz byla w swoim czasie jedyna realnie istniejaca forma polskiej
  panstwowosci.
  Pani zachowanie w stosunku do obecnego Prezydenta RP jest przejawem zacietrzewienia, ktore nie przystoi ludziom inteligentnym i wyksztalconym.
  Ani to polskie, ani chrzescijanskie ani inteligenckie.

 184. kaesjot
  23 września o godz. 13:51 8590

  Tubylcy za nowoczesne paciorki- zadrukowane kawałki papieru- oddali swój dorobek pokoleń.
  Tubylcy tak mają, rzadko doceniają swój stan posiadania.
  Rozpacz że miejsca pracy, ziemia, woda, już nie ich, przychodzi za późno.
  A i kontyngent niewolników musi być dostarczony dla nowych właścicieli kraju…..

 185. wiesiek59
  23 września o godz. 15:20 8600
  „Tyle że niektórzy już podbojów zaniechali”
  Szanowny panie Wiesku,
  po prostu niektorym juz wylamane zostaly ich zeby i odcieta reka prawa, a noga prawa im ochromiala, aby uznali grzechy swoje.
  Moze by jeszcze podskoczyli, gdyby mogli, ale juz nie moga.
  Ci, ktorzy jeszcze moga, jak na razie nie zamierzaja odpuscic.

 186. Jeśli chodzi o TIPP, to faktycznie sprawą kontrowersyjną jest utrata miejsc pracy w Europie. Patrząc przez ten pryzmat, ale wyłącznie biorąc pod uwagę ten aspekt można powiedzieć, że handel i inwestycje międzynarodowe, to prawdziwa tragedia dla każdego kraju. Wszak każdy kraj na świecie mógłby robić wszystko we swoim zakresie od podstaw i nie kupować niczego w innym kraju. Podobnie z wynalazkami a nawet książkami. Wszak kupno książek obcego autora zwłaszcza naukowych, to ubytek pracy dla polskich naukowców! Teraz więc wszystko jest jasne. Należy wystąpić z UE, znacjonalizować na nowo przemysł i handel oraz upaństwowić wszelką produkcję rolną, a następnie z nikim nie handlować. Nie kupować i nie sprzedawać. Odmówić też kupna ropy i gazu, bo wszak mamy własny węgiel. Jeśli będziemy dalej kupowali u ruskich ropę i gaz, to będą zamykane nasze kopalnie. Podobnie z hutami. Wówczas dopiero będziemy mieli szansę nadążyć za głównymi lokomotywami światowego postępu tj. za Białorusią oraz Kongiem i Madagaskarem.

  Wszyscy powinni słuchać Wieśka, a po zniesieniu demokracji. Osoby, które Wieśka nie słuchają powinny nie dostawać od państwa racji żywnościowych i koralików, aż do czasu, gdy zmienią zdanie i się zgodzą z głoszonymi przez niego poglądami, uznając przy tym, że czują iż żyją w najlepszym z możliwych światów, tym stworzonym przez Wieśka! (Tak tylko zastanawiam się czy przypadkiem Pol-Pot nie miał podobnych poglądów).

 187. takei-etc.
  Juz ci podaje cytat:
  „Yo… dickhead… Go f …k yourself !”

  Goodbye a-hole.

 188. Hahaha … hihihi …
  23 września o godz. 15:38 8605

  Dziękuję za cytat, bardzo mi się spodobał, zwłaszcza że pochodzi od kogoś o tak wysokiej kulturze osobistej, jak ty.

 189. Hahaha … hihihi …
  23 września o godz. 15:38 8605

  „W sumie w ciągu stu lat od konkwisty populacja tubylców w Meksyku zmniejszyła się z około 25 do 1 miliona. W obu Amerykach z około 80 milionów pozostało po pół wieku 10 milionów. To było największe w dziejach ludobójstwo, dokonane głównie przez Hiszpanów, Portugalczyków i Anglików.4”

  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TH/nawracanie_konkwista.html

 190. takei-butei
  23 września o godz. 15:51 8606

  Oni tam jedza GMO. Oni nawet nie wiedza jakie GMO jedza i ile tego jedza. Im nie wolnno wiedziec co jedza. Ich wlasciciele nie pozwalaja im wiedziec.
  Gdy jedza produkty mieso-podobne, oni nawet przerabiaja GMO ktore juz wczesniej przerobilo bydlo. To wtorna przebka GMO. I tez nie wiedza ile tego zjadlo bydlo.

  To trzeba miec na uwadze debatujec z osobnikami z tamtych ekperymentalnych stron.

 191. U mnie na wsi jest to nie do pomyslenia. Abym kupowal zywnosc i nawet nie wiedzial co to jest. A tam w eksperymentalnych stronach nie tylko kupuja ale i jedza. Trzymani krotko za mordy nie maja nawet prawa sie zapytac.
  Mam nadzieje ze wasale Europy nie podpisza TTIP.

 192. @Levar

  Wszyscy, którzy przezyli PRL jako ludzie dojrzali, jak ja, akceptowali siłą rzeczy tamta rzeczywistość żyjąc i pracując dla niej. Oczywiscie, były pewne granice. Porzadni ludzie nie współpracowali z SB, legitymacja partyjna tez nie była powodem do dumy, gdyż oznaczała oportunizm, choć nie była równoznaczna z działaniami nieetycznymi. Można było być partyjnym i ograniczać się tylko do placenia składek. Cóż jeszcze można było wówczas zrobić, żeby się nie identyfikować z reżymem popieranym przez obce mocarstwo…Pójscie do lasu nie wchodzilo w grę, co najwyżej można było podpalić Muzeum Lenina w Poroninie. A i z tym było ciężko, bo znalazł się kapus, który doniosł. Dziś mamy cały arsenał środków, dzięki którym możemy wyrazić swoje krytyczne wobec władzy stanowisko, a jednocześnie nie wchodzić rażąco w konflikt z prawem. Mamy przede wszystkim internet i fora, na których możemy się wywnetrzyc, co niniejszym robimy. Możemy powiedzieć wyraźnie, ze skoro pan Duda pogwałcił prawo i Konstytucje RP, tym samym zakwestionował prawo, na podstawie którego został wybrany Prezydentem RP. I ja to artykułuję na forum Polityki. Red. Celiński, który zyskał dodatkowo szansę nie podać mu ręki, z szansy tej skorzystał.

 193. Kalina
  23 września o godz. 17:02 8610

  Dobrze, że piszesz prawdę o panu prezydencie Komorowskim, który złamał Konstytucję. Dlaczego jednak uznajesz pana prezydenta Komorowskiego za obrońcę Konstytucji i demokracji?

  Dobrze, że p. Celiński zyskał szansę niepodania ręki panu prezydentowi Dudzie, który złamał Konstytucję. I dobrze, że p. Celiński zyskał szansę podania ręki panu prezydentowi Komorowskiemu, który złamał Konstytucję.

 194. głos zwykły
  23 września o godz. 15:36 8604

  Dyskusja z ludźmi wierzącymi jest w sumie bezproduktywna.
  Wiara nie podlega dyskusji….

  Nie przekona wierzącego w neoliberalizm zmiana poglądów u Stiglitza, Galbraighta, czy Sachsa. Nawet ostatnie opinie pani Lagarde z MFW, które krytykują doktrynę, czy wycofywanie się z konsensusu waszyngtońskiego ekonomistów, nie przekonają zelotów.

  Czym innym jest autarkia, czym innym dostosowanie własnych firm do konkurencji na rynkach światowych.
  Trzeba mieć własne produkty na wymianę, by móc kupować za granica towary nie produkowane u siebie.
  Inaczej bilans handlowy i zadłużenie kraju, uniemożliwią samodzielną politykę gospodarczą.
  A to rujnuje przyszłość kraju…..

  KOR protestował, walczył, obalał.
  Czy wywalczył to, o co chodziło jego członkom?
  Osiągnął zakładane cele?
  Jakoś nie wygląda mi na to……
  Zamiast sukcesu, klęska na całej linii.
  Zamiast podmiotowości robotnika, wolni najmici.
  Mogą nawet zdychać…….albo emigrować…..
  Natomiast dawni działacze, mają się nieźle, sądząc po stanowiskach i synekurach które obsiedli.

 195. gruby
  Adam Banass napisał:

  „Następnym etapem będzie fikcyjna wojna jak w dziele Orwella.”

  Następnym etapem ?

  Najpierw kochamy Saddama, wyposażamy mu armię i budujemy mu rafinerie a potem mu te rafinerie niszczymy, a jego samego zabijamy. Armię Saddama następnie rozwiązujemy formując z niej Państwo Islamskie, z którym następnie od lat walczymy. Najpierw stomatolog z Damaszku jest naszą nadzieją na normalność a potem już jest tylko despotą z pomazanymi krwią rękami.
  Najpierw urządzamy w Iranie rewolucję i wciskamy na tron Szacha, naszego sukinsyna. Potem dziwimy się, że Irańczycy buntują się przeciwko człowiekowi przywiezionemu w teczce i chcą rządzić się sami. Po zwycięstwie rewolucji islamskiej tępimy ajatollahów zapominając jednocześnie komu oni zawdzięczają swoją władzę. Odcinamy Iran od SWIFTu aby zaraz potem robić z nim interesy. Najpierw kochamy Panamę i naszego miejscowego generała a potem napadamy na nią, porywamy generała i sądzimy go w USA według amerykańskiego prawa, które w żaden sposób nie mogło wtedy obowiązywać w Panamie.
  Najpierw nienawidzimy Egiptu, potem robimy w nim przewrót. Nasz sukinsyn rządzi tam dziesięciolecia, aż postanawiamy go obalić. Potem z artykułu „demokracja” egipcjanie wybierają brata w jedynie słusznej wierze, którego już po roku obalamy bo się nam on nie podoba. Demokracja demokracją a racja musi być przecież po naszej stronie.

  Dalej: najpierw pomagamy pewnemu pułkownikowi pogonić własnego króla, potem tego pułkownika sekujemy i wysyłamy na niego bombowce nocą bo polubił towarzyszy radzieckich, potem znowu go lubimy aż nie wpadnie na pomysł wprowadzenia złotego dinara. To dla niego wyrok śmierci, a dla jego synów niekończące się tortury. Teraz to już sami nie wiemy, z którym rządem Libii gadać: są dwa, żaden drugiego oczywiście nie uznaje. A na libijskich plażach stworzeni, wyposażeni i zmotywowani naszym szarogęszeniem się w regionie t.z.w. terroryści dekapitują chrześcijan. Wolno im: są przecież u siebie, zaledwie kilka dni podróży łodzią od Ostii, bramy do ojczyzny krzyżowców.

  Dalej: w Tajlandii nasz człowiek wygrywa wybory. Ale po wyborach zaczyna spłacać zadłużenie zagraniczne i pakować zagranicznych „doradców” do samolotów wyrzucając ich z kraju. Więc go obalamy. Potem jednak wsadzamy na stołek jego siostrę która jest tak niekumata, że nie potrafi przemówienia z kartki przeczytać.

