Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Emerytowany demokrata - Blog Andrzeja Celińskiego Emerytowany demokrata - Blog Andrzeja Celińskiego Emerytowany demokrata - Blog Andrzeja Celińskiego

9.04.2017
niedziela

Czarnecki. Świństwo

9 kwietnia 2017, niedziela,

9 kwietnia 2017. Godzina mniej więcej 19.40-19.53. Fakty po Faktach, druga ich część. Róża Thun i Ryszard Czarnecki. Prowadzi red. Marciniak – podziwiam od zawsze. Dziś też.

Smoleńsk. Wina. Polskość i ruskość. Róża Thun w mowie Czarneckiego ruska. On patriota. Red. Marciniak gotuje się, ale nie pokazuje, jak bardzo się gotuje. Pełen profesjonalizm. Ja go naprawdę podziwiam. To nie sarkazm (piszę, bo często sobie kpię z tego i owego). Róża przegrywa. Jest bezradna.

Kiedy agent Moskwy powie ci, że ty, który przesiedziałeś w łagrze kołymskim, peczorskim, workuckim dwadzieścia lat, jesteś jej agentem, i jeśli masz rozum i wiarę, i jesteś normalnym człowiekiem, to giniesz. Róża zginęła.

Mam propozycję. Adresuję ją do autorytetów TVN. Tych, którzy tam żyją, i tych, którzy się z TVN wycofali, także własnościowo, ale pozostają dla TVN i obecnych właścicieli autorytetami. Proszę, kogo proszę, doskonale proszeni rozumieją. Proszę – zorganizujcie debatę nad tą rozmową. Godzinną albo i półtoragodzinną. Będziecie mieli oglądalność jak nigdy w tym wybitnie reklamowym paśmie. Nad taśmą z tej rozmowy. I zaproście największych specjalistów od języka propagandy. Języka Trzeciej Rzeszy. Języka Stalina. Języka zbrodniarzy, którzy rządzili.

I zaproście jako eksperta Czarneckiego.

Ale jednak przede wszystkim najwybitniejszych językoznawców. Z Polski i z zagranicy. Poproście sponsorów Czarneckiego, komendę główną PiS – o ich ekspertów. Niech przyjdą. I przed publicznością zróbcie tę debatę. Ja ze swojej strony piszę – takiego chamstwa w życiu nie widziałem jak w wydaniu Czarneckiego. Wstydzę się, że on też jest Polakiem. Czyli w tej sprawie jest takim jak ja. Ja nie jestem tak wrażliwy, kulturalny, wykształcony i po prostu dobry jak Róża. Płakałem. Po raz pierwszy w sprawach nierodzinnych.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 24

Dodaj komentarz »
 1. Czy ktoś rozsądny Czarneckiego traktuje poważnie?

 2. PiS powinien się nauczyć techniki pierwszego komunikatu wspartego kpiną z oponentów, takie działania są niezbędne dla uspokojenia atmosfery i przejęcia inicjatywy. Tajemnica Smoleńska rozwiąże się w dniu, w którym Polacy będą się pukali w czoło nie przy słowie „zamach”, a przy twierdzeniu „wszystko zostało wyjaśnione przez MAK i Millera

 3. A ja bym proponowała aby tego „pana” więcej nie zapraszać.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Czarnecki to gnida. Szkoda poświęcać mu choćby minuty.

 6. Ależ absolutnie Pani Róża nie zginęła! Oglądałam cały program. Podobnie jak Pan byłam wstrząśnięta zachowaniem i treścią wypowiedzi Ryszarda Czarneckiego. Ale rozumny człowiek jest w stanie ocenić takie wystąpienia jednoznacznie! Kompromitacja i żenada, nie po raz pierwszy zresztą… Wstyd, że ten człowiek reprezentuje nasz kraj w Parlamencie Europejskim.

 7. Czarnieckiego to ja wyłączam sekundę po zobaczeniu jego parszywej mordy. Parszywe słowa do mnie już nie docierają.

  I żaden profesjonalny dziennikarz nie zaprasza takich gnid gwałcących w każdym słowie język i duszę do swojego studia. Takie gnidy są zapraszane przez PoPiSdzielononych kiboli dla PoPiSdzielonymch kiboli.

