Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Emerytowany demokrata - Blog Andrzeja Celińskiego Emerytowany demokrata - Blog Andrzeja Celińskiego Emerytowany demokrata - Blog Andrzeja Celińskiego

22.01.2018
poniedziałek

Łajdactwo

22 stycznia 2018, poniedziałek,

Jeśli wyjdą z tego zwycięsko, czas na emigrację.

Reportaż „Superwizjera” w TVN poruszył kamienne serca. Nawet tych, którzy wykrzykiwali nienawiść do mojej Mamy i do tysięcy innych Naszych Mam. One nie chciały demonstrować, ale musiały. Wyobrażacie sobie, że kobieta 90-letnia idzie sobie, ot tak dla swojej radości, w grudniu demonstrować? Tylko kamienne serca mogły krzyczeć: „Komuniści i złodzieje”. Nikt inny. Ci, o których Kazimierz Kutz, bard Śląska i Ślązaków, na siemianowickim cmentarzu w 2007 roku mówił: „Zabili ją ludzie kamiennych serc”. Zabrali najstarszemu pokoleniu Polaków, mojej Mamie, nadzieję. Naziści to idioci, zwłaszcza w Polsce, ofierze nazizmu. Dla mnie bardziej interesujący, i nie jest to dobry znak, są ci, którzy idiotami nie są. A grają idiotami.

Odezwał się nawet partner prezesa – ten ze słynnego duetu spod Trybunału Konstytucyjnego. Tam w duecie wykrzykiwali: „komuniści i złodzieje”.

W reportażu organizator wzywa, żeby obecni nie ociągali się jak idzie o poczęstunek. Płacony z publicznych pieniędzy. Serwowany, co każdy widz w Polsce i we Francji, w Holandii i Stanach zobaczy przez jegomościów w mundurach SS, gestapo i takich, jakie kto miał, ale wszystkie nie za bardzo polskie, patriotyczne.

Z jakiej listy wyborczej wybrany został poseł Winnicki? Jest jakiś związek, na przykład osobowy, z tymi tłustymi jegomościami ze znakiem SS na ramieniu? Co Kukiz na to? Jest jakaś jego odpowiedzialność za to, komu dał wehikuł do polskiego Sejmu? Co dalej z jego pewnością siebie?

Przepraszam za swoje chamstwo, ale też jestem obywatelem. Mam prawo do pytań. Kukiz wciąż pytał – ja pytam raz.

Wiem, że on został wybrany, tak jak Winnicki. Ale nie pytam o nich, lecz o odpowiedzialność za te nazistowskie wybryki. Nie ma żadnej? Podinspektorka w wydziale X departamentu Z? A co z Międlarem? Nie ma związku, powiecie. A ja powiem, że jest. Pamiętam ten wymarsz z białostockiej katedry, a wcześniej karny szereg młodzieńców i chyba jednej damy trzymających drzewce sztandarów, niekoniecznie kojarzących się z wolnością, demokracją i Polską. Pytanie więc do Konferencji Biskupów: coś powiedzieliście, eminencje i ekscelencje, białostockiemu bratu w kapłaństwie? Ci młodzieńcy tam, w głównej nawie, to był przekaz publiczny, na całą Polskę. A gdzie Wasz przekaz?

Co z generalnym prokuratorem, ministrem? Wynagrodził jakoś tego, który śmiał nie wiedzieć, że hajlowanie to znak miłości? Przywrócił? Albo że to wezwanie kelnera o pięć piw. Było to w reportażu. Boli? Lewica bardziej niż Wy odpowiedzialna.

A ten facet zawsze uśmiechnięty. Europarlamentarzysta od „szmalcownictwa”. Wasz jest on czy nie wasz? Bardzo on zresztą równościowy. Ta przyszła emerytura! Te spinki! I haftowane inicjałami mankiety!

Liberałowie znów powiedzą – czepiam się. Tak, czepiam. Bo niegodziwość jest niegodziwością. Kłamstwo kłamstwem. Piszę to ja, zwolennik raczej szarości niż czerni i bieli. Ale czerń istnieje.