  Najpierw finansujemy Mudżaheddinów, wyposażając ich w Stingery i ucząc terroryzmu niejakiego Usamę Ibn Ladina. Bo w Afganistanie nasi terroryści walczą przeciwko ruskim. Ale zaraz potem dziwimy się, że Al-Kaida przenosi się z jednego zamkniętego frontu na inny i zaczyna nam wysadzać w powietrze wieżowce. Bo my wszędzie szerzymy prawa człowieka, za wyjątkiem Arabii Saudyjskiej. Tam za prawa człowieka odpowiedzialny jest miejscowy król któremu ufamy tak bardzo, że nie pozwalamy mu nawet zawiadywać jego własnym majątkiem, który zbił na sprzedawaniu nam jego własnej ropy.

  Najpierw podkładamy bombę pod własny niszczyciel, aby mieć pretekst do inwazji Wietnamu a potem dziwimy się, że dostajemy w dupę od wkurzonych tą inwazją miejscowych, poprzebieranych w czarne piżamy partyzantów. O, przepraszam. Terrorystów oczywiście. Nasi to partyzanci, obcy to terroryści.

  Proszę cię, przestań opowiadać banialuki o przyszłych fikcyjnych wojnach. My te wojny prowadzimy już od dziesięcioleci zmieniając fronty tak często, że kronikarze nie nadążają z dopasowywaniem oficjalnej wersji historii do ciągle zmieniających się wydarzeń, zdrad, sojuszy i frontów.

  A na sam koniec wreszcie dziwimy się, że „biały człowiek” to na tej planecie synonim kłamcy, oszusta i nadzorcy niewolników przekonanego o swojej moralnej i cywilizacyjnej wyższości. Bycie białym na tej planecie to nie jest interes z przyszłością, za dużo sobie w międzyczasie nagrabiliśmy. Te fikcyjne wojny toczą się już teraz i niestety to my, biali ludzie wszystkie je rozpętaliśmy.

  Po prostu spójrz w lustro, biały człowieku.
  ===========

  Ciekawe, kiedy takie roszady przeprowadzą w Polsce?

 196. wiesiek59
  23 września o godz. 19:35 8613

  Szatanskie imperium niszczy cywilizacje.

  ” kiedy takie roszady przeprowadzą w Polsce? ”

  Juz przeprowadzili,… solidarnosc, korowcy i KOD-dziarze to piata kolumna szatanskiego imperium. Realizuja niemiecka strategie rozbiorowa.

 197. Wiesiek doprawdy i to wszystko przeprowadziła (plus jeszcze rozmontowanie ZSRR) sama CIA?
  W sprawie gospodarki, to jak pamiętam w PRL trudno było coś własnego poza surowcami sprzedać na Zachód. No jakoś nasze syrenki i polonezy nie podbiły Zachodu, więc handlowaliśmy głównie węglem. Nasza nauka też nie rzuciła patentami Zachodu na kolana. Jak się rozejrzysz po nieruchomościach w Warszawie, to wszystko co się rzuca w oczy i ma charakter biznesowy, nie zostało sfinansowane ani z polskich ani tym mniej budżetowych pieniędzy. A ja byś miał umiejętność spojrzenia na gospodarkę, to także byś zobaczył, że eksportują pod swoją marką głównie firmy stworzone przez koncerny zagraniczne. Nasze marki natomiast są tanie. A jakbyś miał świadomość jakie pieniądze decydują o dominacji koncernów i świata zachodniego, to być zrozumiał, że Polska bez tego całego otwarcia może im skoczyć… i podrapać się w d…… jedząc kapustę i buraki. Białoruś jakoś nie ma poza surowcami jakiegoś hita eksportowego, a rządzi tam Aleksandr Łukaszenka, czyli twój ideał, który dorobił się na odsprzedaży ruskiej ropy. Unia Europejska w sumie gospodarka 14 trylionowa ma problem z konkurowaniem na rynkach globalnych, a ty chciałbyś, żeby Polska się wypisała z UE, zapisała do WNP i jeszcze była konkurencyjna. Ruskie przysłowie mówi: „własnego ch…ja nie przeskoczysz.” No, ale każdy świr może wszak skakać sobie do woli.

 198. wiesiek59
  23 września o godz. 19:35 8613

  USA już 10 rok rządzi prezydent, który nie jest biały, a poza tym to laureat Pokojowej Nagrody Nobla.

  Imperium zawsze ma rację. Stosy trupów będą coraz większe, taką cenę świat musi zapłacić silnym, na których nie ma żadnej kary i którzy spokojnie sobie śpią z sumieniem czystym, najczystszym.

 199. Wpis skarjnego blazna @20.39 sympolizuje upadek ludzosci.

 200. głos zwykły
  23 września o godz. 20:39 8615

  Zadaj sobie trud pomyślenia…..
  I wyjdź ze sztampy, schematu wpojonego ci przez media.

  Kto i co eksportuje, gdzie.
  Na przykład:

  Co eksportuje Kanada, Australia, Indonezja, Egipt, Brazylia?
  Jaki ma bilans handlowy, z czego wynika?
  Podlegasz ILUZJI.

  Kraje zachodnie korzystają z możliwości dodruku, bilans handlowy maja nieliczni jedynie dodatnie. Reszta korzysta z opanowania systemu finansowego świata.
  No i z przewagi jaką dał rabunek KONTYNENTÓW.
  Taki drobny handikap na starcie…….

  Słyszałeś może o marce Biełaz?
  Albo Rosatom?
  Więc nie pieprz głupot.
  Mamy jako Polska jakieś marki światowe?
  Unikalne w skali globalnej technologie?
  Nie?
  Więc skąd to poczucie wyższości?

 201. Czternastu zaożycieli KOR-u:
  Jerzy Andrzejewski, Stanisław Barańczak, Ludwik Cohn, Jacek Kuroń, Edward Lipiński, Jan Józef Lipski, Antoni Macierewicz, Piotr Naimski, Antoni Pajdak, Józef Rybicki, Aniela Steinsbergowa, Adam Szczypiorski, ks. Jan Zieja i Wojciech Ziembiński

  Ale odrzucili zaproszenia od prezydenta Dudy: Michnik, Blumsztajn, Celiński…

 202. Tak dla porządku.
  Przecieki Snowdena, czy Assage, plus odtajniane materiały Departamentu stanu, hakerskie wrzutki wypowiedzi pani Clinton, odczyty wygłaszane przez Brzezińskiego, czy amerykańskich generałów, nie pozostawiają jakichkolwiek złudzeń co do celów i metod stosowanych dla osiągnięcia prymatu USA nad światem.

  Nieumiejętność wyciągania wniosków z tych faktów, to wiara ślepa w propagandę.
  Imperium Dobra?
  Z takimi metodami działania?

 203. Czy umarli KORowcy też zostali zaproszeni przez atrapę Prezydenta RP?
  Do niego to by nawet pasowało. Gdyby władca marionetek wydał mu służbowe polecenie. „Co pan każe, sługa musi”.

 204. mohikanin przedostatni
  23 września o godz. 22:03 8621

  Zostaw wreszcie w spokoju marionetkę prezydenta atrapę Komorowskiego od pilnowania żyrandola. Pan prezydent Komorowski już swoje odsiedział pod żyrandolem i żyrował wszystko, co mu Tusk podsunął pod nos. Teraz niech broni Konstytucji, którą złamał.

 205. wiesiek59
  23 września o godz. 21:35 8618

  Pytasz, skąd to poczucie wyższości.

  Moja odpowiedź jest taka: Niemcy i Rosjanie uczynili z Polski kolonię bezlitośnie eksploatowaną i wybili najmądrzejszych, najlepszych Polaków. Słowem, rzezią usunęli konkurencję.

  Ale lepiej, że Polacy nie uczynili Niemiec i Rosji swoją kolonią i nie wyrznęli najmądrzejszych i najlepszych Niemców czy Rosjan., by usunąć konkurencję i być potęgą…

 206. Wiesiek my też w PRL mieliśmy możliwość dodruku. I, co? Hiperinflacja. Jak to więc oni robią, że nie ma hiperinflacji. A co jeśli kraje Zachodnie kupują ropę, gaz i diamenty oraz banany, to na czym niby polega rabunek. Wszystko to nie jest tanie. Chciałbyś więc aby kilo bananów kosztowało tyle co luksusowy Mercedes Benz?
  A co do prymatu nad światem, to wydaje mi się, że jednak świat ten jest duży, a zasoby USA jednak niedostateczne, aby go finansowo i militarnie podbić.A zresztą jak to zrobić, skoro USA rozpoczyna sporo, ale nie wygrywa wojen.

 207. takei-butei – 23 września o godz. 12:29 8583
  OK więc. 🙂

 208. Axiom1 – 23 września o godz. 13:25 8585
  Możesz mi podać szczegóły gdzie i kiedy amerykański ambasador rozkazał prezydentowi Dudzie podarować Ukrainie te miliardy dolarów? Przypominam ci też, ze nazwanie prezydenta Dudy „Maliniakiem” jest zniesławieniem (pomówieniem, obmówieniem, oszczerstwem) na forum publicznym, czyli występkiem polegającym na pomówieniu innej osoby o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności. Ten występek zagrożony jest karą grzywny albo karą ograniczenia wolności na podstawie art. 212 § 1 kodeksu karnego, a sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo karze pozbawienia wolności do roku jeżeli pomawia inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania (art. 212 § 2 k.k.). Przypominam ci także, iż naruszenie dóbr osobistych, do których zaliczana jest też cześć jednostki, zabrania także kodeks cywilny w art. 23 i 24. A także przypominam ci o tym, że nazwanie urzędującego prezydenta RP „Maliniakiem” narusza także art. 135 jak też i art. 212 Kodeksu karnego.

 209. głos zwykły 23 września o godz. 20:39 8615
  1. CIA jest tylko narzędziem wielkiego zachodniego, głównie anglo-amerykańskiego kapitału. Ale jest to narzędzie precyzyjne, ciągle ulepszane, a więc nie można go sobie lekceważyć.
  2. Białoruś eksportuje zaś n.p. swoje własne traktory, podczas gdy my, na rozkaz Zachodu, zniszczyliśmy nowoczesne jak na tamte czasy (początek lat 1990.) fabryki traktorów w Ursusie i Gorzowie.
  3. Nie przeceniaj wskaźnika zwanego PKB. To jest przecież tylko miara aktywności rynku. Niedawno temu Grecja miała przecież PKB per capita wielokrotnie wyższy niż Polska. A pojedź, tak ja n.p. na Kretę, a zobaczysz, ze standard życia jest tam dziś generalnie niższy niż w Polsce, a stan infrastruktury znacznie gorszy niż u nas.
  23 września o godz. 15:36 8604
  Zauważ też, że za wolnym handlem wypowiadają się zawsze ci, którzy dyktują jego warunki. Na przykład w XIX wieku USA były przeciwne wolnemu handlowi, jako że warunki na rynkach światowych dyktowała wówczas Wielka Brytania z marynarką wojenną silniejszą niż dwie następne (francuska i niemiecka) razem wzięte – nazywało się to Pax Britannica i polegało na brytyjskim dyktacie. Dopiero kiedy USA zaczęły dyktować warunki na rynkach światowych i kiedy US Navy prześcignęła Royal Navy, to USA stały się orędownikiem tzw. wolnego handlu opartego na Pax Americana, czyli na dyktaturze USA.