 8. Gdyby pojmano w jaskini troglodytę, i gdyby udało się go wcisnąc w białą koszulę z krawatem i w elegancki garnitur, i gdyby go udało się posadzić w studio, choćby na podłodze, i gdyby tylko dziko zawył w odpowiedzi na pytanie redaktora, to i tak wykazałby się wyższą kulturą osobistą niż ten PiS-owski wice-przewodniczący Parlamentu Europejskiego.
  Nie pierwszy raz widziałem to stworzenie i nie sądzę, że zasługuje ono na uczestnictwo w wartościowej rozmowie. Szkoda czasu – „… potrzeba dom oczyścić ze śmieci , oczyścić dom powtarzam , oczyścic dom dzieci.”

 9. Oglądałem i słuchałem wraz z Panem, Panie Andrzeju Celiński, wczoraj wieczorem tę samą audycję w stacji telewizyjnej TVN. W pełni podzielam Pańskie odczucia i wnioski. Było mi wstyd, że jestem Polakiem, który wysłuchuje mowy nienawiści w wykonaniu mego rodaka, Ryszarda Czarneckiego – wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego (jednego z 14 wiceprzewodniczących). Przecież ten człowiek, absolwent historii Uniwersytetu Wrocławskiego, zaatakował europosłankę Różę Thun, kobietę przyzwoitą, wykształconą, z olbrzymim dorobkiem politycznym, w sposób obrzydliwy i świński. Ona nie miała żadnych szans w tym karczemnym pojedynku. Ją po prostu zatkało i nie podjęła polemiki na poziomie poniżej swojej godności. Byłem po jej stronie.

 10. Co prawda nie płakałam, ale byłam po prostu porażona i długo nie mogłam się uspokoić. To było naprawdę poruszające. Nie wiem, czy istnieje jakikolwiek w miarę kulturalny sposób na rozmowę z osobami pokroju Czarneckiego. Ja go nie znam. Zaczynam rozumieć, dlaczego przez tyle lat PO wysyłała na takie rozmowy Niesiołowskiego – on nie miał oporów, żeby walić prosto z mostu i nie oglądać się na nic. Tylko nie wiem, czy bardziej żenujące jest oglądanie „słusznego” chama, czy patrzenie jak cham z drugiej strony „miażdży” (ulubione słowo – ostatnio) normalną, kulturalną osobę. W obu przypadkach ciężki kac…

 11. Brak słów ! Milczenie było wyrazem potępienia!

 12. Oglądałam tę rozmowę i też byłam wstrząśnięta. Zwykle jestem skrępowana, gdy Pan Celiński tak żywiołowo okazuje emocje i nie przepadam za takim sposobem wypowiadania się, chociaż z treścią często się zgadzam. Tym razem rozumiem jego emocje. Miałam dotąd taki trochę lekceważący, ale ciepły jednak stosunek do „obatela” Czarneckiego. Ot taki prostaczek-cwaniaczek. To był błąd. To nie prostaczek-cwaniaczek, to straszny (przepraszam za określenie, którego zwykle nie używam) s…syn kuty na cztery nogi, pozbawiony zasad moralnych i zdolny do wszystkiego dla własnej korzyści.

 13. Staram się nie oglądać Czarneckiego, który na siłę wpycha się na ekrany TV. Nie chcę sobie psuć dobrego smaku i cenię własną inteligencję.

 14. ..sa politycy z sercem ,patrioci ,krzykacze inne nacje !! ale jest polityk zwany Czarnecki gnida jaki malo !!! mam prawo do wypowiedzi a szczegolnie kiedy mowie prawde ,nie pozdrawiam pana Czarneckiego !!

 15. Panie Andrzeju ,.Ja też .Ale z bezsilności.Ten zięć naszego pierwszego kosmonauty ,przekroczył Rubikon sk,, a.Tego typa z mózgiem krewetki nie wolno zapraszać do wolnych mediów.On zostawił W studio smród debilizmu ,służalstwa i bezgranicznego oddania paranoikowi.On reprezentuje nas we władzach UE.Czas na retorsję ..

