Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Emerytowany demokrata - Blog Andrzeja Celińskiego Emerytowany demokrata - Blog Andrzeja Celińskiego Emerytowany demokrata - Blog Andrzeja Celińskiego

22.07.2017
sobota

Wciąż jest nadzieja

22 lipca 2017, sobota,

Odmówiłem kiedyś podpisu pod apelem do pana prezydenta Dudy.

Nie wierzę, że ten człowiek ma jakiekolwiek kwalifikacje konieczne na tym urzędzie. Nie widziałem sensu w pisaniu do niego w jakiejkolwiek sprawie. Zdało mi się to, w świetle wszystkiego, co już widziałem i słyszałem, hipokryzją. Udawaniem wiary w godność, której w rzeczywistości widzę głęboki deficyt.

Wiadomo, co zrobi. Zdobędzie się na akt iście heroiczny. Mając „pewne wątpliwości”, odda sprawę w ręce Specjalnego Grona – tzw. Trybunału Konstytucyjnego. O sprawie fundamentów państwa zadecyduje sędzia Przyłębska.

I to będzie koniec tego aktu tragedii mówiącej o tym, jak to współczesne pokolenie Polaków odebrało nadzieję kilku kolejnym pokoleniom. I jak napluło na historię, w której przeszłe pokolenia jedynie ciuchutko w domu, za szczelnie zasłoniętymi oknami, opowiadało sobie marzenia w wolności.

Honor ratują protestujący. Najpierw starzy inteligenci, pośród których byłem młodszym średniakiem. Dołączyli młodzi inteligenci – nasze dzieci, nasze wnuki, ich dziewczyny i chłopcy. Znajomi znajomych.

Prawdziwie gorszy sort. Przypuszczam, że dokładnie taki sam jak idzie o geny, od ostatniej ćwierci XVIII wieku, a już na pewno taki sam jak w całym XX w. Po prostu komuniści i złodzieje. Esbecy i mordercy. A jeśli nie mordercy, esbecy i złodzieje, to ich dzieci i wnuki. To przecież oczywiste.

Weźmy na przykład moją Mamę. Nigdy nie przyjęła do wiadomości wielkości politycznego geniuszu starszego z braci bliźniaków. Młodszego zresztą też nie. Kim może być taka osoba jeśli nie ekspozycją gorszego sortu?

Rolnicy, księża, kibice, plażowicze, dyskotewicze, furmani w swoich wypasionych furach, trzpiotki i trzpioci – i cała reszta 38-milionowego społeczeństwa bawi się, separuje, wzrusza ramionami, racjonalizuje.

Badania pokazują nową siłę – obywatelek i obywateli. Uczestników i uczestniczek ruchów miejskich. Akcja Demokracja, Kobiety w Czerni. I wielki powrót do mediów gadanych. Większy wokół mediów walczących o demokrację i uczciwość niż tych, dla których Rydzyk i episkopat są arbitrem patriotycznej elegancji. Dopóki partie demokratyczne, które wiele już spieprzyły, zwłaszcza PO i Nowoczesna, nie zawłaszczą obywateli, wciąż żyje nadzieja.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 6

Dodaj komentarz »
 1. A zadecyduje pigułka po i prezerwatywy na receptę.

 2. Jest oczywiste, ze Polska rozpadła sie kulturowo i cywilizacyjnie. Na tych, co to kiedyś byli Judymami i Siłaczkami, potem za Niemca działali w podziemnej oświacie, potem za komuny tworzyli niezależne od PZPR struktury zawodowe i polityczne. Oraz na tych, co zostali opisani przez Żeromskiego, jak ograbiali zwłoki powstańca w 1863 roku, po 1905 roku nie zamierzali bojkotować gimnazjów rosyjskich, ale garneli się tam tłumnie korzystając z faktu, ze zostały zbojkotowane przez młodzież inteligencką, w czasie okupacji przechowywali Żydów w stodołach za pieniądze, a jak te sie skończyły, donosili na nich na gestapo. Po wojnie rzucali sie na parcelowana cudza ziemie, a potem zapisywali się do PZPR i wrzeszczeli: pisarze do pióra, studenci do nauki. I ta druga kasta teraz nami rzadzi. W końcówce swego zycia mój biedny ojciec żył w okropnym stresie i poczuciu upokorzenia, ze musi podlegać bandzie czerwonych ciemniakow i renegatów, co w końcu spowodowało jego przedwczesna smierć. Dziś zanosi sie, ze ja będę musiała znosić władzę ciemniaków czerwono-czarnych, i Bog wie, jak długo

 3. PS. Nie podpisuje zadnych petycji, jako ze nie dostrzegam właściwego adresata, do którego miałabym sie zwracać. Nie widzę prezydenta, nie widzę premiera ani kompetentnych, dbałych o los powierzonych im resortu ministrów. Żyję w państwie bezprawia, więc i moje prawne kroki są jak kula w płot. Sytuacja nadaje sie jedynie do rozwiązania metoda silową, do czego nie namawiam, a nawet panicznie boje sie takiej ewentualnosci

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Kiedy w Polsce skończy się Orwellowski folwark?