 210. Wiesiek59
  23 września o godz. 21:40 8620
  USA to jest współczesne Imperium Zła.
  23 września o godz. 20:39 8615
  Australia eksportuje głównie węgiel a poza tym inne surowce, a importuje właściwie wszystko inne.
  Ameryka eksportuje głównie wojny i uzbrojenie.
  Kanada eksportuje głównie surowcowe energetyczne takie jak n.p. ropa naftowa.
  Brazylia też eksportuje głównie surowce, n.p. rudę żelaza.
  Egipt eksportuje głównie nadwyżkę Egipcjan.
  23 września o godz. 17:23 8612
  1. Tak, czym innym jest autarkia, czym innym dostosowanie własnych firm do konkurencji na rynkach światowych a jeszcze czym innym zniszczenie własnego przemysłu aby stać się rynkiem zbytu dla zagranicznych firm.
  2. KOR protestował, walczył, obalał, ale robił to wszystko za amerykańskie pieniądze i dla dobra swych sponsorów z US of A.

 211. Kalina
  23 września o godz. 17:02 8610
  1. Podpalanie czegokolwiek innego niż podpałka do grilla jest z definicji przestępstwem, a więc uważaj, kogo chwalisz, szczególnie że sama należałaś do PZPR, a więc choćby samym swoim członkostwem w tejże monopartii czynnie popierałaś rządy komunistów,a właściwie bolszewików w Polsce.
  2. Konkretnie, to gdzie i kiedy prezydent Duda „złamał” Konstytucję RP? Albo podasz konkretnie gdzie i kiedy, albo też podam cię do prokuratury za przestępstwo polegające na zniesławieniu (pomówieniu, obmówieniu, oszczerstwie) na forum publicznym, czyli za występek polegający na pomówieniu innej osoby o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności. Przypominam ci także, iż ów występek, którego się dopuściłaś na tym blogu zagrożony jest karą grzywny albo karą ograniczenia wolności na podstawie art. 212 § 1 kodeksu karnego, a sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo karze pozbawienia wolności do roku jeżeli pomawia inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania (art. 212 § 2 k.k.). Przypominam ci także, iż naruszenie dóbr osobistych, do których zaliczana jest też cześć jednostki, zabrania także kodeks cywilny w art. 23 i 24a także przypominam ci o tym, że twoje wpisy na tym blogu wyraźnie szkalują obecnie urzędującego prezydenta RP, a więc naruszają one zarówno art. 135 jak też i art. 212 Kodeksu karnego.

 212. Hahaha … hihihi … (23 września o godz. 15:38 8605)
  Napisałeś: „Yo… dickhead… Go f …k yourself !”
  Przypominam ci więc, że zasady publikacji komentarzy na tym blogu wyraźnie zwierają takie oto stwierdzenia: „Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci. Ponosisz odpowiedzialność prawną za swoje wypowiedzi, które naruszają dobra osobiste innych osób. Twoje wpisy naruszające zasady komentowania i Regulaminu będą usuwane. A w szczególności te, które:
  a. Zawierają groźby, treści wulgarne, obsceniczne, nienawistne, agresywne, dyskryminujące i inne tego rodzaju;
  b. Obrażają i deprecjonują inne osoby ze względu na ich pochodzenie, wykonywany zawód, przekonania, wyznanie, światopogląd, wiek, płeć czy orientację seksualną;
  c. Dotykają prywatności innych osób, naruszają ich godność, dobra osobiste, prawa autorskie i inne dobra prawem chronione;
  d. Zawierają oskarżenia, które nie są podparte dowodami w postaci ustaleń prokuratury czy wyroków sądów;
  e. Są niezgodne z obowiązującym prawem, zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.”

 213. O ile wiem Ursus obecnie też produkuje traktory na eksport i na rynek wewnętrzny. Jeśli zaś wszystkim manipuluje wielki Zachodni kapitał w taki sposób, że bez niego nie można się rozwijać, a na straży tego stoi CIA, to nie bardzo rozumiem dlaczego niby Polska ma iść pod prąd? Nie jest też zrozumiałe co do tego ma ludobójstwo Indian w czasach sprzed kilku wieków, kiedy nie było obecnych standardów polityki, a były inne, pozwalające to czynić. W tym czasie ruskie wszak przeprowadziły ludobójstwo ponad stu narodów, które podbiły, aby stworzyć Rosję, a niech oddają teraz Syberię Jakutom, których pozbawili ich własności i którzy z rabunkowego eksportu ropy i gazu, zatruwania i niszczenia środowiska naturalnego g…. mają. Nie tak jak dzisiaj Indianie w USA. Poza tym warto pamiętać, że Rosja też kolonizowała kontynent Pn Amerykański więc ma i swój udział w ludobójstwie Indian.

 214. jakowalski
  23 września o godz. 22:55 8626

  Typowe od panszczyznianego chlopa w czworakach na folwarku w systemie feudalnym i oparte na tradycjach pan – cham. Chamie, co ty tu robisz na tym blogu. Jazda do gnojowki.

  Prezydentowi tez sloma wyszla z butow. Dlatego jest Maliniakiem. Wybrany przez polakow, zaprzysiezony na konstytucje – sluzy Kaczynskiemu i Obamie !!! Ale na koszt polskiego podatnika.

  Polsluguje se 70 letnimi juz trupami bandytow by sklocac polakow i niszczyc zdobycze dwoch pokolen PRL-u. Podwazajac PRL, powstanie nowego panstwa polskiego w 1945, sklocajac polakow prezydent realizuje niemiecka strategie rozbiorowa. Tylko z tego powodu jest lajdakiem, nie tylko Maliniakiem.

  Prezydent jest po prostu swinia. IPN i sady pomimio naciagania spraw przez 15 lat rozpatrywaly tzw zbrodnie komunistyczne. 80 spraw bylo w sadach i ani razy nie bylo wyroku skazujacego. Pomimo to rzekomy prezydent w rzeczywistosci atrapa i marionetka, nazywa rzady PRL- zbrodniami komunistycznymi. To wiecej niz swinstwo i lajdactwo.

  Ale sa jeszce powazniejsze zbrodnie. Zbrodnia jest wyslanie polskich komandosow do Donbasu. On odpowiada, przeciez to wodz naczelny polskiego wojska ! To jest niezgodne nie tylko z polska konstytucja ale rowniez podwarza porzadek w Europie, uklady i porozumienia Nato-Rosja. Zbrodnia jest zabieganie o obca okupacje Polski, na koszt polskiego podatnika, bez zgody polakow. Przedewszyskim jest to nielegalne, nie kostytucyjne. Kazdy kto zabiega o obca okupacje jest zdrajca.
  Zbrodnia jest darowanie Ukrainie miliarda Euro na rozkaz amerykanskiego ambasadora. To rowniez zdrada.

  Jest zalosne ze opzycja zajmuje sie byle gownem i nie wie i nie chce wiedziec o sprawach rzeczywiscie waznych. Za samo podarowanie miliarda euro Ukrainie na rozkaz amerykanskiego ambasadora prezydent powinien byc zdymisjowany i postawiony przed sadem za zdrade.

  Zalosne ze te debilne stada KOD-dziarzy, mediow i tzw opozycji nie potrafia sformulowac spawy, wniesc do sadow i wyrzucic te atrape z urzedu.

  Tak wiec chlopie i dupku Kowalski daj sobie spokoj ze straszeniem. Za swiecace szkielko zrobil bys kazda brudna robote dla swego pana. Bos panszczyzniany chlop i cwok.

 215. Axiom – 24 września o godz. 7:50 8632
  1. Nie potrafisz nawet wskazać źródła, z którego czerpiesz kłamliwe informacje o tym, że rzekomo prezydent Duda podarował Ukrainie, na rozkaz amerykańskiego ambasadora, miliard euro pieniędzy polskich podatników.
  2. Za to znów mnie obrażasz, wyzywając mnie publicznie na blogu pana Celińskiego od „chamów” „dupków” i „ćwoków”. Świadczy to głównie o twojej wrodzonej głupocie i chamstwie. Ale że znów mnie publicznie zniesławiasz, to pamiętaj, że popełniasz tym samym występek zwany pomówieniem, obmówieniem albo oszczerstwem, a polegający na pomówieniu innej osoby o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności. Przypominam ci więc, że ten występek zagrożony jest karą grzywny albo karą ograniczenia wolności na podstawie art. 212 § 1 kodeksu karnego, a sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo karze pozbawienia wolności do roku jeżeli pomawia inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania (art. 212 § 2 k.k.). Przypominam ci także, iż naruszenia moich dóbr osobistych, do których zaliczana jest też cześć jednostki, zabrania także kodeks cywilny w art. 23 i 24. Jeśli więc nie przestaniesz tego procederu publicznego zniesławiania mnie, to wystąpię do redakcji „Polityki” o podanie mi twoich danych teleadresowych, a na tej podstawie cię znajdę i wytoczę ci zarówno proces kryminalny z art. 212 § 2 k.k oraz cywilny z art. 23 i 24 k.c. Nawet jeśli mieszkasz zagranicą, to nie uchroni cię to przed karą, jako że mając polskie wyroki „w kieszeni” wytoczę ci procesy w kraju twojego zamieszkania. Przemyśl to więc.
  3. Także: wyzywając publicznie prezydenta RP, pana Andrzeja Dudę, od „Maliniaków” „świń”, „atrap”, „marionetek” i „łajdaków” popełniasz przestępstwa z art. 135 jak też i art. 212 Kodeksu karnego. Zgłaszam to więc dziś zarówno do Prokuratury Generalnej (biuro.podawcze@pk.gov.pl), jak też i do Urzędu Prezydenta (listy@prezydent.pl) oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (poczta@abw.gov.pl), jako że będąc aż tak zaślepionym fanatykiem możesz mieć powiązania z terrorystycznym podziemiem albo też być przez to podziemie wykorzystywany. Wiem bowiem dobrze, że zamach na prezydenta Narutowicza poprzedzony był podobną kampanią oszczerstw z jaką dziś mamy w przypadku prezydenta Dudy.