 16. Wciąż ten idiota i burak jest zapraszany do telewizji. Po co? Nie ma nic do powiedzenia, zachowuje się jak pijak w szynku, nie daje dojść do słowa…Czy ja muszę oglądać takie widowiska na poziomie zapasów w błocie? Nie musze oczywiście i nie oglądam, ale w ten sposób nie zdołałam wysłuchać pani Róży Thun

 17. Jeżeli Pan Celiński to dla mnie inna bajka to w tej ocenie zgadzam sie . Z Panem Czarneckim nie mozna wchodzić w polemike , bo jego argumenty złożone bardzo misternie w piramidę wyższą od piramid egipskich -czasami nie zwiazanymi z pytaniem od razu mają dołować adwersarza , sprowadzać go do parteru udowodnić kto tu ma rację. Z wypowiedzi Pana Czarneckiego ma wynikać, że choć nie ma zielonego pojęcia o temacie, o którym toczy się rozmowa to on wie…. lepiej niż rozmówca.Przeanalizujcie jego wypowiedzi na jakikolwiek temat, zawsze wtrąci fakty że wie…..a najlepiej wie kto z kim,pod jaką kołdrą , jak baba z magla.

 18. Tak jak zly pieniadz wypiera gorszy tak czlowiek kulturalny nie ma szans wygrac z chamem. To jest aksjomat! Tu sie nie da nic zrobic. Moralna miernosc – bez zasad i ambicji – poparta arogancja i zwykla brutalnoscia – z tym koktajlem nie mozna walczyc.

  Czarneckiego na wyzyny wyciagnal PiS i jego sekta. Kiedy pomysle ze takie „cos” jak Czarnecki, Legutko czy kiedys Ziobro, Cymanski czy Kuzmiuk reprezentowali Polske w Parlamencie Europejskim i siedzieli w tych samych lawach co Lewandowski czy Thun – to mnie skreca. A bedzie jeszcze gorzej, bo jak PiS przegra wybory to PiSowscy oprawcy polskiej racji stanu pognaja jedna dzika wataha do Brukseli niesieni mandatami od swojego twardego elektoratu

 19. Upokarzająca bezsilność. To uczucie towarzyszy mi także, odkąd banda krętaczy zaczęła zalewać ten kraj swoimi kłamstwami i pławiąc się w obłudzie, manipulować maluczkimi.
  Jedyna nadzieja w tym, że im więcej plugastwa, tym krócej potrwa choroba. Cieszmy się, że nie mamy swojego Orbana, a nasi „wyklęci” tak skutecznie sami plotą dla siebie sznur.

 20. Ja tez ogladalam ten program. Mam nadzieje, ze pani Thun nie czuje przegrana. Przegrana mozna sie czuc po zwarciu sie z jakims autorytetem. A pan Czarnecki to zaden autorytet, to maszyna ciezka do zadan specjalnych. Taki walec co przejedzie wszystko co stojace mu na drodze jakijekolwiek kariery. Obserwuje i slucham wypowiedzi tego pana od pewnego czasu. Wstyd, ze zaprasza sie go do jakiegokolwiek studia.

 21. Chce dodac jeszcze jedno- pani Rozo klaniam sie i podziwiam pani cierpliwosc. Wierze, ze polska inteligencja sie ocknie.

 22. Obejrzałem ten materiał i absolutnie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że pani Thun poległa. Nie dała się wciągnąć w żenującą pyskówkę na poziomie budki z piwem, do której prowokował Czarnecki. Okazała szacunek ofiarom i ich rodzinom i widzowie to dostrzegli. I żadne ‚hau hau’ Czarneckiego tego nie zagłuszyło.

 23. Ale o co Panu chodzi, panie Celiński?

 24. Czarnecki powie wszystko żeby tylko prezes był zadowolony. On nie ma wstydu, każde kłamstwo lu insynuacja przejdzie mu przez usta !
  On jest tak prymitywnym acz sprytnym osobnikiem, który dla kasy zrobi wszystko, i na pytanie dlaczego to zrobił to odpowie, ze kasa misiu kasa się tylko liczy.

 25. Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein Thun to głupota, zdrada, apologetka uchodźców euro i rozpadu Europy. przy niej nawet taka miernota jak Czarnecki nie musi się wysilać.
  Wstyd dla nazwiska Woźniakowski