Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Emerytowany demokrata - Blog Andrzeja Celińskiego Emerytowany demokrata - Blog Andrzeja Celińskiego Emerytowany demokrata - Blog Andrzeja Celińskiego

12.12.2017
wtorek

Kto was poznał?

12 grudnia 2017, wtorek,

Pierwsze pytanie śledczego w procesie Polska przeciwko Kaczyński: kto was poznał?

Kto i w jakich okolicznościach poznał bankstera, z zawodu politolologa, Morawieckiego z prezesem PiS Kaczyńskim. Bardzo trafne pytanie. Bardzo interesująca byłaby odpowiedź.

Kto Morawieckiego zrobił prezesem banku? Jak to się dzieje, że politolog staje się prezesem banku? Kto tę jego karierę inicjuje? PiS tak stanowczy w swojej niechęci do „zachodniego” kapitału (Zachód wpompował w polski system bankowy 300 razy więcej, niż ten miał, co przekłada się na wszystko) stawia najpierw na SKOK-I (które już nas kosztowały 4 miliardy). Był przy tym prezydent Lech Kaczyński. Był Duda.

Zapłacili choćby procent za straty, jakie w konsekwencji ich państwowych aktywności powstały? Duda coś zapłacił? Kaczyńscy swoim majątkiem, którego przed III RP nie mieli, zapłacił? Czy ktoś się zastanawia skąd jest majątek celebrytki (bo jak inaczej nazwać) Marty Kaczyńskiej? Co z Dubienieckim? Na czym zarobił? Jakaś komisja?

Nic już nas w tej gigant aferze nie interesuje. Nawet Sopot. Kancelaria adwokacka.

Układ? A fe! Układ to inni. Komuniści i złodzieje. Moja mama. Ja. Kuroń, jeśliby żył.

Oni patrioci. Niepodległościowcy. Chrześcijanie. Szyszko raportuje właśnie wizytę u Franciszka.

Hucpa? Nie. Rzeczywistość. Układ to lubione słowo Jarosława Kaczyńskiego. Nigdy go nie używałem. Dla mnie znaczyło nic. Dla niego było kluczem. Kaczyński wedle tego słowa był i jest w centrum układu. Że nie dla siebie? Każdy ma wybór. Jeden lubi głaskanie panienek, inny władzę. Kaczyński głaszcze się milionem rocznie. Dla Polski nic.

Jest o czym pisać? To wszystko na noc 12/13 grudnia. Ja byłem wtedy w Białołęce. Na górnej pryczy. On w pierzynie. Jak większość. Jak jego suweren. Wielki jest. Podąża za ZOMO.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 10

Dodaj komentarz »
 1. @Andrzej Celiński

  Po pierwsze Morawiecki jest historykiem a nie politologiem. Po drugie jest też absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (MBA). Po trzecie tego typy życiorysy zawodowe (studia nieekonomiczne plus MBA) to standard śwoatowy. Znajdzie Pan filologów klasycznych i archeologów z MBA na czele banków na Wall Street i w City of London. Zadziwia mnie Pana ignorancja.

 2. W tak ponurym dniu ,wołam -ludu pracujący miast i wsi obudż się.Lumpy w Sejmie bojkotują ostatni przystanek wizji waszego wodza -zmiany w prawie wyborczym.Wasz strateg i Przewodziciel ,nabierał sił wtedy pod pierzyną, aby zbudować Najjaśniejszą na miarę waszych marzeń. Wymiar Sprawiedliwości nareszcie będzie służył suwerenowi a nie złodziejom i liberałom.Emerytury obniżone,500 plus daje i popić i popalić.Korniki wytępione wraz z drzewami ,które zechciały rosnąć za wstrętnej komuny.Jedyna słuszna religjia należycie potraktowana przez państwo w postaci dotacji.Wolna i niezależna telewizja i radio głoszą prawdę i tylko prawdę, ustami kandydatki na prezydenta,wystawionej przez grabarza lewicy.Pan A ntoni umacnia armię partyzantami ,bo jak historia uczy ,z nimi jeszcze nikt nie wygrał .Nalezyte potraktowanie byłych wrogów z za granicy ,jest miarą siły i odwagi Przewodnika Narodu.Pozostaje tylko wyjaśnienie kto na pokład Tupolewa wniósł bombę i dlaczego pan Prezydent nie publikuje raportu pana Antoniego o WSI.Niech żyje jedynie słuszna dla dalszego bytu Polakow wizja Prezesa 3 Tysiąclecia ,i dlatego ludu pracujacy miast i wsi musi, On mieć odpowiednią Ordynacje Wyborczą aby dokończyć swoje dzieło i abyśmy żyli jak w raju na ziemi ,o czym marzył też wódz bolszewików.