 216. Panie Kowalski, obecna władza już od dawna grzeje się, żeby polozyc łape na internecie. Swoimi donosami, do których Pan przywykl w poprzednim zyciu, wpisze się Pan idealnie w te zamiary. Kiedy będą nam zamykac internet, zapewne wystapi Pan w roli „Suwerena”. Już dziś gratuluję:))) Ale co wymagac od wołu? Miesa i rosołu.

 217. @jakowalski

  Jeszcze raz mnie Pan obrazi posadzeniem, ze nalezałam do PZPR, rzeczywiście znajdziemy się w sadzie, tyle ze z mojego powództwa. Przepraszac mnie Pan nie musi, przeprosiny od takiej nędznej kreatury, która wysługuje się absolutnie wszystkim, którzy zechca z jej usług korzystać – poczawszy od reżymu PRL, poprzez Kreml, a na PiS-ie skończywszy – mnie nie interesują.

 218. @Mohikanin przedostatni

  Czy Pan wie cos bliżej, kto w końcu był na tej załosnej imprezie rocznicowej? Z tych, co KOR zakładali, a nie odmówili przybycia, doliczyłam się tylko Macierewicza i Naimskiego:)))

 219. @Mohikanin przedostatni

  Korekta: ci, co KOR zakładali, ŻYJĄ i nie odmówili przybycia….:)))

 220. jakowalski
  24 września o godz. 9:03 8633

  Jazda do gnojowki, do pluga, tam twoje miejsce.

 221. Prokuratury Generalnej (biuro.podawczeatpk.gov.pl),
  Urzędu Prezydenta (listyatprezydent.pl) oraz
  Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (pocztaatabw.gov.pl)
  Kopia do:
  Polityka – spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K. (internetatpolityka.com.pl, politykaatpolityka.pl)
  Naruszanie prawa, w tym szczególnie publiczne zniesławianie prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pana Andrzeja Dudy, na blogu „Emerytowany Demokrata” prowadzonym na łamach tygodnika „Polityka” przez pana Andrzeja Cywińskiego, działacza KOD-u
  Zgłaszam przypadki ciągłego naruszania prawa na blogu „Emerytowany Demokrata” (celinski.blog.polityka.pl) prowadzonym na łamach tygodnika „Polityka” przez działacza KOD-u, pana Andrzeja Cywińskiego, byłego działacza KOR-u oraz byłego senatora I i II kadencji, posła na Sejm II, IV, VI kadencji, w latach 2001–2002 ministra kultury w rządzie Leszka Millera, a w latach 2012-2015 przewodniczącego Partii Demokratycznej. Niestety, ale zarówno pan Cywiński jak też i redakcja „Polityki” ignorują ciągłe naruszanie prawa na w/w blogu, a szczególnie ciągłe wyzywanie obecnie urzędującego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pana Andrzeja Dudy, od „Maliniaków” „świń”, „atrap”, „marionetek” i „łajdaków” etc. a szczególnie kłamliwe oświadczenie złożone kilka razy na w/w blogu przez użytkownika „axiom1” iż rzekomo prezydent Duda podarował Ukrainie, na rozkaz amerykańskiego ambasadora, miliard euro pieniędzy polskich podatników (patrz poniżej). Pomimo iż w ten sposób popełniane jest na tymże blogu, głównie przez użytkownika chowającego się za pseudonimami (nickami) „axiom” i „axiom1” przestępstwo z art. 135 jak też i art. 212 kodeksu karnego, to zarówno redakcja „Polityki: jak też i były minister, senator i poseł Celiński nie reagują na moje liczne zgłoszenia faktu naruszania prawa na tymże blogu, firmowanym przez tygodnik „Polityka” i jego wydawcę, czyli firmę Polityka (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A., ul. Słupecka 6, 02-309 Warszawa, politykaatpolityka.pl) a kierowaną przez pana Jerzego Baczyńskiego (wł. Sroka), urodzonego dnia 18 grudnia 1950 w Sokołowsku, prezesa spółki Polityka oraz redaktora naczelnego tygodnika „Polityka”. Zgłaszam to więc dziś zarówno do Prokuratury Generalnej (biuro.podawczeatpk.gov.pl), jak też i do Urzędu Prezydenta (listyatprezydent.pl) oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (pocztaatabw.gov.pl), jako że będąc aż tak zaślepionym fanatykiem może on mieć powiązania z terrorystycznym podziemiem albo też być przez to podziemie wykorzystywany. Wiem bowiem dobrze, że zamach na prezydenta Narutowicza poprzedzony był podobną kampanią oszczerstw z jaką dziś mamy w przypadku prezydenta Dudy.
  Ponadto zgłaszam do Prokuratury ciągle wyzywanie mnie publicznie na w/w blogu pana Celińskiego od „chamów” „dupków”, „ćwoków” etc., jako że popełniany jest tym samym występek zwany pomówieniem, obmówieniem albo oszczerstwem, a polegający na pomówieniu innej osoby o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności. Przypominam, że ten występek zagrożony jest karą grzywny albo karą ograniczenia wolności na podstawie art. 212 § 1 kodeksu karnego, a sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo karze pozbawienia wolności do roku jeżeli pomawia inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania (art. 212 § 2 k.k.). Przypominam także, iż naruszenia moich dóbr osobistych, do których zaliczana jest też cześć jednostki, zabrania także kodeks cywilny w art. 23 i 24. Wystąpiłem więc do redakcji „Polityki” o podanie mi danych teleadresowych użytkownika „axiom1” aby na na tej podstawie cię wytoczyć mu zarówno proces kryminalny z art. 212 § 2 k.k oraz cywilny z art. 23 i 24 k.c. Niestety, ale nie otrzymałem odpowiedzi na moje pisma w w/w sprawie, a więc proszę Prokuraturę o interwencję w tej sprawie.
  Dr Lech Krawczyk
  (moje dane adresowe etc.)

 222. axiom1 – 24 września o godz. 9:59 8638
  Uważaj, bo apopleksji dostaniesz. 😉

 223. Głos zwykły
  1. Spółka Ursus, która wykupiła znak firmowy dawnego Ursusa, nie produkuje, a tylko montuje, z importowanych części, traktory w Lublinie, w dawnej fabryce ciężarówek.
  2. Polska może iść drogą ChRL czy też Korei Południowej, a nie drogą Grecji czy Filipin.
  3. Rosjanie nie mordowali Jakutów, a wiadomo też, że w Armii Czerwonej służyła masa Azjatów z obszarów Syberii i Centralnej Azji. Także jako oficerowie, przez co oskarżano ją w Polsce o bycie azjatycką.

 224. Kalina
  1. Ci, którzy KOR zakładali, to gdyby mieli by oni choć trochę przyzwoitości, to dawno już temu udali by się oni dobrowolnie na wygnanie, najlepiej na jakąś bezludną arktyczną wyspę, aby tam odpokutować w chłodzie i głodzie za swoją zdradę Polski i Polaków. Obiecywali oni bowiem Polakom poprawę warunków pracy i poprawę poziomu życia, a tak naprawdę to przyczynili się do zniszczenia praw pracowniczych i do obniżenia poziomu życia polskich ludzi pracy a szczególnie zaś robotników oraz do zniewolenia Polski poprzez oddanie jej we władanie wielkiego zachodniego kapitału. KOR-owcy muszą więc zdać sobie sprawę ze zdrady której oni świadomie przecież dokonali, za srebrniki judaszowe made in USA i tym samym powinni oni dawno temu zniknąć z życia publicznego.
  2. Musiałaś należeć do PZPR – inaczej byś przecież nie zrobiła w PRLu doktoratu i to z historii. Natomiast ty mnie niezniesławiony posądzają c publicznie o współprace z Kremlem.
  3. Przypominam ci też, ze zamach na prezydenta Narutowicza poprzedzony był podobną kampanią oszczerstw z jaką dziś mamy w przypadku prezydenta Dudy.

 225. Errata (do Kaliny)
  Musiałaś należeć do PZPR – inaczej byś przecież nie zrobiła w PRLu doktoratu i to z historii. Natomiast ty mnie zniesławiasz posądzając publicznie o współprace z Kremlem.

 226. Ot, kurwa „elity” a napierdalaja się sztachetami od płota niczym chamy pospolite !!!

 227. Rzeczywiście, mało sympatycznie sie zrobiło…..
  Doktorat, a kultura osobista- to temat na habilitację….

  Głosie…..

  Zdajesz się nie rozumieć sprawy podstawowej.
  Zachód narzucił reszcie świata swoją walutę rozliczeniową i warunki wymiany.
  Kontroluje 80% przepływów finansowych świata.
  W takich warunkach, wszystkie gospodarki niepodłączone do tego systemu, mogą być zmarginalizowane, bądź odcięte.
  Na tym polega monopol i związany z tym dyktat ekonomiczny.

  Nie chcesz zadrukowanych papierków, albo zapisu elektronicznego w zamian za towary?
  To cię zniszczymy, odetniemy, zrujnujemy…..

  Zmienia się sytuacja powoli.
  Zmieniają się globalne przepływy finansowe, coraz większa ich część jest kontrolowana przez lokalne centra rozrachunkowe.
  Dodruk z powietrza staje się niemożliwy.
  Zaczynają funkcjonować alternatywne systemy kredytowania inwestycji.
  Zapewne w ciągu kilku lat, centra finansowe przeniosą się z Wall Street i City do Azji.
  I będzie to schyłek anglosaskiego Imperium medialno- finansowego.
  Ten proces już zresztą trwa.

  Zmuszenie świata do wymiany za $ było majstersztykiem.
  Po odejściu od parytetu złota, przez 40 lat panowała wolna amerykanka.
  Imperium drukowało, przerzucając na świat koszty i prowadząc ciąg bezsensownych wojen- na koszt świata.
  Za moment, do prowadzenia wojny znów będą potrzebne REALNE pieniądze…..

 228. Panie Kowalski,

  W instytucji, w której zaczęłam pracować, do PZPR należeli tylko dyrektor i stolarz. Prof. dr Jerzy Holzer, który był moim promotorem, rzucił legitymację partyjną w 1968 roku. Nasze seminarium zaś było terenem, gdzie nie zostawiało się suchej nitki na takich jak Pan. Proszę wiec nie oczerniać polskiego społeczeństwa, jako ze wszyscy pamiętamy, ilu było owych „Polskich Zdrajców Pachołków Rosji”. Była ich garstka. I skończyliby na stryczku w swoim czasie, gdyby nie ruskie tanki.

