Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Emerytowany demokrata - Blog Andrzeja Celińskiego Emerytowany demokrata - Blog Andrzeja Celińskiego Emerytowany demokrata - Blog Andrzeja Celińskiego

25.03.2018
niedziela

Kolejny akt terroru

25 marca 2018, niedziela,

Zanim terror zastosuje władza, stosują go obywatele. Obywatele zazwyczaj legitymizują terror, zwłaszcza kiedy terror instytucjonalizowany jest przez państwo. Tak było przecież z SA.

Historia, jak mawiają, nie powtarza się – chyba że jako farsa. Nic może pod ministrem Błaszczakiem (na którego patrzę uważniej) nie wyjdzie z projektu obrony terytorialnej Macierewicza, jednoznacznie zideologizowanego, niemającego absolutnie nic wspólnego z ideą obronności.

Na marginesie. GENERALE – piszę wielkimi literami, bo szanuję i nie wypominam nazwiska, by przedwcześnie nie naznaczyć – proszę o wstrzemięźliwość w wypowiadaniu się na ten temat. Że idea OK, ale realizacja nie. To nie Pana dziedzina. Nie o wojsko i o obronność w tej idei wojsk obrony terytorialnej chodzi, lecz o władzę. Absolutnie niedemokratyczną. Nie dziś. Jutro. Pan o tym nie ma po prostu pojęcia. Polecam lektury. Na przykład Franciszka Ryszkę, Polaka. Ze mną i mnie podobnymi nic wspólnego, poza rozumem, niemającego.

Symboliczne szubienice w Katowicach, z całkiem już rzeczywistymi fotografiami twarzy europosłanki i europosłów Platformy. Świętowanie urodzin Adolfa Hitlera. W tle osoba związana z aktualnym posłem na Sejm Najjaśniejszej (jak oni mówią). Kukiz go wprowadził. Umysł ciasny, ego zaś wielkie. Międlar w polskich kościołach wywrzaskujący nienawiść. Kaczyński w duecie ze swoim przybocznym Brudzińskim wykrzykujący: „komuniści i złodzieje”. Do mojej matki między innymi, nieco starszej od jego matki Jadwigi. I do mnie. A też do milionów Polaków, którzy mają odmienne od jego i od wielu jego towarzyszy (Piotrowicz, Kryże, Pawłowicz, Bonkowski, Bierecki, Macierewicz) poglądy na Polskę. Stosują się do innego kanonu uczciwości. Marsz Niepodległości z jawnie faszystowskim przesłaniem. Tam las odpalonych rac policji nie wadził. Inaczej niż te pięć przedwczoraj na marszu kobiet. Zresztą według mnie głupio, że odpalonych. Nie przejmuje się języka ekspresji ludzi, którzy nic nie mają wspólnego z wartościami, które były za kobietami piątkowego protestu.

Tym razem spalono kukłę Ryszarda Petru.

Znów ktoś pali symbolicznego człowieka. Zaczęli Kaczyński, Glapiński, Parys. Kukła Wałęsy. Ówczesnego prezydenta. Mówili potem: nie my. Tak jak nie Kaczyński wykrzyczał „złodzieje”. On bezpieczniej (są takie wątki w jego biografii, które świadczą o tym, że żywił dbałość o swoje bezpieczeństwo) krzyczał: „komuniści”. Mierni ludzie. Marne charaktery. Tacy w historii budowali zło.

Policja twierdzi, że ma dane osobowe tych od Petru. Podobno ma też tych z Katowic. Od szubienic. Na razie ciągano z oskarżeniami nie tych od haseł nazistowskich w tzw. Marszu Niepodległości, lecz te, które się im postawiły. Więc? Powtórka z historii? Europy, nie Polski. Farsa?

Ja myślę, że to prawdziwy dramat. Polski. Szkoły. Kościoła. Władzy. Narodu.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 3

Dodaj komentarz »
  1. A gdzież to się pan wałęsa, że nie wie, jakie szambo się w piątek na polskie ulice wylało?

  2. Dramat Polski oraz sceny politycznej

  3. Boże chroń naszego Wybawcę od wszystkiego zła.Jacyś neofaszyści zabierają mu narzędzia walki z wrogiem .Podpalenia.Pani Beata broni kasy jak lwica młode przed nosorożcem ,a miało być biednie jak u zakonników. Premier w amoku i ADHD ,nie podoba się wrogom za granicą ,a przecież wykonuje wszystkie rozkazy ,No i ten Węgier.Nie wyrzuca dyplomatów ,a niby taki przyjaciel, i tyle razy ściskali swe szlachetne prawice.Wprawdzie 13 innych słabeuszy poszło śladem Orbana,ale nic to Wodzu ,my z 12 pozostałymi ,jak ta mrówka na słoniu, idziemy przez most a on ze strachu się trżęsie.Tylko skąd ten Wegier wie ,ze może to być prowokacja ,taka jakich było nie mało? .No i ten z Kremla ,oszalał czy co?.ZAMordował wroga na zachodzie w zamachu lotniczym ,i mało mu ./Morduje swoich zdrajców.za granicą.Nie ma chyba kłopotów.Beznadziejny przypadek.