Ktoś mi napisał, że nie mają sensu te dystynkcje: lewica, prawica. Są polityka realna, populistyczna i łajdacka. Ja myślę, że lewica i prawica to pojęcia pozaczasowe. Akurat dzisiaj w Polsce bezużyteczne, bo tu jest zamęt straszliwy. Ten podział na politykę realną, populistyczną i łajdacką wydaje mi się dla współczesnych Polaków jakoś szczególnie trafny. Żałuję, że nie ja go wymyśliłem. Mamy więc w Polsce przede wszystkim łajdactwo. I to nie tylko w PiS. Chociaż tam natężenie łajdactwa przyprawia o zawrót głowy. Blida. Smoleńsk. Nazizm.

Jeśli oni z tego wyjdą jako zwycięzcy, czas na emigrację.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 8

Dodaj komentarz »
 1. Przerazaja mnie ludzie pokroju Kaczynskiego. Tacy, ktorzy nie widza zadnych roznic i wszystkich obcych wrzucaja do jednego worka. Patrza przez sekunde i od razu odwoluja sie do stereotypow starych jak swiat. Zadecydowal, ze istnieje tylkojedna sluszna droga i jeden wlasciwy rodzaj ludzi. Despotyczna wladza uznala, ze wszystko co inne jest zle. Tacy ludzie jak Kaczynski istnieli od zawsze. Uwazaja, ze maja prawo decydowac co jest norma, poniewaz sa odpowiednio inteligentni, silni i maja wladze.

 2. Une zwycięstwo wyjść nie mogą.Bo historia ich oceni, jak ocenia wodza tych ,co to balowali w lesie.Dramatem jest to ,że mają przystawki bez honoru i godności., w rządzie, dla kasy i uwielbiania swojej mądrości.A wina Kukiza oczywista.Bo Partia przyjaciół Piwa, czy Palikota nie miał w swoich szeregach neofaszystów.Mogli zrobić selekcję.Łajdactwem jest głosowanie na dwa paluchy.Natomiast zabranie wolności ludziom ,to zdrada stanu.Wielki Prawodawca wie co robi.Gra pięknie na dobrej naturze ludzkiej.Na naiwnych.NP,czy prokurator stanu wojennego tylko dlatego majstrował w Konstytucji ,aby gawiedź gadaŁa tylko o nim, a nie o istocie sprawy.Uniewinnienie niewinnego jest embrionem naszych podłych czasów.Wdepniecie raz w szambo ,już nigdy i nic smrodu nie zagłuszy,bo szambo rozlewa się coraz bardziej śmierdzi.