 229. @Kalina, staram się omijać wszelkie informacje dotyczące wiadomej atrapy. Dla zdrowotności 😉
  Mignął mi w telewizornii Antek z Naimskim i szybko w ruch poszedł pilot.
  Zaproszeni zostali nie tylko założyciele KOR. Odmówiło dwudziestu:
  http://koduj24.pl/kor-owcy-nie-przyjeli-zaproszenia-prezydenta-rp/
  Rozumiem, że ktoś potrafi liczyć tylko do trzech …, ale czytać tylko do trzech?! Jeszcze lepsza zmiana? 😉

 230. Szanowny panie ober, uprzejmie donoszę, że wystarczą cztery ziobra i Polska będzie dobra.
  I jeszcze donoszę, że u Celińskiego pokazują mi język i robią kuku na muniu 😥
  Głos zza chmur: na ch… się tam pchasz palancie!? 👿

 231. mohikanin przedostatni
  24 września o godz. 13:16 8650

  Czcigodny panie ober, uprzejmie informuję, że żyję na Zielonej Wyspie, a pieniądze z OFE dobrowolnie oddałem dla PO oraz donoszę, że u p. Celińskiego dają mi serce i robią z wody wino.

  Głos za chmur: ch…, d… i kamieni kupa.

 232. Głos zza chmur: eeee, byle plagiatów nie przyjmujemy 😉

 233. Znakomity tekst, prawie tak doskonały, jak tekst w najnowszej Polityce. 🙂
  Dla takich warto prenumerować Politykę na Kindlu.

 234. Cytuję za „koduj24.pl”:

  „Osobny list do prezydenta Dudy wystosował Waldemar Kuczyński, działacz opozycji demokratycznej w PRL, minister rządu Tadeusza Mazowieckiego. Odmawiając przybycia na organizowaną przez Prezydenta uroczystość z okazji 40 rocznicy utworzenia Komitetu Obrony Robotników, stwierdził, że „Nie do przyjęcia jest bowiem dla mnie sposób, w jaki pełni Pan ten ważny i zaszczytny urząd Trzeciej Rzeczpospolitej. Pańskie działania wobec Trybunału Konstytucyjnego są drastycznym złamaniem Konstytucji, na którą Pan przysięgał, obiecując strzec jej przestrzegania”. Nazwał prezydenta uzurpatorem i zarzucił, że „podpisuje Pan ustawy, których szereg rozstrzygnięć jest niezgodne z Ustawą Zasadniczą i są fragmentem zmieniania ustroju przez Jarosława Kaczyńskiego bez posiadania wymaganej do tego celu większości konstytucyjnej. W tym stanie rzeczy moja obecność mogłaby wyglądać na pogodzenie się z tym, co robi Pan i szef Pana formacji politycznej. (…) Na to nie mogę przystać” – podsumował Waldemar Kuczyński.

 235. Kalina
  24 września o godz. 18:06 8654

  Brawo Kuczyński: identyczny list napisał do prezydenta Komorowskiego z PO, gdy Komorowski był prezydentem i łamał Konstytucję. Kuczyński jest niezłomny w swoich zasadach.

 236. mohikanin przedostatni
  24 września o godz. 15:55 8652

  Ch…, d… i kamieni kupa – jest nie do przebicia (głos zza chmur).

 237. Panie Redaktorze!
  Kocham Pana! W punkt Pan wypowiedział się w TVP24 o Dudzie! Bardzo się ciesze, ze Pan rzucil ten wyraz uznawany za brzydki, bo inaczej nie dałoby się podsumować osiągnięć tego pana. I trzymam Pana za słowo, ze będzie Pan się domagać postawienia go przed Trybunałem Stanu:)))

 238. Gospodarzu, podpisuje się pod słowami Kaliny. Dziękuję 🙂

 239. @takei-butei

  Byłabym zobowiazana za link do tej sensacyjnej wiadomości:))) Bo wedle mojej wiedzy, ani prezydent Komorowski nie złamał Kostytucji, ani Kuczyński pisał do niego w tej sprawie listy:))) Proszę raczej zacząć pisać powieści political-fiction, a może Pan zakasuje Antka i jego serial „smolenski”:)))

 240. Kalina
  24 września o godz. 20:21 8659

  A, pomyliłem się: wybór sędziów TK na zapas był legalny, więc Pan Komorowski nie złamał Konstytucji (podpisując nowelizację ustawy) i Pan Kuczyński nie miał powodu, by pisać list do Pana Komorowskiego.

  A, sędzia TK Rzepliński i TK pomylił się, orzekając nielegalność wyboru sędziów na zapas.

 241. Kalina
  24 września o godz. 19:58 8657

  No, no, no, tak ostro potępiać p. Celińskiego za hołdowniczy list do dyktatora Jaruzelskiego…

 242. @takei-butei

  Wybór sędziów na zapas był nielegalny, niemniej pan Komorowski nie zdążył od nich odebrać ślubowania, pan Duda tez nie odebrał, Komisja Wenecka zakwestionowała ich wybór, więc problemu nie ma. Co do listu pana Kuczyńskiego – obawiam się, ze pomylił Pan dwóch Kuczyńskich Waldemarów: polityka oraz profesora medycyny, który wraz z innymi lekarzami napisał list do prezydenta Komorowskiego z pretensja, ze jeszcze nie ma finansowania przez państwo zabiegów in vitro:))) Tak to jest, jak się koniecznie usiluje dorobić fakty do ideologii:)))

 243. Kalina
  1. Sędziowie wszystkich sądów powinni być wybierani w powszechnym głosowaniu, jako każdy inny wybór jest po prostu niedemokratyczny.
  2. Konkretnie, to za co chcesz stawiać prezydenta Dudę przed Trybunałem Stanu i dlaczego nie chcesz postawić przed tym Trybunałem na przykład Kwaśniewskiego i Millera za złamanie artykułu 40 Konstytucji, który wyraźnie mówi, że „Nikt nie może być poddany torturom ani okrutnemu, nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu i karaniu. Zakazuje się stosowania kar cielesnych.” Chodzi mi tu oczywiście o zgodę wydaną przez Kwaśniewskiego i Millera na stosowanie przez CIA tortur na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
  3. Należałaś do PZPR, a ja mam na to dowody. I co to są te „ruskie tanki”? Słyszałem o ruskich pierogach, ale w języku polskim nie ma czegoś takiego jak „ruskie tanki”. Poza tym, to widzę, ze chętnie być wieszała innych ludzi, mimo że uważasz się za chrześcijankę, a więc pamiętaj, że za nieprzestrzeganie Dekalogu, to skończysz w piekle. 🙁

 244. Nie bardzo rozumiem, jak to możliwe, że skoro Rosjanie mordowali wszystkich to akurat nie mordowali Jakutów.

  A lata 20. ? Azjatycka Rosja w walce z bolszewizmem. Największy naród Syberii trzykrotnie zrywał się do powstania przeciw sowietom

  U progu rewolucji Jakuci przestali już być plemieniem, a zaczynali czuć się narodem. W tym kierunku prowadziło ich pierwsze pokolenie rodzimej inteligencji. Cały ten dorobek został zaprzepaszczony w wyniku ludobójczych represji, jakie dotknęły ten naród po upadku trzech kolejnych antybolszewickich powstań. Do dziś pozostają one białą plamą w historii Rosji.

  Czy to ładnie tak łżeć, kak sabaka?

 245. A tutaj więcej o ruskim apartheidzie.

  Kiedyś Jakuci czekali, aż Rosjanie zrobią zakupy bez kolejki, a w autobusach nigdy nie zajmowali miejsca, jeśli oni stali.

  http://www.newsweek.pl/swiat/dzieci-syberii,68618,1,1.html

  No, i co ruskie? Cudze potępiacie, a własnych onuc, to już nie wąchacie rebiata! No, nie nada, nie nada, a przecież wszystkie narody, które miały z wami do czynienia, was dokładnie znają. Oj, znają.

 246. Wiesiek, ale ja sobie nie przypominam, abyśmy w PRL-u podlegali amerykańskim centrom rozrachunkowym. Mieliśmy wszak rubelki transferowe. I drukować mogliśmy do woli. Ale jakoś to nie działało. W sklepie był w szczycie drukarskiej działalności tylko ocet. Materiały budowlane były na zapisy. Nie tak jak dzisiaj…

  A poza tym jak nie podlegaliśmy amerykańskim centrom finansów, to dlaczego nie przegoniliśmy USA jak obiecał to Chruszczow? Wszak przedsiębiorstwa państwowe dominowały, a nad nimi była biurokracja partyjna i Ubecka. Wystrzelić można było z gumna ostro w górę ponad drapacze chmur na Manhattanie, a wpadliśmy jednie w gówno.

  I tak znowu byśmy zaryli, gdybyśmy myśleli tak jak ty Wiesiek. Tutaj na blogu jakiś czas temu padła sugestia, że w Tworkach udostępniono pacjentom Wi-Fi. Coś w tym jest, to może nie być wcale kalumnia.

 247. głos zwykły
  24 września o godz. 22:42 8664

  Ileż to powstań mieli Apacze, Komancze, Navaho, Seminole?
  I co?
  Wygrali?

  Pancho Villa zmienił świat?
  Zwrócił Nowy Meksyk i Kalifornię Meksykowi?

  Po prostu, komuniści wybijali selektywnie- przeciwników realnych i potencjalnych.
  Kolonizatorzy nie stosowali selekcji, zabijali wszystkich, całą populację zamieszkującą potrzebny im teren.
  Tym się różniła polityka caratu, czy komunistów, od prowadzonej przez zachodnich kolonizatorów.

  Ps.
  Udajesz, czy naprawdę nie wiesz o takich prostych faktach?
  Nigdy nie było na przykład hasła „martwy Polak, Jakut, to dobry Jakut”.
  Dobry indianin to martwy indianin, i owszem.
  Nawet za skalpy płacono złotem.
  Kobiet i dzieci również.
  I dostarczano noże do skalpowania- taka nisza rynkowa stworzona przez zapotrzebowanie……

 248. głos zwykły
  24 września o godz. 22:56 8666

  Chłopie, tracę cierpliwość.
  Nie znasz podstaw, abecadła, a zabierasz głos.

  Transakcje światowe do niedawna zatwierdzano w Bazylei jedynie.
  Centrum rozliczeń międzybankowych.
  Waluta światowa a krajowa to inne bajki.
  Kursy wymiany są ustalane przez wielkich, a nie kraje peryferyjne.

  RWPG miało wewnętrzny system rozliczeń, niezależny od SDR.
  I w tym systemie następowały główne ruchy towarowe.
  System był niekompatybilny z systemem dolarowym.
  Wymiana między blokami, była marginalna- poza surowcami.

  Apartheid w RPA zniesiono kiedy?
  A segregację rasową w USA?
  Więc nie pieprz o segregacji w Rosji.
  Też była- nieformalnie.
  Ale nie z mocy prawa.
  W przciwieństwe do przodujących demokracji.

 249. Głos zwykły
  1. Akurat w PRL-u pracowałem w handlu zagranicznym, a więc dokładnie pamiętam, że wystawiałem (na komputerze) rachunki naszym zachodnim kontrahentom w dolarach amerykańskich i funtach brytyjskich. W rublach transferowych Polska rozliczała się tylko wewnątrz RWPG.
  2. Na Syberii, czyli tam gdzie mieszkają Jakuci, nie ma dróg bitych a więc też i autobusów.
  3. Wymień więc te powstania Jakutów i podaj źródła, na których się opierasz. Ale nie sensacyjne reportaże, a poważne opracowania naukowe.