 3. Celne i smutne !

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Niestety, ale w tym właśnie przypadku jest jednak wina Tuska. Przez osiem lat ( ulubione powiedzonko niedawno zrekonstruowanej bogobojnej powiatowej ) nie zrobiono nic by tę żoliborską hołotę rozliczyć i przywrócić do pionu. Nadmiar miłosierdzia nie popłaca.

 6. Jak to jest? Tylu ludzi się poświęca, traci zdrowie, majątki a czasem życie.
  Ślady poszkodowanych w Powstaniu Styczniowym, nigdy nie rekompensowane, poszkodowanych w wojnie 20 go roku, poszkodowanych w drugiej wojnie światowej, nigdy nie rekompensowane a jednocześnie zwraca się majątki, ziemię, pałace i kamienice – nie wiadomo komu. To budzi wewnętrzną złość i to tłumi odruch przyzwoitości jak jest okazja zabrać coś dla siebie.
  Efekt – tak mało przyzwoitych u władzy i tak dużo „przyzwoitych’ którzy do tej władzy dążą.
  Nie rozumiem dlaczego wojna nie stała się tematem zamkniętym.
  Ktoś stracił życie w obronie ojczyzny – nikt mu go nie odda a walczył również w obronie majątków które przetrwały. Jego rodzina po wojnie nie miała co jeść. Wdowa po oficerze z września nie dostała renty na dwójkę dzieci – bo zginął za Sanację.
  A my teraz tworzymy ustawę ‚zwrotową” zamiast zamknąć temat.
  Zgodnie z obowiązującą ustawą – po 30-tu latach obowiązuje przejęcie nawet w złej wierze. A tu ktoś oddaje i chce oddawać. To uczy, uczy cynizmu i złodziejstwa.
  A przecież: ktoś stracił życie a ktoś majątek – wojna była ciesz się, że przeżyłeś.
  Śledząc historie krajów dostrzega się rewolucje po spiętrzeniu napięć. MY znów spiętrzamy.

 7. Mocne!!!

 8. Szanowny Panie , przekrety pisowskiej „elity” i Panskie zaslugi , nie maja znaczenia , poniewaz pis dalo ludzia cos czego po nie moglo. nadzieje. nadzieje ze panstwo zrobi cos dla ludzi. podlalo to sosem powstawania z kolan. dalo 500 zl i okazalo sie ze mozna. mozna miec ciastko i zjesc ciastko.

 9. Dodam.Nie daj boże, aby lumpy zechciały postawić przed TS obrońcę przyrody tysiąclecia,za niby to, niszczenie puszczy.Bo te z UE nie mają racji i jak pan premier orzekł ,,że będzie przestrzegał ich decyzji to zamarłem.Bo jeżeli mają rację to lumpom.przyjdzie do łba,aby reduktor bażantów, był ukarany za złamanie prawa .Niedoczekanie wasze ,bo my mamy już 50 % poparcia suwerena i niedługo za nami będzie głosować tylu jak za Gomulki i Gierka.

 10. Drogi autorze
  Jestem rocznik 68 (stracone pokolenie powiadają :-))
  Tydzień temu zrobiliśmy sobie wieczór przy wódeczce: ja jak wyżej, brat i kolega (obydwaj 67) i oczywiście nasze lepsze polowy
  Jeden główny temat: jaki kraj na świecie jest najlepszy żeby tam spier…ić
  Jestem jedyny w 17- to tysięcznym mieście (pod Wrocławiem) który wywiesił flagę EU na 1-go Maja.
  Nasze dzieci ( milenalsi) mają na to wszystko wyje…..ne!!!
  Nasuwa się sakramentalne już pytanie: Panie …….. jak żyć?
  Mamy czekać aż „suwerenowi” wszystkiego zabraknie i latarnia stanie się najbardziej intereującym elementem architektury miejskiej ( Budapeszt 56) czy co???
  Moim skromnym zdaniem jest jedna osobowa przyczyna szamba w którym siedzimy po uszy i nie nazywa się wcale Kaczyński tylko SCHETYNA !!!
  Jego jazda na przegraną Platwormy była tak ewidentna, że nie mogę uwierzyć, że żaden pismak nie wpadł na pomysł żeby napier….ć w niego jak bęben.
  Ten gość ma wyje…ne czy klub będzie miał 100 albo 20-tu ludzi byle on był szefem.
  Kaczor jest stary, strachliwy i cienki jak d..pa węża, to ten gosść powyżej dał mu w prezencie zabawki którymi teraz rozp….la nasz kraj.
  Co nam pozostało? Proste: ostry skręt w lewo i to nie w to kanapowe lewo typy Zander Nowacka ale daleko dalej ( viva l’Espagnia i no passaran)
  Do przemyślenia dla tych, którzy głowy nie urzywają do wbijania gwiździ.

 11. To już chyba psychiatryk.