Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Emerytowany demokrata - Blog Andrzeja Celińskiego Emerytowany demokrata - Blog Andrzeja Celińskiego Emerytowany demokrata - Blog Andrzeja Celińskiego

27.05.2017
sobota

Trele morele, Brudziński o świętości

27 maja 2017, sobota,

W sobotni wieczór, o godz. 20, półtorej godziny oglądałem, słuchałem i płakałem, oglądając film Kolendy-Zaleskiej o prof. Brzezińskim. Wielkim człowieku. Świetny film. Nagrałem, żeby go puścić potomnym za 20 lat. Kiedy nic nie pozostanie z naszych marzeń. Dla pokrzepienia.

Ilu takich – prawie takich, podobnych, zaprzyjaźnionych ludzi – jak Zbigniew Brzeziński mieliśmy?

Jan Paweł II.
Mazowiecki.
Geremek.
Kuroń.

Gdzie oni we współczesnej realnej polskiej polityce są? Gdzie ich przesłanie? Jest coś takiego, jak współmyślenie. Ilu jest współmyślących? Nie tak intelektualnie może sprawnych jak prof. Brzeziński, ale chcących nadążać. Iść jego śladem. Ilu? Kaczyński jest pośród? Waszczykowski? Jest tam KUKIZ?

Halo? Czy on tam jest? Ta katarynka z Brześć jest tam?

A syn krakowskich profesorów, prezydent WIELKIEJ DZISIAJ DUCHEM POLSKI, jest tam może? MARSZAŁKOWIE?

Kto z nich jest? Wstydźcie się ci, którzy są za to odpowiedzialni, że przeciętny Polak nie wie, kto to Brzeziński, co znaczy wolność, jakie znaczenie mają INSTYTUCJE.

Skoro Bartoszewski za przyzwoleniem dzisiaj rządzących – Kaczyńskiego, Brudzińskiego i ich kamratów – był wygwizdywany przed kwaterą powstańców, to co mówić?

Chujnia, jak powiedział kiedyś Tadeusz Łomnicki.

Ja dodam: POLSKA CHUJNIA. Proszę szanownych Państwa. Specjalnie proszę Państwa PATRIOTÓW. I innych pospolitych tłuków. Widzę w TVN Brudzińskiego. O Brzezińskim. I mówię: zwariowaliście? Rozum Wam odjęło?

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 9

Dodaj komentarz »
 1. Oczywiście, że Chujnia. Sam Brzeziński określił polski system wyborczy za najgłupszy na świecie. Nic dziwnego. Gdyby On chciał kandydować w Polsce do Sejmu, to komisja wyborcza przepędziłaby go jak łachudrę, włóczęgę, jak psa.

  Dla ludzi z klasą nie ma w polskim systemie politycznym po prostu miejsca. Muszą siedzieć w cicho w domu lub robić karierę za granicą. Jak Zbig.

  Polsce Brudziński musi wystarczyć za „autoryteta”.

 2. Widziałem i ja Brudzińskiego, obłudnika z miedzianym czołem, mówiącego o „autentycznym autorytecie jaki reprezentował
  profesor Brzeziński”.
  https://www.youtube.com/watch?v=YkrGGKLtuBM

 3. Czy ta odzyskana dopiero co wolność tak pomieszała nam w głowach, w sercach co gorsza, że zatraciliśmy (mam na myśli głównie rządzących, ale niestety nie tylko) też wzrok i instynkt i nie widzimy zła, że właśnie zło miesza nam się z dobrem, z wartościami? Nie wiem. Mam nadzieję, że to nie jest proces nieodwracalny. (zabrzmiało patetycznie, ale nie da się lekko o sprawach wagi ciężkiej)

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Na bazarze w Falenicy usłyszałem jak jeden pan handlujący warzywami powiedział do kolegi „Brzeziński nie żyje.” A potem było – kto Brzeziński, naprawdę? .
  Z dalszego stoiska – Brzeziński nie żyje? Tak, O kurcze!

 6. Brzezińskiemu zawdzięczamy od 40 lat cały ten „bałagan” na Bliskim Wschodzie, wojny, islamski terroryzm i nieszczęścia milionów żyjących tam ludzi. Całe szczęście, że był tylko doradcą bo gdyby miał możliwość decydowania niewykluczone, że mielibyśmy u nas wojnę.
  Wybór Wojtyły na papieża był jednym z elementów tego planu, gdyż doskonale wiedział, iż wskutek tego wydarzenia większość Polaków po prostu „zesra się ze szczęścia”. W Ameryce Płd. JPII spacyfikował teologię wyzwolenia – kapłanów walczących o interesy zwykłych, biednych ludzi bo nie było to na rękę jego mocodawcom.
  Mazowiecki i Geremek to tylko bezrozumne narzędzia pomagające wdrażać w czyn plany Brzezińskiego.
  Nie pasuje do tego grona Kuroń, bo on faktycznie jak i Bujak czy Modzelewski oraz paru innych walczyli o to by rzeczywiście zwykłym ludziom było lepiej.
  PISiory są porąbane i nieudolne ale myślą o Polsce i zwykłych, szarych obywatelach w przeciwieństwie do poprzednio rządzących elit, których efektem było zrobienie nas, gospodarzy na nie najlepszym obiektywnie ale WŁASNYM gospodarstwie parobkami na nowoczesnym ale CUDZYM gospodarstwie.
  Pańską wypowiedź odbieram jako skowyt zwierzęcia odegnanego od koryta.

 7. Przeciez to wszystko tłuki, nie tylko Brudziński. Trzeba się tego chłamu pozbyć i im wcześniej, tym lepiej

 8. Pozwolę sobie uzupełnić opis Gospodarza:
  Pełen zwrot brzmi: Chujnia z Grzybnią Patatajnią.
  I jeszcze – żeby móc odjąć, trzeba najsampierw coś mieć.

  Na dodatek:
  W sobotę zrobiłem na rowerze szybki kurs przekrojów społecznych: Naparzanki pod Teatrem Powszechnym w systemie surround sound, 100 m dalej szczające po krzakach kibolstwo pod „PGE Narodowym” w którym Pudzian etc., następne kilkaset m dalej piękne pary na Francuskiej i Wersalskiej promenadujące przy dźwiękach starszych panów pod nazwą Lady Pank i jeszcze dalej, nad królową polskich rzek, ogniska pokoju, ziołowe opary, obściskujące się pary w chmarach komarów. Cztery różne światy, też o Brzezińskim pewnie nie słyszały.

 9. Kogo Pan Bóg chce zgubić, temu najpierw rozum odbiera. Potem potrzebna jest już tylko cierpliwość, bo boże młyny mielą powoli.

 10. A będzie się działo.Otóż jak mówią znaki na niebie ,gwóżdż pomoże w unieszkodliwieniu chujni.Otóż jak pamiętamy ,ludzie wodza ,-jeden został skazany ,-robili interesy dla partii.I w ramach komisji Jakiego ,przyjdzie tę spawy wyjaśnić. I nie ma zmiłuj ,ten poseł jako spadochroniarz wybrany został na Dolnym Śląsku i po aferze ślad po nim zaginął.sSuweren dowie się skąd i dlaczego partia prezesa ma kasę i jak ją zdobyła.