  Dobrze powiedział Jan z Czarnolasu, że, ,,nowe przysłowie Polak sobie kupi,.Nie my nie musimy kupować, już dawno mamy je w plecaku, co najmniej od czterdziestu paru lat, czyli od czasu stanu wojennego.Od tego momentu rodzi się dziwna opozycja, która nie robi nic brylując pomiędzy, komunistycznym rządem, Kościołem Rzymskim, /pozostałe odłamy –to odszczepieńcy jak w Średniowieczu/, Psedorządem w Londynie –z niemiecką radiostacją, Wolna Europa, oraz z przyjacielskimi Krajami- Wielką Brytanią, Francją i USA.Opozycja ta przetrwała –mimo podziałów do dnia dzisiejszego.W każdej pięciolatce wyłaniali się nowi bohaterowie niwecząc osiągnięcia poprzedników. Pierwszym z nich był Lech Wałęsa-zniszczył liderów Solidarności /Walentynowicz i Innych/-było to powiązanie wyżej wymienione, które doprowadziło do, demokratycznego zubożenia 80 % polskiego społeczeństwa na rzecz Demokratów wywodzących się z, przewodnich partii, ,, pseudonaukowców”/z Balcerowiczem na czele/, KK –z śp.Janem Pawłem oraz mało znaczącą elitą z Solidarności –Frasyniuk, Michnik.Ludzie ci nie robiąc nic w pierwszym okresie Wolności stali się posiadaczami kolosalnych fortun.Na to przezwoliła NSZZ,,Solidarność” i klasa robotnicza już podzielona-zrzeszona w tysiącznych odłamach nowych związków.Podziąl ten był konieczny-powodu nie będę wyjaśniał.Zdominowny przez hochsztaplerów rząd –nie przejmuję się społeczeństwem jest to stado owiec-potrzebne tylko w okresie wyborów.Działalnośc całego układu lat 90 minionego stulecia i początku bieżącego opierała się na przejęciu majątku państwowego za 1 złoty oraz obwarowanie się fałszywymi dokumentami stwierdzającymi wielowiekową własność. Udział w tym ma głównie postkomunistyczna korporacja prawnicza, ktorą zajął się teraz Ziobro, lecz to nic nie zmieni-wchodzący nowi tak samo są nienajedzeni. Pierwszym krokiem to obowiązkowa emerytura dla nienaruszalnej elity z chwilą osiągnięcia wieku drugim to obcięcie immunitetów.Należałoby wprowadzić tak jak w niektórych krajach Europy Zachodniej prawnik kończący studia może bez przynależności do klanu być doradcą i adwokatem osoby prywatnej –daje to całkiem młodym możliwość obycia się w środowisku i powolnego zdobywania doświadczenia.
  Rządy postkomunistyczne doprowadziły do niewyobrażalnego rozpanoszenia się Kościoła Katolikiego.Eminnecje z tego klanu nie mają ograniczeń-zarówno w przejmowaniu majątków/nawet, jeżeli wcześniej byli właścicielem to analizując historię –zawsze w wyniku wyłudzeń/ jak i przejmowaniu umysłów podatnego społeczeństwa./Przykład Rydzyk/
  Nie będę tutaj dawał przykładów każdy wie o tym.Każdy spotkał się z tym na swoim podwórku-w swojej gminie. Zezwoliliśmy przedstawicielom powołanym przez wybór na przyznawanie sobie zarobków premii medali i orderów za nie wiadomo, jakie zasługi.Za komuny śmialiśmy się z lewej poły marynarki sołdatów radzieckich oblepionej medalami-teraz możemy podziwiać przyznawanie odznaczeń i orderów przez rządu poststeropianowe.Przyznawanie ,,człowieka roku,,człowieka wolności,,zakrawa na kpinę-przyzwyczajenia komunistyczne pozostały.
  Analizowałem swoje życie-doszedłem, że popełniłem błąd występując z NSZZ ,,Solidarność” po 4 godzinach przynależnośći.Wyjaśnie dlaczego?Szefem,, Solidarnośći’’ został człowiek pokroju Wałęsy – wykształcenie zaledwie podstawowe, największy nierób, kombinator, który chciał po powołaniu Jego całą strukturę zakładu przewrócić, ale to nie oto.Otóż dobry kolega, który będąc pod wpływem alkoholu powiedział milicjantowi ,,ty ch..u” , po latach uznany został kombatantem ,,Solidarności” otrzymując rekompensatę udziały w firmie, którą potem przejął. Gdybym został z nimi inaczej żył bym teraz-nie bo nigdy nie byłem pazerny.