 3. Na jaką emigrację panie Andrzeju.A kto mi paczki do ciurmy przyśle?Choć powiem im ,ze się ich nie boje ,to co Dubczek wywieziony do Moskwy.A żyć nie umierać Przed chwila premier z ministra od pińcet ,ogłosili ,że mają program do 203o r. dla poprawy staruchom życia .No i premier nazizm potepił,przy okazji o wiele razy padłlo słowo komunizm. Być wićc może, spotkamy się w jednym pomieszczeniu.?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Panie Andrzeju. To jest długi proces staczania się (z przyzwoleniem różnej władzy – z głupoty, z infantylizmu, z intelektualnego szalbierstwa, krecich intencji że ten plugawy żywioł można opanować i użyć w odpowiednim momencie p-ko tym INNYM) naszego życia publicznego w otchłań…..Proces od lat trwający. Proces niebezpieczny i jak widać nabrzmiały. Zgoda, w polskim parlamencie są już faszyści (pisze Pan o tym, z jakich list weszli, kto ich admirował i „wygładzał” retorycznie ich obecność – zazwyczaj „lewackim” zagrożeniem), ale nikt nie krzyczał i nie zablokował obecności w budynku Sejmu zaproszonym przez nich kompanom z Italii czy Słowacji (nota bene – partia Kotleby ma problemy prawne i jest na granicy delegalizacji, ten proces m.in. w TK w Bratysławie już trwa). A co z gromkimi i publicznymi ochami, achami nad neo-nazistą (był członkiem takiej partii w RPA) Januszem Walusiem – nikt z mainstreamu od lat nie zaprotestował kiedy określone środowiska robiły (i robią) klakę z racji ewentualnego uwolnienia (i sprowadzenia do Polski) tego jawnego faszysty, mordercy, rasisty ? Gloryfikowanego bo zabił …… komunistę Ch.Haniego, bohatera walki z apartheidem. Komunistę, czyli nie-człowieka ?! Min.Sprawiedliwości sprzed „dobrej zmiany” pod rządami partii demo-liberalnych przygotowywało notę do rządu RPA w tej sprawie (nie zdążyli ponoć). A co ze swastyką jako „symbolem szczęścia w kulturze hinduskiej” ? A co z wyciągniętą ręką do przodu w geście „heil” (jawnie skojarzoną) i wytłumaczenie prokuratury, że „gościu zamawiał 5 piw” ? O retoryce mediów gloryfikujących jawnych bandytów, rasistów, antysemitów i quasi-faszystów – en bloc wrzucających do wora pt. „żołnierze wyklęci” – nawet nie wspomnę. Kto zbiera wiatr Panie Andrzeju – zbiera burzę. Demo-liberałowie dziś są zaskoczeni, ale uważam iż nie mogą bo ku temu szło. Polityka strusia chowającego głowę w piasku, mniemającego iż problemu nie ma jest złudna. Bo i tak d…..a jest na wierzchu (przepraszam za nie-parlamentaryzm).
  Dziś jest 155 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Jako potomek powstańca (mój pradziadek uczestniczył w tej bezsensownej „ruchawce”, potem na Syberii – byłem w Chakasji gdzie przebywał 8 lat na tzw. „posieleniju” w miejscowości gdzie Rafał C. przebywał w latach 1863-71, mam w zbiorach rodzinnych dokumenty z tamtego okresu, np.”ukaz” cara ułaskawiający pradziadka z zesłania z 1871 r – rzecz niebywała ale tak jest !) znając historię mojej rodziny – tradycja pisana ponad 400 lat – myślę iż mogę się o takich zagrożeniach i niebezpieczeństwach piętrzących się przed naszym społeczeństwem szczególnie wypowiadać. Zaniechania i irracjonalizm bowiem w dziejach Polski i Polaków (a widzę to po dziejach mej rodziny) uczyniły już dostatecznie dużo spustoszeń. To już na prawdę ostatni „gwizdek” przed ……. niech każdy sobie dopowie przed czym. Pozdrawiam.

 6. We Wrocławiu w ramach Klubu Dyskusyjnego w dn. 256.01.2018 jest debata publiczna nad problemem faszyzacji życia w Polsce.
  Link do informacji nt. tego wydarzenia:
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10208442398697334&set=a.10201676158025546.1073741828.1827521528&type=3

 7. Szanowny Panie Andrzeju. Czego na litość, wymaga Pan od Kukitza? Nie urażając nikogo, to przecież facet inteligentny inaczej, o bardzo ograniczonej wiedzy i zerowej odpowiedzialności. Prostak i oportunista godny pogardy. Nigdy nie podałbym ręki komuś takiemu.

 8. Kukiz, na pytanie, dlaczego zgodził się przyjąć na listy wyborcze narodowców, odpowiedział ( cytuję z pamięci), „były naciski, by na listach były różne środowiska”. Mam ochotę strzelić w twarz każdego, kto powie, że Kukiz to odpowiedzialny polityk.

 9. Szanowny Panie! Nie wierzę w Pana emigrację. Jest Pan osobą wrażliwą, erudytą, dysponuje Pan olbrzymim doświadczeniem i rozeznaniem we współczesnym życiu politycznym kraju. Nie jest też Pan tchórzem i na pewno nie boi się Pan nikogo kto chciałby uczynić z naszego państwa międzynarodowe pośmiewisko. Jeszcze przyjdą lepsze czasy. Społeczeństwo sprawiedliwie osądzi ludzi łamiących wszelkie standardy nowoczesnej demokracji. Nie wpadajmy w panikę lub histerię. Słabi krzyczą, są brutalni, ale przeminą. Żadna hańba nie zostanie zapomniana. Życzę dużo zdrowia i optymizmu.