 250. @jakowalski

  Premier Mazowiecki chciał dobrze i wymyślił gruba kreskę. I źle się stało, bo takie szmaty komunistyczne, jak ty, zamiast z mety iść za kratki, placza się w przestrzeni publicznej. Dziś wiemy już, ze trzeba takich odłowić i umieścić w odpowiednim miejscu. I tak jak red. Celiński obiecał przed kamerami telewizji doprowadzić Dude przed Trybunał, tak ja obiecuję doprowadzić ciebie przed zwykły sad kryminalny dla przestępców.

 251. jakowalski
  24 września o godz. 10:06 8640

  Kowalski to typowy podly cham z czworakow. Kapus i zadowowy donosiciel. Widac ze byl kapusiem dla SB. Nie mam watpliwosci. Wytresowany w donaosach jak towarzysz Bolek.

 252. Kalina
  24 września o godz. 19:58 8657
  Trybunal dla atrapy prezydenta, dobry pomysl. Choc spozniony. Komorowski tez by atrapa, podobnie L Kaczynski i Kwasniewski, Walesa i Jaruzelski.

  Ale gdzies trzeba zaczac. Jakie beda zarzuty ?
  Czy wasalizm wobec obcego bandyckiego imperium bedzie zarzutem ? Czy zarzutami beda; darowizna 1 miliarda euro dla Ukrainy, wyslanie polskiego wojska do Donbasu, podwazanie podstaw eurojeskiego bezpieczenstwa, fikcyna rezygnacja z czlonkowstwa w PIS, podporzadkowanie sie i urzedu prezydenta pod dyktature osoby prywatnej J Kaczyskiego,… Plus poslugiwanie sie 70 letnimi trupami bandytow celem czego jest tylko sinie niezgody wsrod polakow, sklocanie co jest oslabianie panstwa i elementem w realizacji niemieckiej strategii rozbiorowej.

 253. O można sobie wyguglać wszystko pod Yakut revolt w kategorii russian civil war. Strona jest także o tym po polsku. Źródła do tego są po rosyjsku. Poza tym pod stronami dotyczącymi Jakucji po angielsku można się dowiedzieć, że proces kolonizacji tych terenów wyglądał dokładnie tak samo, jak proces kolonizacji ameryk. Zginęło 70% autochtonów. Ich majątek został przejęty. A potem ich aspiracje były konsekwentnie niweczone represjami.

  Słuchajcie ruskie. Okoliczność, że Rosja i sowiety były w tej sytuacji, że kolonizowały narody i mordowały je a następnie wszystkie informacje o tym ukrywały przez wieki, a nikt tym się nie bardzo interesował, nie oznacza, że sam fakt nie jest odnotowany, a stany rzeczy opisane. Istnieją jedynie luki w opisie tych stanów rzeczy, skoro wszystkie materiały są tajne ad calendas graecas u ruskich.

  Tak więc Rosja robiła to samo co wszystkie kraje Zachodu. Kościół prawosławny tak samo zachowywał się przy kolonizacji, jak kościoły Zachodu etc. etc. Tyle, że Ruskie ukrywają od wieków swoje zbrodnie i stosują księżycową retorykę. Tak jak w rozmowach o ekonomii. Skoro system komunistyczny był tak dobry, że nie należało go zmieniać, to dlaczego ZSRR i Chiny, kiedy jeszcze nie było systemu elektronicznych rozliczeń nie pokonały kapitalizmu. Dlaczego Chiny zaczęły się rozwijać, kiedy weszły w sojusz z USA przeciwko Rosji i zaczęły handlować z Zachodem. Dlaczego Rosja która jest dużym krajem i ma też sporo satelitów nie stworzyła swojego efektywnego systemu globalizacji. Warto podkreślić, że nie było nigdy jednej globalizacji. Ośrodki mające takie ambicje konkurowały ze sobą i tylko jeden nie zbankrutował i wcale nie dlatego, że jest omnipotencyjny lub może drukować kasę na potęgę, lecz dlatego że jest najbardziej efektywny. Przez ostatnie 40 lat wszystko co zmieniło nasze życie, naszą cywilizację przyszło z Zachodu. Biurokracja sowiecka i ich demo-ludowe satelity, Chiny Mao nie były autorami tej najważniejszej rewolucji decydującej o zwycięstwie!

 254. Kalina
  25 września o godz. 1:38 8670
  Premier /dodać pierwszy niekomunistyczny/ Mazowiecki chciał dobrze. I zrobił dobrze wprowadzając religię do szkół, zaprosił CIA, Sorosa i Sachsa i zarządził grubą kreskę, po czym stworzył IPN i wszystkich tych /partnerów/ ze stołu okrągłego zlustrował i zaczął się na nich mścić, ciągnąć po sądach, znieważać i opluwać. Później stworzył PiS.

 255. @jasny gwint

  Zna Pan basnie braci Grimm? Jest taka jedna pod polskim tytułem: „Jeszcze nie dość biedy!”:))) Polecam dla uświadomienia, co was jeszcze czeka:)))

 256. @axiom1 nr 8671

  Nie wygląda na to, żeby „jakowalski” kończył warszawską SGPiS. Sprawdzałam przez kolegów w spisach absolwentów, lecz go nie znalazałam. Wprawdzie byli tacy o nazwisku „Krawczyk”, niemniej reszta danych nie zgadzała się. Mam niejasne podejrzenie, ze „kowalski” został zaimportowany z Moskwy. Świadczy o tym jego kompletna nieznajomość realiów polskich wyższych uczelni w latach 60/70-ych. Zato jego wyobrażenia znakomicie pasuja do rzeczywistości sowieckiej, która znam, jako ze przez dwa miesiące mieszkałam w Moskwie i Leningradzie korzystając ze stypendium Ministerstwa Kultury. Sprawa nr 1 – „kowalski” jest przekonany, ze polskie studia historyczne polegają/polegały na czytaniu cudzych opracowań z wykluczeniem źródeł. Tak rzeczywiście wyglądały studia w ZSRR:)) Sprawa nr 2 – właśnie powyżej zdradził się „kowalski” z przekonaniem, ze nie można było w PRL pisać doktoratu nie będąc w partii. Znów kalka z ZSRR, gdzie „byle kto” nie mógł siegać po tytuł „kandydata”. Panie Krawczyk, kochany…Nawet w PRL-u można było zostać doktorem na kilka sposobów: 1. uczęszczając na studium doktoranckie, 2. uczęszczając na seminarium doktoranckie, 3. przynosząc gotowa pracę napisaną w kuchni M2 i uzyskując akceptacje wybranego profesora. W każdym przypadku przynależność ani do partii, ani nawet do ZSP nie była wymagana. Nie wiem, skad Pan spadł i w jaki sposób. Jest jednak pewne, ze działalności antypolskiej, zato promoskiewskiej nauczyli Pana bynajmniej nie w Warszawie:)))

 257. jasny gwint
  25 września o godz. 11:02
  Pa, pa – żegnamy !!!
  Czas najwyższy !!!
  Taka wg mnie jest wymowa tego zdjęcia.
  To co się w Polsce dzieje w ciągu ostatnich 27 lat to taka przyspieszona powtórka z naszej historii.
  Rok 1989 = rok 1573
  A jakiej dacie odpowiada 2016 ?
  Może 1792-mu ?
  Tylko ta drobna różnica – twórcy konstytucji 3 Maja reprezentowali nurt zwany Oświeceniem a obecni „reformatorzy” Zaciemnienie.
  Znaczyłoby, że koniec Rzeczypospolitej blisko.
  Może i tak lepiej ……

 258. Tez mysle ze Kowalski nie mogl skonczyc SGPIS. On nie posiada wiedzy uczonej na SGPIS. SGPIS to Szkola Glowna Planowania i Statystyki a Kowalski nie ma pojecia ani o planowaniu ani o statystyce co udowodnil na blogach Polityki. Ponadto, na SGPIS uczono handlu zagranicznego i w tej dziedzinie nomenklatura partyjna PZPR zainstalowala Kowalskiego w Centrali Handlu Zagranicznego (ale jako informatyka ??? dziwne) gdzie jak wiemy dzialal on na szkode Polski. Eksportujac na zachod wszystko co sie dalo Kowalski jest wspolodpowiedzialany za spowodowanie zapasci zaopatrzeniowej na rynku wewnetrznym w Polsce koniec lat 1970 i buntu proletariatu, tj bardzo powaznej destabilizacji panswtwa.
  Wiadome jest ze Centrala Handlu Zagranicznego byla bojowka PZPR i miejscem scisle zarezerwowanym dla nomenklatury partyjnej PZPR. Tam nowa partyjna awangarda miala zdobywac doswiadczenie i ewentualnie zastapic stara awangarde.
  Po doprowadzeniu do balaganu Kowlski uciekl do Niemiec i doniosl na Polske spodziewajac sie w zamian azylu !!! Niemcy go odrzucily. Pozniej wiemy wyspecjalizowal sie w lemologi nie stosowanej na poziome gimjazjalnym w australijakich instytucjach dla aborygynow gdzie o Lemie nawet nie slyszeli.
  I to jest pewne. W PRL Kowalski zdobyl kwalifikacje donosicielskie. Widac ze byl profesjonalnie tresowany w tej specjalnosci i pokazal to na blogach Polityki wielokrotnie.

 259. Kalina
  24 września o godz. 21:28 8662

  Pan Waldemar Kuczyński NIE napisał listu do pana Komorowskiego łamiącego Konstytucję i ten sam pan Waldemar Kuczyński napisał list do pana Dudy łamiącego Konstytucję.

  Jeden i ten sam pan Kuczyński jest identyczny jak np. Kali.

 260. Kalina
  25 września o godz. 10:06 8675

  O, to może być coś jeszcze bardziej gorszego, niż ch…, d… i kamieni kupa? W takim razie pilnie czekam, aby to ujrzeć. Ale: zawsze warto było odsunąć PO od władzy. A, w pierwszej rundzie głosowałem na Ogórek, przynajmniej zgrabna babka.