  Nie będę się użal, lecz boli mnie to, ze kraj, w którym się wychowałem, wykształciłem właściwie zamknął dla mnie granice. Jak nazwać matkę, która urodziła i porzuciła? Nie, nie jestem z wykształcenia urzędnikiem/tzw. szkoły zarządzania/ ni też humanistą. Techniczne studia pomogły, że poza krajem pracuję w swoim zawodzie i jestem poważany.
  Nie podzielam poglądów PiS także nie jestem za PO, a poglądy PSL dobre były w okresie pańszczyżninym /Moim zdaniem jest to.. Lewicę polską rozłożył Kwaśniewski z Millerem, de facto sam Miller wystawiając – ogórka nie tu jestem już nieetyczny –Panią Ogórek. Nigdy nie poparłbym Kukiza i Petru, są twory o,, krótkich nóżkach” nie można im wróżyć wielkiej przyszłości. Lecz nie to chciałem powiedzieć jest wielki raban, bo rozlicza się łapówkarzy z poprzednich okresów/Nie tylko z okresu rządów PO/.Objęło to głównie ludzi z „świecznika”,posiadających immunitety i nietykalność społeczną – nie tylko polityków, lecz także podrzędnych pracowników administracji oraz elit prawniczych. To powinno być wykonane o dwa trzy lata wcześniej.Jedno mnie boli. że nie informuje się o nielegalnych zwrotach dóbr Kościołowi Katolickiemu, nie informuje się jakich machlojek dopuścił się śp. ksiądz Jankowski, ojczulek Rydzyk-tu PiS,, nabrał wodę w usta” czyli dalej są ,, równi i równiejsi”.
  Jest też inne przysłowie aktualne właściwie to dwa. Pierwsze- „historia kołem się toczy”,drugie „ za króla Sasa jedz pij i popuszczaj pasa”i jeszcze jedno”kruk krukowi oka nie wykole”-które staje się mottem korelacyjnym klanów poststeropianowych.
  Przecież czy Tusk czy Wolski to wszystko te same ,,świnie,, ,którym ciężko oderwać łeb od koryta pozostało im to z komuny.Nie wiem, dlaczego kacykowie partyjni mają wystawiać kandydatury przecież mamy demokrację i kandydatów powinni wybierać ogół. Jaka zresztą to demokracja? Są to rządy partii jak w komunie, dla ludu nazwane, demokracją.Kandydaci do sejmu senatu i instytucji unijnych powinny być wybieralne z okręgów jednomandatowych,zglaszanych przez społeczeństwo a nie przez kacyków utrzymywanych przez społeczeństwo.Mamy przykład niewidzialnego w działaniu Kaczorka .człowiek ten od zaranni nie splamił się pracą.
  Obserwuje zachowanie inteligencji polskiej w Parlamencie Europejskim, zaczynam się zastanawiać czy ludzie ci myślą, że ich ubiór zalicza ich do tego grona.Pan Korwin Mikke ma pewnie o sobie takie mniemanie-ale jego wypowiedzi zaliczają go do ludzi z marginesu społecznego.

 6. Zawsze kiedykolwiek jest okazja z ogromną przyjemnością Pana czytam i słucham.
  Dzisiaj rano w TokFm podziwiałam spokój, z jakim Pan reagował na buńczuczne, zniecierpliwione zaczepki tzw młodych, gniewnych. Nie życzę im, żeby mieli okazję sprawdzić swoją bezkompromisowość w okolicznościach, gdzie prawdziwa odwaga i determinacja jest rzadkością.

  Serdecznie pozdrawiam

 7. Wierzę. że setki tysięcy uczestników lipcowych demonstrantów w setkach miast i miasteczek, którzy wołają do PAD: „3X VETO”. staną się siłą, dającą siłę suwerenowi do zmiany obecnej władzy. Lipiec 2017r. wpisze się na listę „polskich miesięcy”.