 261. @takei-butei

  :)))) Faktycznie pani Ogórek jest tela pikna co cud. Ale ostatnio kreci się przy pewnym kawalerze z Żoliborza. Wprawdzie kawaler uroda nie grzeszy, zato wielce madry i wie, jak nie majac konta i telefonu komórkowego okrecac sobie miliony głupich ludzi dookola małego palca i wyciagac od nich pieniądze. Co do prof. Waldemara Kuczyńskiego – oto jego CV internetowe: http://www.kriobank.pl/index.php?Itemid=295&lang=pl. I rzeczywiście pisał do Komorowskiego:)))

 262. @Wiesiek, wlasciwie odpowiadam nie Tobie ( CIA przeslania ci jakikolwiek widok na swiat), ale jestes pretekstem, zeby przypomniec pewne prawdy historyczne.
  W USA segregacja rasowa byla jeszcze w drugiej polowie XXwieku jak najbardziej formalna. Mylisz pojecie segregacji ze zniesieniem niewolnictwa. Np. w momencie zawierania malzenstwa przez Ojca Obamy z biala Amerykanka przeszlo polowa stanow zakazywala takich malzenstw, zreszta tez z Azjatami ( glownie chodzilo o Chinczykow). A moze dobrze byloby pamietac o ruchach sie przeciwko segregacji rasowej w autobusach, szkolach, prawa do zamieszkania, toaletach publicznych itd, To byla wielka rewolucja w kraju, a Ameryka to nie tylko CIA, ale tez Marin Luter King, ale co sie bedziesz takim czarnuchem zajmowac, skoro trza tropic CIA i Sorosa.
  Oczywiscie dalej nie jest dobrze, a nawet w ostatnich latach i miesiacach coraz gorzej na okolicznosc rasistowskich wystepkow. To temat na zilion slow. Ale wladze nie moga ich popierac, czy nawet przemilczac, bo to wywalczyly ruchy emcypacyjne czarnych i wtedy juz z ogromna iloscia postepowych bialych. Bylo to w drugiej polowie XXwieku.

 263. Kalina
  25 września o godz. 14:46 8683

  Gdy na nią głosowałem, Ogórek kręciła się przy żonatym Millerze i to mi odpowiadało.

  A, to miłe, że p. Waldemar Kuczyński z PZPR i Solidarności wygarnął prezydentowi Komorowskiemu to i owo za to, że złamał Konstytucję…

 264. zyta2003
  25 września o godz. 15:58 8684

  Siła kreacji Reagana- Imperium Dobra- zdaje się zacierać słabsze strony modelu…..
  Mi nie chodzi o spiski, dość dobrze zresztą udokumentowane, tylko o efekty działań.
  W tym i propagandowe.

  Poznajemy po owocach, a nie po państwowotwórczych filmach, czy artykułach prasowych.
  Bronisz osiągnięć nowej ojczyzny, chwała ci za to.
  Ale, klapek na oczy nie zakładaj.
  Ma miejsce oligarchizacja zachodnich elit.
  Ich wynaturzanie się, ewolucja demokracji w kierunku plutokracji.
  Ten proces się nasila, trzeba go zatrzymać.
  I wyborcy to rozumieją.
  Stąd zdumiewające elity poparcie dla kandydatów pozasystemowych, albo PRZYZWOITYCH- taki jak Sanders, czy Corbyn
  :udzie czują, że muszą zmienić przywódców na tych spoza dotychczasowego układu.
  Inaczej to z nimi będzie kiepsko, nie z elitami.

 265. Wspomniał pan o nastrojach antyestablishmentowych, które dominują w całej Europie i nie tylko. W tym momencie podstawowy i fundamentalny wybór, przed którym stoją klasy ludowe, to establishment kontra antyestablishment. To chyba dobra chwila, żeby przemyśleć stosunek do klas ludowych. Prawica po cichu nimi gardzi, ale oficjalnie odgrywa rolę ich rzecznika, dla liberałów to nieudacznicy, lewica przez lata ignorowała tych ludzi. Co robić?

  Nie jestem chłopomanem, nie uważam, że klasy ludowe są nośnikiem wielkich wartości moralnych i etycznych. Wydaje mi się, że stworzył je system opresji. Wyrażane przez przedstawicieli klasy ludowej ksenofobia, wrogi nacjonalizm nie są czymś, co ja bym chciał kultywować. Natomiast w pewnym sensie najbardziej racjonalna grupa w dzisiejszej Polsce lokuje się w obrębie elektoratu PiS. Oni zagłosowali zgodnie ze swoimi interesami materialnymi. Łatwo powiedzieć, że ludzie się sprzedali PiS za 500 zł, ale zastanówmy się, w jakiej sytuacji trzeba się znaleźć, żeby to zrobić. Liberałowie w ogóle nie biorą tego pod uwagę, im się wydaje, że świat jest jak bar sałatkowy: wybierasz sobie w nim światopoglądy i style życia, tak jak wybiera się przystawki bądź desery w restauracji. Na takie abstrahowanie od realiów mogą sobie pozwolić tylko osoby przynajmniej w miarę dobrze usytuowane, a szczególnie elity: dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach, bo je mają.
  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/dr-hab-jan-sowa-kod-owi-i-pis-owi-chodzi-o-zamaskowanie-wyzysku/e686yp

 266. wiesiek59 – 25 września o godz. 19:30 8687
  100% racji!

 267. Po wypowiedziach Jana Sowy widać, że stosowanie retoryki odwołującej się do pojęć takich jak wyzysk i masy ludowe do niczego nie prowadzi, jako że system komunistyczny nie tylko wyzyskiwał w większym stopniu masy ludowe, ale jeszcze na dodatek je niewolił. Niewolił w daleko większym stopniu niż ludzi wykształconych. Państwo natomiast było z istoty swej skorumpowane. Znane są przykłady co mogli zrobić UB-ecy czy kacyle z każdym człowiekiem w PRL, ale nie tylko też zwykli biurokraci. PiS właśnie odnosi się do tego problemu, jako coś co wraz z nieefektywnością państwa zostało przeniesione do nowego systemu, który nazywa czymś w rodzaju PRL-bis. W tym myśleniu ważne jest więc, aby pozbyć się elit postkomunistycznych i tych które oderwały się od społeczeństwa w dalszej ewolucji. Program PiS jest więc z jednej strony programem konserwatywnym społecznie, ale z drugiej jest to program wzmocnienia efektowności państwa, też poprzez wymianę elit społecznych. Wydaje się więc, że jest to ruch antyestablishmentowy.

  Wracając do komunizmu. Wydaje się, że nie ocenia się go dzisiaj tak jak na to zasłużył, a zasłużył na miano nowego barbaryzmu. Zauważmy na przykładzie Rosji i jej polityki konkwisty Syberii. W Rosji role konkwistadorów w XVII wieku pełnili kozacy, tacy właśnie których znamy w Polsce z rabowania i palenia oraz mordowania w powstańczej Warszawie. W XIX w. carat złagodził swoją kolonialną politykę wobec podbitych ludów Syberii, ale wtedy był to już teren skolonizowany. Ludy owe jednak demograficznie się nie podnosiły, tak jak w amerykach, gdzie dzisiaj odbudowały swoją pozycję. I wtedy przyszła rewolucja i wojna domowa w Rosji lata 20 i 30 to nawrót konkwisty, czyli najbardziej barbarzyńskiej polityki Rosyjskiej wobec tych „Indian” z Syberii. Faktycznie nie byli to Indianie, lecz ludy z Azji i z bliskiego wschodu. Niszczenie ludobójstw fizyczne i kulturowe tych ludów trwało w Rosji do lat 70. Tak więc komunizm podobnie jak hitleryzm w kategoriach kolonialnych do ekwiwalent konkwisty i niewolnictwa z wieków XV-XVIII. I jakby z tego drzewa wyrasta też polska elita w III RP, a wyrasta z komunistycznego barbarzyństwa, które nie jest w stanie zagwarantować realnego przestrzegania praw zapisanych w konstytucji i ustawach zwykłych, bo jest z istoty swej skorumpowana. Elita ta jednak jest też nieefektywna. Faktycznie ona samodzielnie nie potrafi zbudować efektywnego państwa i gospodarki, ale umie gospodarkę oddać w pacht obcym inwestorom i dzięki temu udawać, że jest inaczej niż jest. Owa elita gwarantuje właśnie obcemu kapitałowi, że polski pracownik będzie uprzedmiotowiony, a sama polska gospodarka odtwórcza i zmarginalizowana wobec metropolii.

 268. komunizm podobnie jak hitleryzm w kategoriach kolonialnych to ekwiwalent konkwisty i niewolnictwa z wieków XV-XVIII.

 269. Tak więc to nie liberałowie są problemem Polski lecz postkomunistyczna bolszewia, która z niewiadomych względów udaje polską inteligencję. Stąd też elektorat PiS utożsamia bolszewie z liberałami.

  Warto jednak podkreślić, że liberalizm gospodarczy jest nie do zmienienia w obecnych warunkach i widać jasno w polityce PiS, że w gospodarce i tak ich polityka będzie liberalna, gdyż wymusi to przewaga globalnej gospodarki. Ten burdel w Polsce bowiem kręci się tylko i wyłącznie dzięki temu, że włączyliśmy w gospodarkę Zachodu, która ma charakter globalny. Wyłączenie się więc z tego systemu zawsze będzie pociągać za sobą uwiąd obecnych sukcesów. Myślę, że Jarosław Kaczyński zdaje sobie z tego sprawę i dlatego wziął do rządu ludzi o poglądach jak z dawnej Unii Realnej. Jak oni współżyją z etatystami, to jest dla mnie mało zrozumiałe. Myślę, że etatyści w PiS faktycznie oszukują elektorat PiS, który ma sentyment do własności państwowej i centralnego zarządzania własnością społeczną. Gdyby ten elektora nadał ton w PiS to po prostu doszłoby jedynie do wymiany elit postkomunistycznych na tak samo barbarzyńskie elity ale PiS-owskie.

 270. Głos zwykły
  1. Pytam się o poważne naukowe publikacje a nie o propagitki z Sieci.
  2. Nic ci nie da przemawianie do „ruskich”, jako że ruskie pierogi są rzeczami martwymi.
  3. Sam jeden ZSRR nie miał szans w konfrontacji zresztą świata, z czego zdawał sobie sprawę Trocki, ale nie zdawał sobie z tego sprawy Stalin.
  4. Racja -przez ostatnie 40 lat wszystko co zmieniło nasze życie i naszą cywilizację na gorsze, to przyszło do nas z Zachodu.

 271. Kalina
  1. To ty jesteś szmatą na usługach CIA.
  2. Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane, a Mazowiecki dawno się w nim smaży.
  3. Ciekawe, na jakiej podstawie chcesz mnie doprowadzić przed sąd? Na tej, że publicznie obrażasz mnie na tym blogu?
  4. Celiński niebawem doigra się kary więzienia za obrazę Prezydenta RP.
  5. Oj, marnie coś sprawdzałaś. Zobacz pod numer dyplomu 3170/EP z roku 1973 (Lech Krawczyk). Utwardzam się więc w przekonaniu, że ty wszelakie swoje dyplomy zrobiłaś cipką a nie głową.
  6. Potwierdza się więc twoja przynależność do PZPR-u, jako że tylko partyjne studentki wysyłano na praktyki do Kraju Rad.
  3. Każdy mógł w PRL-u napisać rozprawę na stopień doktora, ale trzeba było być partyjnym, aby uzyskać zgodę Rady Wydziału na otwarcie przewodu doktorskiego. Wyjątkami były tylko osoby mające wysoką protekcję w Partii oraz teologowie i osoby doktoryzujące się na KUL-u czy też w ATK.

 272. Axiom
  1. Stać cię, jak zwykle, tylko na chamskie odzywki i na nic więcej.
  2. Ale raz ci jeszcze tłumaczę, że bez handlu zagranicznego, to Polska musiała by przyjąć model północnokoreański. Poza tym, w handlu zagranicznym potrzebni byli ludzie z głową, znający języki i potrafiący handlować, a tych, jak wiadomo, wśród członków PZPR-u panował zawsze deficyt. Stąd też w handlu zagranicznym zatrudniano masę bezpartyjnych fachowców takich jak ja, z oczywistej konieczności.
  3. Także – Niemcy NIE odmówili mi azylu, tylko ja sam nie chciałem tam zostać, a więc wyjechałem najpierw w do Nowej Zelandii, a później do RPA i Australii. Taki był mój wybór, a którego ty nigdy nie miałeś, jako że nikt przecież nie zatrudniłby na Zachodzie aż tak głupiego chama jak ty.

 273. Głos zwykły
  Ty w ogóle nie masz pojęcia czym jest komunizm i czym jest kapitalizm. 🙁

 274. axiom1
  23 września o godz. 15:19 8599
  PIS-dziarstwo to piata kolumna. Realizuje putinowska strategie rozbiorow.
  h -ttp://opinie.wp.pl/jacek-zakowski-rosyjska-petla-wokol-macierewicza-6036915621585537a

  I co na to dziennikarze ??? NIC !!!!

 275. karo
  Piątą kolumną Zachodu był w PRL-u KOR a dziś jest nim KOD – „czapka” nad Platformą i tzw. Nowoczesną. PiS ma w swoim gronie oszołomów typu Macierewicza, ale jeśli jest on czyjąś agenturą to raczej tylko Watykanu. Poza tym to tylko sojusz z Rosją i Chinami może uratować Polskę przed losem Grecji czy Portugalii.

 276. karo131
  26 września o godz. 4:21 8696

  Niemiecka strategia rozbiorowa realizowana jest przez wszystkie rzady po 1989.

  1) Rzyganie na Rosje. Czemu to sluzy ? By spowodowac w Rosji stan obrzydzenia Polska. Wtedy bedzie latwiej dla Niemcow przekanac Rosje do rewizji Jalty i Potczdamu. ZSRR byla jedynym czlonkiem koalicji anty-hitlerowskiej ktory domagal sie przylaczenia ziem odbitych na niemcach do Polski. Warto tu przypomniec ze nie ma traktatu pokojowego miedzy Polska i Niemcami. Niemcy uznaja utracone ziemie jako pod tymczasowym zarzadem Polski.

  Po przez glupote i tylko przez glupote debilne rzady po 1989 chca zniszczyc jedynego sojusznika ktory popiera przynaleznoc tych ziem do Polski. To jest jak sranie do wlasnego talerza przed obiadem.

  2) Rusobia. Po co ? Tak samo jak powyzej Aby spowodowac w Rosji stan obrzydzenia Polska. Cel,… rewizja Jalty i Potczdamu

  3) Niemiecka wlasnsc polskich mediow. Aby promowac anty rosyjaka nienawisc i wewnetrzne sklocanie polakow. 70% mediow glownego nurtu jest w rekach niemieckich. Na ziemiach odzyskanych 100%.

  4) Antypolska polityka polskich rzadow po 1989. Z glupoty, na podszyciu swiadomej zdrady, z powodow chamskiej zawisci i zemsty,…. kazdy z rzadow po 1989 systematycznie oslabia Polske jako kraj. Sluza temu; pozbywanie sie majatku nardowego na rzecz obcych, wszelkiego rodzaju wlasnsci, nieruchomosci, zeimi, zadluzanie kraju w obce lapy, powodowanie kryzysow bezrobocie, emigracja, zapasc demograficzna,… obrzydzanie PRL i pracy naszych ojcow, matek i dziadkow,.. zlodziejska orgia tzw reprywatyzacji i nawet poslugiwanie sie 70 lenimi juz trupami na fundamencie klamstwa, zaklamanch faktow i swinskich pomowien,… tak jak obecny debil tzw prezdent i marionetka osoby prywatnej J Kaczynskiego. Tzw reprywatyzacja jest oczywistym zaproszeniem dla niemcow aby wracali i rzadali swych wlasnosci sprzed 1939.
  Co gorsze, nawet podzegnie do konfliktu zbrojnego w sytuacji juz istniejacego gignatycznego zadluzenia i rekordowych deficytow.

  5) Prezydent Maliniak sam wskazuje ze Polska powinna oddac niemcom zieme pod Polskim zarzadem. Mowiac ze „niedopuszczne jest aby kraje okupowaly terytoria innych krajow” Maliniak przygpotowuje grunt dla oferty podarowania 45% polskiego terrytoriom Niemcom. Nwet gdyby Maliniak mial na mysli Rosje to i tak jest to oczywistym zaproszeniem dla Niemcow by wracali i obierali co bylo ich przed 1939.

  W sprawie linku do Zakowskiego ?
  Zakowski nawet nie wie w jakim kraju zyje.

 277. @jakowalski

  Żeby jeszcze Pana bardziej zafascynować – na stypendium Ministerstwa Kultury w ZSRR bylam jesienią 1983 roku:))) Było swiezo po stanie wojennym, a ja byłam po przesłuchaniach w Pałacu Mostowskich. Moje podanie lezało w Ministerstwie od dwóch lat i nagle miało być załatwione pozytywnie:))) Przyszło do mojego muzeum dwóch smutnych panów, którzy zażądali od dyrektora opinii o mnie i czy można mnie puscic. Dyrektor, były członek KC PZPR za Gierka, dał mi rekomendacje i…pojechałam! Tam miałam, co prawda, „opiekunke”, ale bardzo sympatyczną KGB-istke. Wypiłysmy morze wódki, odwiedziłyśmy wszystkie miejsca, które mnie interesowały, nawet wyjeżdżałyśmy na prowincje, choć było to cudzoziemcom wzbronione. W ten sposób byłam m. in. w Gatczinie, gdzie właśnie rekonstruowano pałac. Konserwator naczelny dopytywał się, czy w Polsce zdarzyło się, ze dokonywano takiej wielkiej pracy rekonstrukcyjnej od fundamentów:))) W ten sposób dowiedziałam się, ze ci ludzie zyja w jakims upiornym kokonie i nawet nie zdaja sobie sprawy, co się dzieje za „bliską granica”:))) Jednak cos mnie ominęło, czego bardzo żałowałam. Mili koledzy z Muzeum Majakowskiego zaprosili mnie na manifestację w rocznicę Rewolucji Październikowej. Byłam zachwycona, niestety, moja KGB-istka obsobaczyła tych ludzi, a mnie wytłumaczyła, ze nie ma takiej możliwości. Tak więc pochód oglądałam przez lornetke pożyczoną od jakiegoś Amerykanina z okna hallu hotelu „Rossija”, który chyba już nie istnieje. Ale zobaczyłam jeszcze Brezniewa, który wyglądał jak martwy i rzeczywiście za kilka dni umarł. Ów Amerykanin od lornetki twierdził, ze to gipsowa atrapa:))) Bardzo milo wspominam ten pobyt. Bylam w „jaskinii lwa” mimo ze nie byłam w partii, a nawet byłam notowana jako „element antysocjalistyczny”, no i jeszcze Brezniew się przekręcił. W ten sposób zasłynełam w Warszawie jako „anioł śmierci”, ponieważ Tito tez się przekręcił podczas mego pobytu w Belgradzie:))) Nie bardzo trafnie Panu przedstawili ci, co Pana szkolili, sytuację w Warszawie. Tu wszyscy byli przeciw władzy, nawet ludzie z PZPR. Tylko wyjątkowe kanalie były na usługach i broniły swoich apanaży.

 278. @jakowalski

  PS. Zapomniałam dodać, ze prace doktorska wprawdzie złozylam wcześniej, jednak na obrone musiałam czekać wiele miesięcy, ponieważ mój promotor prof. dr Jerzy Holzer siedział w „internacie” i nie było pewności, czy szybko wyjdzie. Mógł mieć np. wytoczony proces, po którym poszedłby siedzieć na dłużej. Szczesliwie puszczono go razem z innymi po cofnieciu stanu wojennego i mogłam się bronic. Jezyk rosyjski i filozofie zdawałam u osób znanych z działalności partyjnej. Podobnie wszyscy moi recenzenci byli partyjni, jeden z nich prof. Ireneusz Ihnatowicz był tez jednym z egzaminujących mnie z przedmiotu głównego, czyli historii. Ogólna ocena pracy i egzaminów – bardzo dobra. Wkrótce po mnie bronili się doktoranci o wiele głębiej zaangażowani w opozycje niż ja, nie mówiąc o jakiejś przynaleznosci partyjnej. Na moim roku partyjny był chyba tylko Tomek Nałęcz. Tak więc proszę nie udawać, ze Pan wie, co się działo na polskich uczelniach, bo w każdym zdaniu daje Pan dowód, ze nie jest Pan stad:)))

 279. @jakowalski

  Starość nie radość, dopiero po napisaniu postu zorientowałam się, ze jestem na bakier z chronologia. Do ZSRR pojechałam jeszcze w stanie wojennym, jesienią 1982 roku!!! Proszę sobie wyobrazić – nie dość, ze nie byłam partyjna, to jeszcze byłam notowana w Pałacu Mostowskich! Profesora Holzera zwolniono z „internatu” wiosną 1983 roku, tez w stanie wojennym, wiec mogłam – w stanie wojennym – bronic pracy doktorskiej:))) W pańskim Zwiazku Radzieckim byłoby to raczej niemożliwe, prawda?

 280. uderz w stol a nozyce sie odezwa

 281. Kalina
  1. Po prostu byłaś notowana w KG MO jako TW SB. A w ZSRR wszystko było możliwe, n.p. bracia Strugaccy mieli zakaz publikacji w Moskwie i Leningradzie, ale mogli oni wydawać wszystko co napisali na Syberii. Od razu więc widać, że nigdy w ZSRR nie byłaś. 😉
  2. Twoje perypetie z doktoratem dowodzą zaś wyraźnie, że byłaś nie tylko wysoce partyjna, ale także TW SB. Przecież SB zinfiltrowała cała tzw. opozycję demokratyczną (zresztą będąca na żołdzie CIA), a więc nic dziwnego, że ta „opozycja” doszła do władzy w roku 1989, jako że składała się ona praktycznie z samych TW SB.
  3. Za bardzo mi się tu tłumaczysz, co tylko potwierdza fakt twojego członkostwa w PZPR oraz bycia TW SB.